Odrazu alergia

26. apr 2024

Ahojte prosím vás môže sa alergia prejaviť aj v neskoršom veku .mám 33 rokov a nikdy som nebola na nič alergická pred pár dňami som zjedla biele hrozno a vyhodili sa mi na chrbte červené fľaky ako žihľavka a neznesiteľne svrbia..myslela som najskôr že má niečo postipalo..tak som hrozno jedla veselo ďalej na ďalší deň ešte horšie..to sa mi môže alergia objaviť teraz ?.v takom veku ?

janka2501
26. apr 2024

Jasne ze moze, ja som mala 32r,ked mi dr zistila alergiu...

zenulkaaa
26. apr 2024

Samozrejme ze moze. Mnoho alergii a intolerancii sa prav az v dospelosti a vo vyssom veku ukaze.

nyusika
26. apr 2024

Ja mám alergiu na pele od cca 47 roku

autor
26. apr 2024

Akoze úplne som z toho mimo...celý život jem hrozno je to moje naj ovocie a teraz toto 🙈🙈🙈

enoula
26. apr 2024

Nevies akou chemiou bolo osetrene. Takze to je mozno reakcia aj na nu. Alebo konkrétny druh.
Alergie vznikajú v roznom veku

colsami
26. apr 2024

Ano moze, takmer 30r som nemala ziadny problem a z roka na rok som zacala reagovat na rozne alergeny a leto bez tabletky kazdy den uz neprezijem, nefungujem.

simsalabim
26. apr 2024

Je mozne, ze to bola chemia. Este by som to nevzdavala.

fido69
26. apr 2024

Alergia sa môže prejaviť aj v neskoršom veku. Ale to hrozno mohlo byť postriekané nejakým sajrajtom, resp. mohlo ho obsahovať. Preto by som ho určite už nejedol. 😉

gabika0825
26. apr 2024

Myslím si že to nie je alergia na hrozno ako take ale na ten postrek a hnojivo ktorým je postriekané, aby bolo dlhšie pekne. Ja som mala toto s jablkami. Keď zjem domáce tak nič mi nie je, akonáhle som zjedla jablko z obchodu tak mi bolo zle, opuchli mi oči, skúšala som rozne druhý jabĺk z obchodu a všetko to iste. Tak som potom úplne prestala jesť jablka ale keďže ich tiež milujem, tak som si u nás na chate odtrhla zo stromu, že už veľmi mám naň chut. Nič mi nebolo. Čiže môžem iba naozaj bio, ktoré si ja odtrhnem.

vkristian
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
26. apr 2024

hrozno bola možno jednorazová reakcia.

nesana
26. apr 2024

Alergia ti môže začať v akomkoľvek roku. Ja má alergie od mala a manžel od 25. Dokonca švagrine bola zistená v 40 alergia na lepok. Inak môj syn mal podobnú vyrážku po jablku, vyhodilo sa mu to len raz, a myslím že to bola reakcia na nejakú chemickú látku na tom jablku lebo normálne jedáva jablká každý den a nič mu neni.

sickaba
26. apr 2024

raz mi doktor povedal, že alergický je každý človek, len u niekoho sa to prejaví viac, u niekoho menej, u niekoho vôbec a môže sa to počas života meniť 😕

falbala132
26. apr 2024

Mne sa objavila v 38 po kovide. Celoročne som na antihistaminikach.

luccija
26. apr 2024

Samozrejme môj muž v 40 tke palina, ambrózia.
Ja som sa tak vyhádzala z broskyne z obchodu, ale bolo to asi postriekané, keď som ich zjedla druhý deň to isté a viac sa mi to nespravilo

tatiana149
26. apr 2024

Dnes som akurát od doktora dostala výmenný lístok na alergo. Keďže do teraz mi nič nebolo a všetky vyšetrenia ostatné tak si myslí že práve alergiu mám. Teraz....čo nikdy som nemala. Mám dlhodobý hlien a neviem odkiaľ keďže chorá niesom. Všade možne má po posielal a všetko ok. Tak posledná možnosť je alergia. Aj pľúcna mi to povedala že alergiu môžeš zistiť aj ako 70 ročná. Ide o to kedy sa prejaví. Mne asi teraz v 37 rokoch.....

jakubrianka
26. apr 2024

Môže to byť aj reakcia na chemický postrek na hrozne.