Nedá sa mi ovládať telo

paja0001
4. apr 2018

Dobrý deň chcem sa poradiť ohľadom toho že sa dosť často trasiem alebo nedokážem ovládať prsty ruky atď... Neviem z čoho by to mohlo byť Ďakujem

deti95060810
4. apr 2018

trasenie - to môže byť aj nervy, psychika, stresy....

montemotherone
4. apr 2018

@paja0001 parkison? 🤔

paja0001
autor
4. apr 2018

Doktorka mi vždy povie kravinu a vždy niečo iné... Dosť ma bolia ale aj pľúca či srdce

zuzulkazuzika
4. apr 2018

Ja mám niečo podobné. Akurát viac na ľavej ruke. Minulý týždeň mi robili magnetickú rezonanciu mozgu, teraz čakám na výsledky.

paja0001
autor
4. apr 2018

Ja to mám najviac v prstoch na rukach...

ibrunova
4. apr 2018

Tetánia?

veja232
4. apr 2018

Tetania? Skus pogooglit, dosť mi to na to sedí. "Kŕče v rukách i v nohách, brnenie v končekoch prstov, lapanie dychu, nervozita, rozbúšené srdce, aj to zažíva človek pri tetanickom záchvate."

paja0001
autor
4. apr 2018

Prsty mi nevykruca alebo tak... Len ťažko ich ovládam a tým že ich ťažko ovládam sa buď trasiem alebo sa mi to len zdá neviem... Už som z toho dosť mimo

paja0001
autor
4. apr 2018

Ňooo niektoré veci by sedeli nervózna som nonstop kvôli škole a tak... Lepenie dychu ako kedy a srdce mi buši vždy keď som nervózna čiže skoro stále

zuzulkazuzika
4. apr 2018

@paja0001 potom skôr tá tetania

paja0001
autor
4. apr 2018

Dobre ďakujem

michellemary
4. apr 2018

Veru, aj mne napadla hneď tetania alebo Parkinson... Teraz neviem, čo je horšie... 🙄😕

paja0001
autor
4. apr 2018

Mám sa začať báť ? :D

wokokoza
4. apr 2018

@michellemary Na 100% parkinson. Tetánia je psychická a dá sa ovplyvniť liekmi. Parkinson nie

gebeente77
4. apr 2018

Na tetaniu pomaha doplnat horcik, ustupi potom aj brnenie koncatin, takze skusit zacat brat magnezium

mickao
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulienkax
4. apr 2018

Parkinson je najskôr po 40. Takze ju zbytočne nestrašte.a nezačína trasom ale stuhnutostou, meravou chôdzou a ťažkými pohybmi

katharines
4. apr 2018

@paja0001 skus si davat Magnerot a pit caj z levandulivych kvetov, pripadne valerianu, ale tu len ak neberies ine lieky. Skus zacat cvicit cviky na chrbticu - pomale, rehabilitacne. Tiez nech ti doktorka vysetri hormony stitnej zlazy. Ak ta boli v oblasti hrude a mas problem s dychom, tak mozno aj RTG, moze tam byt skolioza, pripadne zaseknuty nerv. Ak vsak mas stres, tak mozes citit tlak v bruchu a pocit, ze sa nemozes nadychnut. Tu pomoze viac relaxovat, esenialny olej z levandule, horcik, vit C, a vitaminy skupiny B (napr. B komplex).

sisaka
4. apr 2018

@paja0001 určite trvať na vyšetreniach, známej tak začala skleróza multiplex 🙁

vianne
4. apr 2018

nechcem strasit, ale urcite by som navstivila neurologa...spoluziacke ako 27 rocnej sa takto prejavila prave skleroza multiplex. Urcite neodkladaj navstevu lekara, caje a ine riesenia su fajn, pokial ide o stres, namahu a podobne. Ale pokial ide o vaznejsiu diagnozu, ako SM, tak nie je co odkladat.

m29
4. apr 2018

Ja som to mala z chrbtice a ktomu psychika a pridružili sa tetania

paja0001
autor
4. apr 2018

Ďakujem za rady 🙂 zajtra pôjdem k doktorke som zvedavá čo mi zasa povie mimochodom mám 15

jana_eyre
4. apr 2018

najskor to bude tetania, ale.moze sa tak prejavovat aj reuma.. pl

leren1
4. apr 2018

@paja0001 nemusi ti vykrucat prsty ...nemusis mat uplne vsetky priznaky ...mne sa len tazko dycha mam bolest na hrudi a srdce neposlucha a je mi zle ale kazdy to ma inak tiez si myslim ze tetania ...magnezium papaj 3 x denne zatial

simca06022011
4. apr 2018

Bože veď ma 15... Nestraste ju.
@paja0001 porad sa s mamou, lekárke povedz čo a ako, urobí ti napr. Odbery, pošle na neurológiu. Môže to byť čokolvek, ale bez celkového vyšetrenia nik nepovie čo. Keď na teba príde ten pocit trasu opýtaj sa napr tej mamy či na tebe dačo vidno, alebo máš "len" taký pocit. Určite by som k lekárke išla s doprovodom čo mi verí, aby ma neodpinkala hlúposťou.

dilino
4. apr 2018

@paja0001 tetanto môže byť ja som mala take priznaky ako popisuješ ja som pri tetani mala presne čo popisuješ čudne v prstoch na rukách a bolelo ma v hrudi bolo mi na omdletie chviľu mi bolo teplo potom zima chodim na neurologiu beriem magnezium a liečim sa aj na epilepsiu aj tetaniu hlavné sa neuspokoj s tým že to nieje nič že je to nejaka hlúposť nie nieje a nech sa to vyrieši .

dilino
4. apr 2018

@paja0001 nenechaj sa odbyť že to nič nieje to že máš 15 rokov neznamena že to nieje nič vážne čim skôr sa to začne liečiť tým lepšie podľa mňa nič až take vážne lenže bez vyšetrenia sa len veľmi ťažko da určiť čo ti v skutočnosti je držim veľmi prsty potom napiš ako si dopadla

adik109
4. apr 2018

pýtaj sa na neurológiu, treba ťa hlavne riadne vyšetriť. Tu ti nikto diagnózu nepovie,ale ak to tvoja lekárka nerieši tak by si ju mala navštíviť s mamou a trvať na riadnom vyšetrení a odoslaní k odbornému lekárovi

kika831
5. apr 2018

@paja0001 ja som mala nieco podobne, robili mi komplet vysetrenia. Vysledok bol taky, ze je to totalnym vycerpanim organizmu. To by aj sedelo. Povedali mi ze 2x denne sumive magnezium, poriadne sa vyspat a skludnit tempo.

alobalka
5. apr 2018

@paja0001 trvať na vysetreniach
Môže to byť skleroza multiplex, poskodenie miechy z rôznych utlakov, menej pravdepodobny parkinson či tetania. Nečakajte!