Neovízia - skúsenosti

1mina
11. sep 2021

Rozhodla som sa pre operaciu očí (odstránenie dioptrií) najviac sa mi pozdáva neovízia ale budem rada ak pridate svoje skúsenosti, kludne aj priebeh, postrehy, hojenie, cenu cca kolko Vas to vyslo, ci ste so zakrokom spokojny .

misickaa4
11. sep 2021

@1mina 📌

evaevkaeva
2. dec 2021

@1mina ahoj, ja som uz viac menej rozhodnuta.Uz si bola? Da sa tm ist so zlavou, ked sme viaceri. Kamosky boli a su spoko.

1mina
autor
5. dec 2021

@evaevkaeva nie este som.nebola 🙂 este stale cakam na moje ocne pred vianocami az (sleduju ma totiz roky kvoli podozreniu na zeleny zakal tak keby cosi aby som nesla zbytocne do ba) len ma preobjednavali kvoli chorobe...tak snad sa tam.uz dostanem dalsi rok 😂

1mina
autor
5. dec 2021

@evaevkaeva a aka je zlava ked su viacery ? Ja som chcela vyuzit maju aj zlavu do konca roka ked poviete akoze to heslo z blogu co maju na stranke ale uz to nestiham

evaevkaeva
8. dec 2021

@1mina Ked su dve osoby, je zlava 990 eur myslim, ked ste rodinny prislusnici alebo pribuzni . Ked kamaratky a pod., tak pri 3 je zlava 990. Maju to i na sttanke pod nazvom Neovizia Party. Kludne mi piste aj SS. Nechodia mi tieto notifikacie, preto pisem az dnes.

1mina
autor
9. dec 2021

@evaevkaeva waw teraz pozeram ze dokonca maju zlavy aj pre zdravotnikov - ja som zdravotnik aspon aj ked neni to az tak vela len 160e na oko ale aj tak super,,,samozrejme neda sa to porovnat so zlavou ked sa nazbiera viac ludi

jarka225
24. jan 2022

Ahoj, hľadám ľudí na skupinovú zľavu na laserovú operáciu očí do kliniky Neovízia.
Majú tam akciu, skupinovú zľavu a treba aspoň 3 ľudí (čím viac ľudí tým vyššia zľava): Lasik Party Priatelia.

Mám záujem o metódu NeoSMILE 3D.

Ak by sa chcel niekto pridať čím skôr, pridajte sa do tejto skupiny na FB:

Neovízia skupinová zľava Neosmile 3D, Lasik party, laserová operácia očí

https://www.facebook.com/groups/4909366169145377/

misickaa4
24. jan 2022

@jarka225 ahoj , na fb nie som . A ti dalsi ludia musia ist na ten isty typ operacie, alebo si mozu vybrat aj inu-teda na ich problem?

jarka225
24. jan 2022

Ahoj, tu su podmienky a aj vypisane druhy operacii na ktore zlava plati.. Ale nepisu tam ci to musi byt rovnaky typ operacie https://www.neovizia.sk/cennik/akcia/lasik-part...

88katka
16. mar 2022

@jarka225 Dobrý deň, ešte zháňate ľudí do skupiny Neovizia na LASIK párty ? Ďakujem za odpoveď

michala091
27. mar 2022

@88katka dobrý deň, manžel má tiež záujem o operáciu oči, niekedy v apríli cca. Máte ešte stále záujem o vytvorenie skupiny? Ďakujem.

88katka
27. mar 2022

@michala091 Dobrý deň, už som sa pridala do skupiny na FB Neovízia. Ďakujem, pekný večer!

88katka
2. apr 2022

@michala091 Dobrý deň, vypadol nám 1člen na laserovú operáciu v Neovízií. Sme 7členna skupina a hľadáme 8 člena. Termín laserového zákroku, už máme stanovený na 11.5. Nemal by manžel záujem sa pridať k nám do skupiny? Ďakujem, za odpoveď, pekný deň!

michala091
3. apr 2022

@88katka Dobrý deň, manžel už je vo vašej skupine, hneď sa tam prihlásil 🙂

jasmine_3
3. apr 2022

@1mina Bola som na konzultaciach na všetkých očných klinikách v ba aby som si vybrala tu najlepšiu a môžem doporučiť iba dve- neovizia a excimer. Operáciu som ale nemala lebo mam takú vadu, ktorá sa nedá operovať no videla som na každej klinike ake vyšetrenia robia, aký majú prístup a preto odporúčam tieto dve

1mina
autor
3. apr 2022

@jasmine_3 dakujem...ja som rozhodnuta pre neoviziu ak pojdem teda...

88katka
4. apr 2022

@1mina Dobrý deň, ak máte záujem o laserovú operáciu očí v Neovízií aj zo zľavou ako Lasik párty, tak sa vytvára nová skupina už sú v nej asi 3 členovia možno. Sme na FB tu je link: https://www.facebook.com/groups/490936616914537...
Pekný deň!

ghostrider_117
4. sep 2022

mam velmi zlu skusenost s ocnou klinikou neovizia, znicili mi zrak, som do konca zivota odpisany..😢

adka145
23. okt 2022

@ghostrider_117 Dobrý večer mohla by som sa spýtať čo sa Vám stalo, keď máte zlu skúsenosť? Ďakujem

ghostrider_117
1. jan 2023

@adka145 Dobry vecer. Mal som celkovo 3 operacie .. nakoniec som videl ledva na 50 percent s pravym okom.. V zahranici boli sokovani, ked som povedal ako postupovali "odbornici" v neovizii..Jeden Lasik HD potom dalsi a dalsi.. Odbornost 0 bodov. Oni su tak odbornici na reklamu a propagovanie sa v televizii. Navonok maju uhladene spravanie, pekne priestory, nove uniformy, no odbornost je taka aka je(takmer nulova) Nekompletne spravy, klamstva, nekompetentnost.. Ako tak ma dali doporiadku vo Svajciarsku, ale doteraz mam obmedzenia, nedokazem pracovat pri pc a soferovat v noci,.. musel som zmenit zamestnanie.. Davajte si na tych podvodnikov pozor.. Dokonca aj v pouceni o moznych komplikaciach, ktore maju seriozne zahranicne kliniky(Rakusko Nemecko Svajciarsko) rozpisane na 6 stranach tak klinika ako neovizia ma len povrchnu cca polstranu a4, kde uvadzaju statisticky nevyznamne komplikacie... Ciste klamstvo a biznis. Nikdy neverte klinike, ktora ma reklamne bilboardy po celom Slovensku..Lekari/podnikatelia z tejto kliniky sa venuju viac marketingovym aktivitam ako vzdelavaniu. Na ich stranke sa ziadnych negativnych recenzii nedocitate, lebo vsetko zmazu.. Viac ludi s nimi malo problem...

stanzi
1. jan 2023

@ghostrider_117 Mozem sa opytat ako vas vo Svajciarsku dali dokopy a v com konkretne teda Neovizia pochybila? Z vasho prispevku nie je velmi jasne, co sa vlastne stalo…Dakujem.

ghostrider_117
1. jan 2023

@stanzi1) Mal som Lasik HD v 2012 (23r)na zmiesany astigmatizmus tj plusovu sfericku dioptriu a cylindricku dioptriu- bezne sa to operuje laserom najskor v 35 roku zivota a neskor.. Nikto mi to v Neo klinike nepovedal ze moje dioptrie byvaju nestabilne- potrebovali zarobit.Lebo ak sa to operuje skor ako v 35 kazde5 rokov nastane regres tj povodne dioptrie sa vam vratia.. Ako sa stalo aj u mna.. Platil som za operaciu 1980 eur- s dozivotjou zarukou na dokorekciu(obrovska chyba a marketingovy podvod neovizie).. tak som isiel v 2018 na opakovany Lasik HD.. Po tomto Lasiku HD som s pravym okom videl zahmlene cca 60 percent.. “Odbornici” v neovizii sa tvarili ze nic, ze oko je parovy organ atd.a vrchol je. ze do lekarskej spravy mi napisali ze- slabsie prave oko, hoci som cital 60 percent..po dvoch mesiacoch od reoperacie som navstivil obvodnu ocnu ambulanciu, kde ma pani doktorka pozrela pod strbinovou lampou a uvidela, ze mam vrasteny epitel pod rohovkovy flap( velmi casty vedlajsi ucinok po metode Lasik hlavne pri reoperaciach), ale tieto veci musi riesit klinika kde som bol operovany, bezna ocna ambulancia to nevie vyriesit nakolko sa jedna o chirurgicky zakrok do oka treba podvihnut flap a vycistit vrasteny epitel- nejedna sa vobec o zriedkavy vedlajsi ucinok, dokonca na youtube je na danu problematiku asi 80 videi cca z roku 2008-2011… Tak som sa objednal znova do neovizie, dali mi termin o 4 mesiace. Povedal som ze nevidim dobre nech to riesia, nedokazal som pracovat pri pocitaci, mal som neskutocne bolesti hlavy, s jednym okom sa pri pc ako programatorovi pracuje tazko… Spravili mi vsetky merania a odporucili mi dalsi Lasik HD- uz treti do praveho oka.Tento treti laser vobec nemal byt, tam pochybila klinika, namiesto vycistenia vrasteneho epitelu(epithelial ingrowth) mi urobili dalsi zasah laserom metodou Lasik hoci pri vrastenom epiteli je to jasna kontraindikacia!!!. Ale urobit merania, dat pod laser a stlacit tlacitko to vie kazdy. Odbornost 0… Po tomto 3tom laserovom zasahu do praveho oka sa zacalo peklo.. Epitel mi vrastol pod flap este viac a zrak som mal 30 percent.. Az potom to odbornikom z neovizie docvaklo ze sa to ma vycistit, lenze samotne cistenie uz v 3x laserovanom oku je velmi riskantne… Cistenia som absolvoval 2x. Nasledne som bol 5 mesiacov na PN koli obrovskym bolestiam, oko mam do dnesneho dna citlive, nedokazem fungovat dobre pri pc… Pocas naslednych kontrol v neovizii sa mi snazili nahovorit ze s pravym okom vidim 90 percent(klamstvo)…. Som im oznamil,ze idem do zahranicia.. Stacilo ist do Viedne. a lekari tam boli sokovani, ked som im povedal ze som mal 3x lasik. Skratka ze takto sa to nerobi, a ze mam vrasteny epitel aj v druhom lavom oku. V spravach z neovizie som nic o vrastenom epiteli ani vlavo ani vpravo nemam. Bol som este na dalsich klinikach(Linz, Mnichov, Frankfurt, London ,Zurich), lebo som si chcel dokladne vybrat pracovisko, kde podstupim opravnu operaciu.. Vsade bol verdikt rovnaky, nemali mi co robil 3x lasik, dokonca take dioptrie ako mam ja sa povazuju do 35 roku za nestabilne, ani sa to neodporuca operovat laserom vobec… Neovizia na mne chcela zjavne len zarobit. Vsade v civilizovanom svete skor odhovaraju od tychto zakrokov, nakolko poznaju obrovske rizika laserovych operacii oci…Mnohe vedlajsie ucinky sa mozu objavit aj 10-20 rokov po zjavne uspesnej operacii… Ale spat ku mne.. nakoniec som podstupil korekcnu operaciu laserom v Zürichu u prof Seilera.. tiez bol sokovany ked som mu povedal co somnou urobili v neovizii… Pozerali si tam aj www stanku neovizie, aby videli, kde ma to tak doriadili.. Dalej mi bolo povedane, ze takato vec je vec zakonov, no po tom co predviedli v neo by mali vo svajciarsku a inych civilizovanych krajinach problemy so zakonom. Moj problem neni zriedkavy ako to tvrdili v neovizii, ale velmi velmi casty a pravdepodobnost vyskytu bola v mojom pripade >50percent… dokonca to maju aj v pouceni o moznych rizikach popisane…Cielom kazdeho co laseruje oci je snaha minimalizovat pocet zakrokov lebo viac zakrokov = exponencialne vyssie rizika a vsade v zahranici to maju detalíne rozpisane na 6 a viac stranach, vsetky mozne komplikacie a rizika..(neovizia a podobne fabriky na peniaze nic take nemaju)Operacia vo svajciarsku sa podarila(2020) a zatial citam na tabuli vyse 100 percent s pravym okom.. pracovat s pocitacom dokazem max 2-3h potom ma boli hlava… Ono to nie je len tak.. Kazdy zasah s laserom sposobuje tzv HOA Higher order aberrations- aberacie vyssieho radu, jedna sa o mikrojazvy po laseri- nedaju sa korigovat okuliarmi ale specialnymi kontaktnymi sosovkami na mieru- stoji cca 2000 eur 1/oko na rok. Vyrabaju ich v zahranici..Este na zaver vsetky tieto navstevy klinik kade tade v Europe cez koronu roku 2020 vratane operacie v Zurichu a kontorol ma vysli vyse 13000 eur k dnesnemu dnu.. Klinika Neo pochybilia.. Namiesto vycistenia epitelu mi urobili dalsi laser, ktorym vsetko zhorsili a sposobili neskutocnu bolest.. Nic nenapisali do sprav, uplne vsetko odflaknute.. Predstavte si ze idete na operaciu ramena a mate roztrhnutu rotatorovu manzetu, ale operater by vam namiesto sutury(zošitie rotatorovej manžety) obrusil AC klb asi o 2cm a tym zhorsil celu situaciu…Mne urobili podobny chybny zakrok s okom.. namiesto A urobili B, cim mi zrak zhorsili, sposobili neskutocnu bolest a dlhu PNku… Neoviziu neodporucam. Odbornost 0 do sprav nic nenapisali a klamstvo im nerobi problem.. Utekajte kto môže.

lili2015
1. jan 2023

@ghostrider_117 ďakujem za informácie 🙏 ja som k nim bola objednaná, mám viacero problémov s očami, kde mi nakoniec odporúčali implantáciu vnutroočných šošoviek. Nejak som si tým nebola istá, dala som si čas na rozmyslenie. Ale nikde sa človek nedočíta o takýchto dôležitých informáciách.

lienka.7
1. jan 2023

@ghostrider_117 boze, toto sa aj zle cita 😔😳
Ono ludom tlacia do hlavy kaleráby a presne, u niekoho je laser operacia veľmi veľmi nebezpečná. Ja som tiež túžila sa zbaviť okuliarov a na jednej nemenovanej klinike mi povedali ze vsak jasne, ale potom som ani neviem vlastne prečo sla k veselému a ten ze v žiadnom pripade, ze mam veľmi tenku rohovku (? Snáď ano, bolo to uz davno) a ze pritom sa ešte zbrusuje a môžem dokonca úplne stratiť zrak! Úspešnosť operácie odhadol na úbohých 30%!!! Inak kamoska bola tiež v neo kedysi, a tiež reoperacia, videla všetko rozmazane a pomaly dvojmo. Dopukali jej žilky v jednom oku, boji sa co bude ďalej.... 😔😔😔

ghostrider_117
1. jan 2023

@lili2015 implantacia vnutroocnych cociek je este vacsi zasah ako lasik/smile… pokial dokazete s okuliarmi vidiet 100 percent nechodte do toho..

stanzi
2. jan 2023

@ghostrider_117 Tak to je naozaj strasne 😕 Podal si podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou? Nenapisal by si recenziu aj na Google? Maju tam same pozitivne (pokial viem, google recenzie sa nedaju tak lahko mazat)…Kto ta tam inak operoval?

ghostrider_117
2. jan 2023

@stanzi daju sa mazat na googli recenzie.. Vstupne vysetrenia mi robila doktorka a operoval primar.. V zahranici je aj to nepripustne.. Tam lekar, ktory robi vstupne vysetrenia tak ten aj operuje….

stanzi
2. jan 2023

@ghostrider_117 A podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, kedze je tam jasne pochybenie...?

ghostrider_117
2. jan 2023

@stanzi riesim to uz, aj ked ten urad moze dat max 1600 eur pokutu. Zbytok si musi poskodeny pacient riesit(vysudit) sam a moze sa to tiahnut roky…. a naviac tato problematika je velmi zlozita, odbornikov na tento typ problemov nemame, v obciansko pravnom spore by som potreboval posudok a na slovensku je s tym problem- nepojdu proti sebe.. Jedine ze by nas bolo 40-50 ako z iclinic.. Kde tu mi obcas napisu aj pacienti z neovizie ktori maju komplikacie, len nikto s tym nechce nic mat.Ale najviac ma hneva, ze sa to propaguje ako super super super, NeoHD 3D a nikde sa nedocitate o rizikach ktore nie su zanedbatelne. Plus bolo vela pripadov kde UDZS aj po jasnych pochybeniach konstatoval ze sa nic zle nestalo.. Jedna sa o rizikove operacie, ktorych vysledok je neisty- technicky sa jedna o laserom a pocitacom riadeny uraz rohovky. Je tam vela premennych s ktorymi pocitacovy algoritmus nepocita.. V nemecku ustupuju od tychto operacii lebo niekolkym 1000 ludi znicili zrak a zopar spachalo samovrazdu… Je vela zahranicnych skupin kde su pacienti s obrovskymi komplikaciami po laserovych operaciach.. Napr po metode relex smile ktora je v usa schvalena od roku 2016(u nas ju ta super super klinika robi od 2012) su zname pripady samovrazd… Je toho vela, ide o obrovsky biznis, kiezby sa dal vratit cas na laser nejdem..

stanzi
3. jan 2023

@ghostrider_117 Hm, to som nevedela ze s tym UDZS je to take zlozite 😒 Inak, spominas ze v Nemecku sa uz od tychto operacii upusta...ale zaujimave je, ze ja vzdy ked som bola v Neovizii, tak tam bolo strasne vela nemecky hovoriacich pacientov (ja viem, ze to zrejme boli skor Rakusaci nez Nemci, ale i tak...ocividne proste klinika nema nudzu ani o zahranicnych pacientov a ak sa v zahranici od tychto operacii uz upusta a su jasne komunikovane negativa ako pises, preco maju nase kliniky tolko zahranicnych pacientov potom...?)