Operácia kŕčových žíl - skúsenosti

junova
4. jún 2015

Pekný večer, v rodine máme kŕčové žily, mal ich dedko, má ich môj otec a mám ich aj ja. Po dvoch pôrodoch sa mi ešte zhoršili. Mám ich na jednej nohe, vystupene žily a hrcky. Kvôli tomu nechcem nosiť ani krátke sukne a šaty. Ja neviem čo si vybrať či klasickú operáciu alebo laserom.Poraďte mi. Ďakujem.

rica1
5. jún 2015

@zuska88 podla mna ak je to geneticke tak nepomoze nejak extra nic ale zmierni to priznaky, ja nemam nadvahu ani som nikdy nemala, v zime nosim kompresivne pancuchy jem detralex, tepla studena sprcha, ale inak nic, tvoria sa aj napriek tomu

zuzi0911
6. jún 2015

@zuska88 hotovo 🙂

lara1507
6. jún 2015

Navrhujem pijavice. Tu na Slovensku je to už veľmi rozšírené. Dajú sa dokonca zakúpiť a liečbu si robíš sama. Ja keby mám kŕčové, stále hovorím, ýže žiadna operácia. Určite by som išla do pijavíc.

zuska88
7. jún 2015

@zuzi0911 dakujem🙂

evka1111
20. feb 2017

@junova dobrý večer to by aj mňa zaujímalo tiež mám varixu a rozmýšľam nad laserom alebo klasicky ako vám poradili ďakujem za odpoveď

klare7
23. feb 2017

Dobrý vecer,som po chirurgickej operácii varixov 2tyždne a rada by som sa poradila s vami,ktorý ste ju absolvovali tiež.mam veľa nejasnosti v tom,co je normálne a co je pripadne komplikácia v rámci rekonvalescencie.nezucastnujem sa diskusii na fórach,ale rada sa podelím s vlastnou skúsenosťou a tiež by som prijala rady iných.ak sa mozem pridať do skupiny kŕčové žily vopred dakujem

rica1
24. feb 2017

@klare7 , zdravím no ja som teraz po operacii ale teda jednodnova chirurgia ja som bola na laser, a mam male jazvyčky pozdlž nohy na lytku teda je ich dost, asi som to mala rozsiahle ale ja ani tak nemam problem z vypuklými zilami ako s metličkami tie ma trapia najviac a su masivne, ratala som stým že ked spália hlavne zily tie krčové tak metličky sa stiahnu ano stiahli ale stale mam po nohách neskutočne pavučiny ☹ a dost tym trpím no jo , boj na cely zivot a stale do toho vrazam peniaze a nič sa nelepši ... čo by ste chceli vediet ohladom rekonvalescencie lebo ja som na chirurgickej operacii ale na druhej nohe bola sice ešte v 2007 ako 24 ročná ale bola a teraz som si bola dat dokopy lavu nohu laserom , ale prava bola klasicky operovana

klare7
24. feb 2017

@rica1dobry vecer,ja vlastne neviem ked sa ma pýtajú ako sa mam,ci povedat dobre ci zle,lebo neviem co je normálne.2tyzdne po chir.operacii som si našla take boľavé hrčky,ktoré su v takých skupinách,je to miesto je take celé stvrdnute.modriny sa pekne strácajú,natieram ich heparoidom.panikarim pri každej hrčke a možno to je normálne.pocitujem aj take jemne kŕče,niekedy sj pálenie v celej nohe.strasne by som chcela byt poslušný pacient ale neviem ,ci uz treba veľa chodiť alebo este obmedzene.som PN ale domáce prace vykonávam ako inokedy.dakujem vopred za vaše skúsenosti a ak viem poradím aj ja.

klare7
24. feb 2017

Dnes som si kúpila pohankovy čaj,ktorý je vraj vynikajuci na kŕčové zily.Uvadza sa to aj na balení ako hl.indikacia.este som sa chcela opýtať na pančuchy...používam Maxis,podľa veľkostnej tabuľky mam veľkosť 4ale používam č.6,lebo aj tie ma neskutočne režú pod kolenom pri chôdzi.ake máte skúsenosti s pančuchami,nerežu vas?v čom moze byt problém?niekedy mam pocit,ze si s pancuchou este škodím

jelenciatko
24. feb 2017

Ahoj te maminy ja som 1.operáciu podstúpila ako 18 ročná,áno nepomylila som sa.Operácia dopadla dobre,avšak nie tak ako bolo sľúbené.Minimálne jazvy,žiadne komplikácie,rýchle uzdravenie sa.Lož!Laserové operácie sa robia,jasné,ale len do určitej hrubky žily.Samozrejme spadám do druhej skupiny.Teraz riešim operáciu vo vojenskej nemocnici v Ružomberku.Bohužiaľ platiť si to budem sama,o 2 týždne mám konzultácie,tak uvidíme.Držím palce všetkým,ktoré trpia na túto pliagu.👍

rica1
24. feb 2017

@klare7 no hrčky take zatvrdnuté mam aj ja, a kazdopádne ale všetko treba konzultovat s lekarom netreba to podcenit ale asi sa netreba toho bat lebo to som mala aj ja, ja som tak snazila prvé dni určite klud nohy vyložene dohora a potom som aj chodila a takto to striedat, a pohankový čaj to je všetko take slabe no ale ako prevencia moze byt,, ja som uzivala aj drahy detralex a prd mi to pomohlo... ako hovorím ja mam tie nohy v strašnom stave, teraz mam 34 rokov.. operovana chirurgicky som bola ako 24ročna a tiež ako píše @jelenciatko nejaké zazraky sa nekonali pokoj som mala tak mozno dva roky a potom mi to začalo všetko praskat a to by ste fakt nechceli vidiet ☹ no cele zle, teraz som v takom stadiu ze sukne už nehrozia nikdy a snazim sa to dat do takého stavu že aby som mohla spon raz za rok niekde na dovolenke sa ukazat, a brutalne ale brutalne sa mi to zhoršilo v tehotenstve v prvom ani tak nie ale druhé bolo hned na to po 9tich mesiacoch som ostala znova tehotná a to už dopadlo uplne zle tak teraz som to riesila po porode tym laserom a ešte to idem dosklerotizovat ☹ a potom neviem čo zatial noha vyzerá hrozne

rica1
24. feb 2017

@klare7 čo sa týka pančých ja mam zas opačný problém ja mam také chudé nohy a lytka ani nhvoorim a napriek tomu take hnusné tie nohy to každž doktor že ake chude nohy a takto sa vam to robi ze ja som mala pocit pri tych pančuchach ze mi aj tienajmenšie nedobre stahuju nohu, lebo ja som to potom obliekala uz ako silonky tak som si dala robit na vlastne naklady na mieru stali 50eur, teraz po porode mi nejake kila ostali tak uvidíme a tie čo mam doma vyzera ze už su mi dobré, nemalo by to skrtit ale všetko povie lekár najlepšie cievny treba snim konzultovat

terezka1947
24. feb 2017

@rica1 ja mam tiez geneticku predispoziciu a porody....takze,ked raz zily su,maju byt,budu....akurat sa to da oddialit
ja som bola na sklerotizacii-zily som uz mala skor na chirurgicke riesenie,ale lekar sa podujaj,kedze som mala malicke dieta a nemohla som byt dlho "mimo"....aaaa teda,bolelo to tiez...sice najviac som citila vpichy,ale aj modriny som mala dost dlho-co je neziaduci ucinok,no a boleli ma tie miesta,kde zily boli riadne vystupene par mesiacov na dotyk,potom ok...ale nestazujem sa,ta bolest predtym bola hrozna
akurat,ze lekar sam vravel,ze co sa sklerotizuje,ci odpali,ci vyberie=ok...lenze ten napor krvi,atd+genetika,hormony,atd....skratka,zily sa mi vratia-na inych miestach casom a je to uz vidiet,ze mam zily tam,kde predtym nepresvitali...

eliskapa
24. feb 2017

Baby prosim vas ktory lekar vam stanovil diagnozu varixov? Po porode mam pocit ze mi zostali krcove zily, ale neviem za akym lekarom s tym vybehnut?!

terezka1947
24. feb 2017

@eliskapa obvodny ta posle k cievnemu...keby aj cievny chirurg rovno operovat,bolo by to super...

eliskapa
24. feb 2017

@terezka1947 dakujem krasne ja som s tym este u doktorky nebola ... mam z toho trochu strach :-/

evka1111
25. feb 2017

Baby ked ,citam tieto diskusie tak ja uz neviem co je dobre ....:-/......ja som tiez dlhodobo uzivala detralex a nosim stahujuce pancuchý ..... o mesiec mam ist na konzutaciu s dr. Benom......Rruzomberok vojenska nemocnica rozmýslam nad laserom stoji to 500 ecok ale podla tozo co sa tu pise neviem ci pojdem nadstandart .....výhodim toklko penazi a nic...... ja neviem co mam robit zacala som pouzivat Zilnik s výtazkom konope je to prirodna kozmetika robim stou drogeriou trosku mi to tu nohu zregeneruje ak bý ste mali zaujem napiste mi poslem vam fotku do sms spravý a podrobný popis.....moj kontakt 0905993340

klare7
26. feb 2017

evka1111,ja som sa velmi dlho rozhodovala ako sa dam zoperovať.presvedcil ma odborný článok istého dr.,ktorý zaujal nezávisle stanovisko voči všetkým tipom zákrokov.Chirurgicky zákrok je vhodný vraj pre ľudí,kt.sa 'neponáhľajú' do prace,čiže rekonvalescencia 4-6tyzdnov,neprekáža im ze je viac rán po operácii.ALE je najefektívnejšia,možna recidíva oveľa oveľa neskôr ako po iných zákrokoch.Videla som nohy po lasery-rany nemám ani ja väčšie a bolesť je mierna asi tyzden.modriny uz skoro nemám,dnes som 19dni po operácii.zatial somrada ze som sa rozhodla pre chir.zakrok.uvidim dalej

rica1
27. feb 2017

@evka1111 v ziline stoji laser 150eur, 500 by som za laser nedala to radsej chirurgia

evka1111
27. feb 2017

Ďakujem Dievčatá za informáciu. Idem na kontrolu a objednať sa potom vám napíšem ako som dopadl.... 🙂

0angela9
2. máj 2017

@jelenciatko dobry den chcem sa opytat ci už mate po operácií žil ako to dopadlo, chysam sa tam aj ja , ako to prebiehalo???

jelenciatko
2. máj 2017

@0angela9 ,ja som po konzultácii,dohodli sme sa na jeseň,všetko prebiehalo v pohode super personál, milý doktor,všetko dopodrobna vysvetľuje,z mojej strany zatiaľ super,uvidíme co ďalej.

luciac
5. máj 2017

@rica1 ahoj ty si bola v ziline v zilpo?ja som 3 dni po a mam par otazok..sestricka mi povedala, ze mam fungovaymt ako keby som nebola po operacii..2 dni bez bolesti ale dnes ma velmi boli noha tak ju mam hore..ty si to ako mala?dakujem

rica1
9. máj 2017

@luciac ahoj, ja som bola hej v zilpo, ja neviem mna to nebolelo akurát ja som si necitila vrch nohy nart, od palcou cca po kotnik a stale to mam od februara take tupe ze to necitim už som po laseri absolvovala aj sklerotizaciu ale neivem no ja tie nohy mam zle, a ešte k tomu tie jazvy po laseri mam hrozne, vobec nechcu zblednut tahaju sa od kotnika pozdlz az ku kolenu na vnutornej strane lytka a je ich asi 10 ☹

luciac
9. máj 2017

@rica1 no ja mam tyzden 3dni ma to bolelo v slabine a teraz 2 dni ma boli bok lytka, ze neviem ani chodit, tak neviem ci je to normalne. jazvy? to ich mas az take vyrazne? lebo ja mam 7x2stichy a v slabine 3 stichy..ale operacia ti dopadla dobre?

rica1
9. máj 2017

@luciac hej dopadla dobre hej mam ich take male su no ale stale velmi vyrazne a nepaci sa mi to , zavolaj doktorovi určite ohladom tej bolesti on mi poedal keby čo mam volat takto Ti neviem poradit lebo mna to naozaj takto nebolelo vobec praveze

junova
autor
9. máj 2017

Dobrý večer, ja som nakoniec bola na odstránení žil penou minulý rok. Jedna noha stala 250 eur. Bolo to v pohode, krcove žily zmizli. Ak chcete vedieť viac, pýtajte sa.

luciac
9. máj 2017

@rica1 tie zily ti zmizli? fakt su vyrazne? lebo mne to pripada male..no vo stvrtok idem na vyberanie stichov tak mu to poviem, jedna znama co bola tak, ze ju bolela noha 2 tyzdne tak nechcem zbytocne stresovat..no prve dva ma to nebolelo vobec...a chodila si ci normalne fungovala? lebo mne sestricka ze ma normalne fungvoat tak som aj fungovala prve dva dni..

leonie28
9. máj 2017

@junova ahoj, prosim Ta kde a ako Ti to robili? Penou?

luciac
9. máj 2017

@junova ahoj a kde si bola?a ta pena je ucinna?lebo ja som mala hrozne tie zily neviem ci by mi daka pena pomohla..