Neustále búšenie srdca a vynechavanie rytmu

scandinavia
13. nov 2016

Ahojte babulky.. chcem sa poradit, ci niektora z vas zazila nieco podobne a co to bolo.. ci problem so srdcom, ci stitna zlaza alebo nieco ine..
Uz par mesiacov mi neprijemne busi srdce..citim udery v krku, obcas silny uder medzi tymi normalnymi, obcas vynechanie a potom silny uder.. nie je to len moj pocit lebo ked som poprosila manzela aby mi skusil tep tak citim vynechanie a nepravidelne udery. Deje sa mito od minuleho novembra s mensimi prestavkami a jednou vacsou asi 4 mesacnou prestavkou ked som mala klud.. bola som u obvodacky- tlak nizky, pulz ok lebo pocas polminutoveho merania som tuto arytmiu prave nemala.. rovnako EKG u kardiologa kde sa na mna len usmievali ze ich 15 sekundove meranie nic neukazalo a som v poriadku a ,,treba sa vyhybat stresu,,.
Stres nemam baby, mam kludnu pracu, stastne manzelstvo, chodime na prechadzky a zijeme si svoj pokojny zivot..ale citim sa stale nanic kvoli arytmii ktora ma neskutocne vycerpava ked ma chyti a za minutu mi srdce preskoci a vynecha aj 3-4x a takto to ide aj 3 hodky vkuse..a potom hodinka ci dve pokoj a potom to zacne znovu.
Kardiolog mi dal termin na echo na januar a endokrinolog na jul!:(
Zazili ste niektora nieco podobne ? Aka bola pricina.. som z toho fakt unavena
Ps: magnezko odskusane- nepomohlo
Dakujem babulky

minyminy
19. aug 2021

@scandinavia ahoj ako sa mas? Viem ze uz fakt stara tema, no prosim ta ako to dopadlo vtedy a ako sa teraz citis? Ja zazivam nieco podobne :/ k tomu som tehotna tak som vystrasena

plambda
11. sep 2021

@minyminy Ahoj, ja to mam tiez, zacalo to 5 rokov dozadu, potom to zase prestalo ale teraz sa to objavilo par dni dozadu a su tak caste ze no zbohom. Niekedy niekolkokrat za minutu. Davam si betablokator a magnezium a zatial sa to nezlepsuje. Normalne som zufala. Ty si na tom ako?

minyminy
11. sep 2021

@plambda ahoj.. stale to citim :/ ... a aj ked som uzivala Nebilet ( betablokator) som to mala.. velmi nepríjemné .. do toho nevolnosti... - som tehu ... ziadna slava ,:/ ..bola si ma nejakom vysetreni?

plambda
12. sep 2021

@minyminy Kedy ti to zacalo? Mne to zacalo par rokov dozadu, mala som holter, srdce ok a brala som na to egilok, tiez betablokator. Potom to prestalo a aj roky som necitila nic. Teraz to zacalo zase v pondelok. Beriem egilok, magnezium a je to tak caste a silne az hroza. Normalne neviem co uz robit :/ A ani nezalezi co som alebo nie som v strese.

Ty si bola na akych vysetreniach?

bra34
22. dec 2021

@chloe135 Ahoj,chcem sa opýtať,dopátrala si sa k nejakej diagnóze? Ja mám to isté.ďakujem,Ingrid

suzy_dm
27. jan 2022

@chloe135 Zdravim, zacala som mat podobne stavy. Pomohlo vam nieco? Dakujem.

suzy_dm
27. jan 2022

@bra34 Zdravim, ja mám podobný stav ako popisovala pani s tým nočným busenim po prebudení. Este to mavate?

maja132015
5. apr 2022

@liuska26 Agoj Liuska, aj ty mávaš z ničoho silné búšenie? Ja sa na to vždy zobudím a mávam to asi tak 1x do za tri týždne. Veľmi je to nepríjemné, ten pulz ako vyletí. U Kardiológa som bola, povedal, že podľa sona je srdce v poriadku.

suzy_dm
5. apr 2022

@maja132015 Nemali ste covid alebo neboli ste očkovaná proti covidu?

suzy_dm
5. apr 2022

@maja132015 Takisto na to vplývajú aj hormóny. Ja som to mávala hlavne počas menzesu. Mne sa to objavilo po očkovaní.

hana32
4. okt 2022

@tajka1986 a co Vam nakoniec zistili?

liusik
15. okt 2022

Ahojte... Poviem vám môj problem....v lete mi začalo busit srdce tep nad 100...zacal kolobeh vyšetrení neurológia endokrinológia interné...vsetko v poriadku... Až nakoniec som pýtala obvodnu lekárku lístok na kardiológiu... Na kardiológii jedno ekg, echo potom 24 hod holter a nakoniec som mala aj 7 dňový holter... Všetko v poriadku.... Nič mi nikde nezistili!!!!! Lenže ja po nociach nemôžem spať... Ľahnem si srdce mi ide ako keby z hrude vyskočiť ťažko sa mi dýcha... Dýcham tak plytko pulz už mám 88 niekedy 80 ale čím nižší je ten pulz tak tým viac cítim srdce všade v tele v rebrach v rukách proste všade.. Už som z toho zúfalá.... Neviem co mam robiť... Par mesiacov dozadu mi nič nebolo bola som úplne zdravý človek bez akéhokoľvek problému mam 24 rokov

liusik
15. okt 2022

Pokiaľ sedím chodím robím niečo iné nevnímam to tak... Akonáhle príde večer a idem si ľahnúť ťažko sa mi dýcha nemôžem kvôli tomu spať... Telo sa mi ako keby chveje... Nemám absolútne žiaden stres... Nič sa v mojom živote nezmenilo... Mam 3 očkovania... Neviem ci to môže byť aj tým alebo nie...

radhikaoswaldova
1. nov 2022

@liusik je to dosť možné že je to z očkovania. Ďalšie si nedávajte a radšej sa zamerajte na detox tela. Omega 3 (spriechodnuju bunkovú membránu, ta ak je tvrdá, čo má skoro každý, tak odpadové látky sa nevedia dobre vylúčiť a naopak výživa do nich neprejde) a chlorellu. Ta zasa na seba viaže ťažké kovy napr. A detoxikuje. Treba mať ale kvalitne produkty. Veľa zdravia.

elizakacka
10. nov 2022

@uhnakova ahojte mava niekto preskakovanie srdca

maruska.s
13. nov 2022

@elizakacka ja 😀

kachita
13. nov 2022

@uhnakova prosim ta, ake riasy a v akej forme uzivas?

elizakacka
20. nov 2022

@maruska.s a ako často to mavaš ja som mala aj echo višetrenie a všetko boli v poriatku a aj holter som mala 24 hodinovi .aj tam bolo že visletki dobre tak mi vipisali ajtak egilok .akože srdiečko mi nebije richlo pulz mavan do 100 len to vinechanie pulzu mavam 3 až 4 krat za deň .

elizakacka
20. nov 2022

@kachita vipisali mi egilok ale nechcem ich brat vobec

maruska.s
20. nov 2022

@elizakacka boli dní, keď som to aj ja mávala často, teraz tak raz za mesiac cca. Uz hlavne pri tom tak nepanikarim, ako zo začiatku. Vtedy ma to veľmi vystrašilo. Tiež mám tieto vyšetrenia za sebou, nič také nenašli, len mávam rýchly pulz...Dávam si magnezko a ešte mam corvitol, ten si dávam len keď sa mi to moc opakuje, alebo keď mám moc rýchly pulz.

elizakacka
22. nov 2022

@janickadr ahojte aj ja mam extra sistoli ja mam vinechavanie pulzu mam nato egilok ale bojim sa ich brat ma niekto stim skusenosti .

elizakacka
22. nov 2022

@maruska.s ako často mavaš za deň ja mavam take vinechavanie

elizakacka
22. nov 2022

@tt247 ahoj magnerot ti pomohlo na vinechavanie pulzu .

suzy_dm
22. nov 2022

@elizakacka Draslík mate v poriadku?

maruska.s
23. nov 2022

@elizakacka najviac som mala možno 3x

liusik
24. nov 2022

@maruska.s a ak sa vás môžem opýtať čo vám vlastne povedali?? Pretože u mňa to trvá stále... Doktor mi nedal absokutne žiadne lieky... Predtým mi lekárka nasadila corvitol ale ten mi kardiológ vysadil ze som mlada mam 24 rokov... A ze je to len netrenovanost srdca... No neviem mam 163 cm a 60 kíl... V pohybe som v podstate stále.... Ale to búšenie a do toho sa pridáva ten vysoký pulz stále je nad 100 počas dňa... Ale v noci keď som mala holter tak zaznamenal ze mi pulz klesá pod 50.... Tak ja neviem už co mam robiť.... Magnerot užívam veľmi to nepomáha ten stav toho búšenie príde aj 6-7 krát do dňa

liusik
24. nov 2022

@liusik plus mávam aj bolesť na hrudi... Dám si hneď acylpirin a Trocha to prejde ale cítim takú palivu bolesť

maruska.s
24. nov 2022

@liusik prvá doktorka mi povedala, že mám behavat a hlavne do kopca a dala mi concor. Potom som išla inde, tam mi povedali, že behanie pre túto diagnózu určite nie je vhodný sport, skôr bicykel keď už.A mam corvitol a magnosolv. Ale tiež ho moc nechcem brat, rada by som to dala nejako doporiadku, tiež najradšej športom, no pri troch deťoch toho času na seba moc nemám...🤷‍♀️

maruska.s
24. nov 2022

@liusik to ja nemavam, ale búšenie mávam aj pri nejakej fyzickej zaťaži väčšej, ale keď som mala holter, tak samozrejme nič také sa neudialo

liusik
25. nov 2022

@maruska.s presne to iste mam aj ja... Mala som cely minulý týždeň 7 dňový holter... Týždeň ako keby mi nič nebolo sem tam nejaké búšenie... Ale tento týždeň to je katarofa pulz mam aj nižší 86 a čím je nižší to búšenie je silnejšie keď si ľahnem na bok cítim ako mi do rebier tlcie srdce všade ho cítim v krku proste cítim ze bucha