Neustále búšenie srdca a vynechavanie rytmu

scandinavia
13. nov 2016

Ahojte babulky.. chcem sa poradit, ci niektora z vas zazila nieco podobne a co to bolo.. ci problem so srdcom, ci stitna zlaza alebo nieco ine..
Uz par mesiacov mi neprijemne busi srdce..citim udery v krku, obcas silny uder medzi tymi normalnymi, obcas vynechanie a potom silny uder.. nie je to len moj pocit lebo ked som poprosila manzela aby mi skusil tep tak citim vynechanie a nepravidelne udery. Deje sa mito od minuleho novembra s mensimi prestavkami a jednou vacsou asi 4 mesacnou prestavkou ked som mala klud.. bola som u obvodacky- tlak nizky, pulz ok lebo pocas polminutoveho merania som tuto arytmiu prave nemala.. rovnako EKG u kardiologa kde sa na mna len usmievali ze ich 15 sekundove meranie nic neukazalo a som v poriadku a ,,treba sa vyhybat stresu,,.
Stres nemam baby, mam kludnu pracu, stastne manzelstvo, chodime na prechadzky a zijeme si svoj pokojny zivot..ale citim sa stale nanic kvoli arytmii ktora ma neskutocne vycerpava ked ma chyti a za minutu mi srdce preskoci a vynecha aj 3-4x a takto to ide aj 3 hodky vkuse..a potom hodinka ci dve pokoj a potom to zacne znovu.
Kardiolog mi dal termin na echo na januar a endokrinolog na jul!:(
Zazili ste niektora nieco podobne ? Aka bola pricina.. som z toho fakt unavena
Ps: magnezko odskusane- nepomohlo
Dakujem babulky

maruska.s
25. nov 2022

@liusik to poznám, tiež mi to niekedy začne s tým, ako si lahnem

suzy_dm
26. nov 2022

@scandinavia Mne to spôsoboval nízky draslík.

elizakacka
26. nov 2022

@uhnakova ahoj aj mne poskakuje srdce už neviem čo stim aj to vinechavanie beriem egilok ale nič moc

liusik
30. nov 2022

Myslíte že tam je niečo zle?? Na konzultáciu som objednaná až o 2 týždne neustále cítim to búšenie srdca

leameleg
16. jan 2023

@scandinavia ahoj je to síce stará téma ale možno mi nejako poradíš pripadne ma ukludnis. Už asi cca mesiac mam každý deň busenie srdca, niekoľkokrát denne. Je to už nenormálne aké to je neprijemne. Obvodná mi brala.odbery tie boli ok, EKG ok... ale mne sa to stále.objavuje a ozaj ze z ničoho nič. Nasadila mi magnoslov ale ja ani po týždni necítim zmenu. Co ti pomohlo lebo ja už ozaj nerozumiem z čoho to môže byt

leameleg
22. jan 2023

@dandulina ahoj je to už dlhšie co si písala ale momentálne to mam aj ja už cca mesiac.. a tiež mi obvodná brala odbery všetko som mala ok akurát trosku znížené železo,a trosku draslík ale ozaj že len malinko... mne sa stáva to ze to príde na mňa aj viackrát denne. A tiež si poviem ze si to nebudem všímať ale niekedy to nejde. Som aj tehu v 23 týždni. Tak už neviem ci to pripisovať aj tomu... co ti nato pomohlo. ?

dandulina
22. jan 2023

@leameleg ..no mne po beznych vysetreniach nezistili nic, vsetko bolo ok, mam to zjavne nervoveho charakteru a uzivam uz dlhodobo liek nebilet, 1x denne..velmi mi to pomaha..ja som mavala aj tachykardiu sem tam..v tehotenstve s tym vela nespravis, mozu to byt u teba hormony..este co pravidelne pijem, je mineralna voda gemerka..kazdy den vypijem aspon liter..teraz mozem povedat, ze mam uplny klud a neriesim tieto stavy ake som mala..chvala bohu

leameleg
22. jan 2023

@dandulina beriem to že to môže byť aj tehotenstvom... ale aspoň keby som to nemala každý deň.. strašne mi to otravuje život ani by si mi neverila... a keď si zameriam tlak tak je nízky pulz cca 87 96... a búšenie cítim.. ale je pravda že aj pri deťoch a bežnom živote má človek toho moc.. uvidím zajtra idem na kontrolu ku obvodnej uvidíme čo mi povie.. a asi budem piť ešte viac vody

dandulina
23. jan 2023

@leameleg ja som to busenie mala uz predtym, ako som to musela riesit..sice sa to objavovalo len malokedy ale okolo toho 34roku to zacalo byt viac caste..dlho som nevedela co mi je..do toho stres z toho, ze ci je to normalne alebo co..potom uz som sa nastvala..ze to idem riesit..vela som hladala na nete, ci to maju aj iny ludia a to ma nakoplo, ze ja takto fungovat nemozem..a riesila som to s doktorkou..no rym ze si tehu..tak ti neviem poradit co, opytaj sa doktorky na to..a mala si to aj pred tehu?..ci ti to len teraz robi

leameleg
25. jan 2023

@dandulina mala som to ale len raz za čas ... ale tak vraj pri tehu je to bežné.. nasadila mi magnoslov no uvidíme kedy to prejde... vraj aj keď klesne železo tak vtedy to búšenie srdca môže byť... je to na nervy a jasné že človek má z toho stres

hana32
1. mar 2023

@dandulina Dobry den, prosim Vas a ako sa Vam nakoniec polepsilo? Dakujem!

dandulina
1. mar 2023

@hana32 beriem dlhodobo lieky nebilet..bez nich si to uz neviem predstavit fungovat, velmi mi pomahaju..v podstate mozem povedat, ze busenia uz nemam..

leameleg
7. mar 2023

@dandulina je ich možné brat aj počas tehu ?

dandulina
7. mar 2023

@leameleg nebilet je iba na predpis, cize iba lekar zhodnoti, ci je vhodny pre tehotnu zenu..ja by som to proste v tehotnosti neriesila..dolezite je, aby babo bolo ok..

leameleg
7. mar 2023

@dandulina ved jasne ja sa budem musieť vypýtať na echo sŕdca nakolko sa mi to busenie opäť vrátilo a mam ho cely deň. A keďže som 31 týždeň tak dosť sa obavam

dandulina
8. mar 2023

@leameleg poved to aj svojmu gynekologovi, ake mas tazkosti, nieco ti odporuci..namaj strach..bude vsetko ok a ked porodis, aj busenie sa vytrati..kedze to moze mat prave suvis s tehu

leameleg
9. mar 2023

@dandulina áno včera mi už brali odbery robili ekg.. to bolo v poriadku ale vraj štítna žľaza to môže sposobovat

dandulina
9. mar 2023

@leameleg tak to je pravda..ale to musia potvrdit tymi odbermi..

leameleg
10. mar 2023

@dandulina tak nakoniec mi vyšlo z krvi že štitná žľaza ale mam ešte aj holter tak uvidíme

donuliena
10. mar 2023

@scandinavia ahoj a co ti nakoniec pomohlo ?prosim napis

silviatko
7. aug 2023

@liusik zistili ti nieco odvtedy alebo sa ti polepsilo

luckacik
24. aug 2023

@silviatko ja som sa dočítala vraj tieto stavy sú všetko od krčnej chrbtice

lenka2811
7. mar 2024

@scandinavia dobry den,ako to skoncilo? Mam podobne priznaky a uz ma triafa.Prosim o odpoved.Vdaka