Operácia slepého čreva - podeľte sa o skúsenosti

1. nov 2023

Ahojte mám podozrenie na slepé črevo chystám sa už k lekárke ale už teraz mám obavy z prípadnej operácie.
Tie ktoré to máte za sebou napíšete mi aké ste mali príznaky?
Mna už asi dva mesiace pobolievalo ( skôr pichalo ) akoby pri pravom vajecniku ale gynekologička nič nenašla tak som to ďalej neriešila ( myslela som že to je cysta ). Pripisovala som to bolesti pri menštruácii ci ovulácii a pod.
Avšak stále ma to boli už tak vyššie akoby od pupku smerom doprava v polkruhu. Keď si to miesto stlacim zostane mi aj červene a cítim pod kožou dačo, nie nejaku guľu ale je to take tvrdšie
Len všetci čo slepé črevo mali mi hovoria že mali aj nevoľnosť zvracanie a bolesti fakt veľké. Ja nemám ani jedno z toho
Mimo toho sa mi už niekoľko dni točí hlava keď stojím a hlavne pri kráčaní Až tlak poza oči. Neviem či by to mohlo mat súvis
Každopádne keby sa mi potvrdí že ide o slepé črevo a operaciu, existuje nejaká klinika alebo miesto kde v deň operácie púšťajú domov?

pininka1
1. nov 2023

Ja som mala chronické slepé črevo, keďže som ho mala úplne pod pečeňou, bolelo ma cele brucho, keď sa to naozaj zapálilo mala som obrovské bolesti, teploty, vysoké leukocyty. To čo opisujes ty, to podľa mňa nebude slepák ,ale treba sa pýtať na ultrazvuk

marhulka13
1. nov 2023

Pri slepom čreve sú nevoľnosti, bolesť brucha, zvracanie.

autor
1. nov 2023

@marhulka13 toto iste mi tvrdia blízki ktorí maju vyoperovane ale oni to mali akútne , teda mali tieto príznaky a hneď muselo slepé črevo von. Preto neviem či je len jeden typ a musím mat tieto príznaky alebo môže byt aj take že prichádza to postupne a nemusím mat horúčku ani nič zatiaľ ale možno neskôr

autor
1. nov 2023

@pininka1 ja len dúfam že to nebude no neviem či mám ísť opäť gynekologické keď som tam bola pred mesiacom a nič nezistila

diewcatqoo
1. nov 2023

Ja si na nejake extremne bolesti nespominam, ale zvracala som strasne a potom uz aj zvysena teplota a tak.

monillia
1. nov 2023

@autor ja som mala slepé črevo už prasknuté ked som išla k dr, čiže nebola ina možnosť len operácia.Boli to ale priserne bolesti+ zvracanie.Kedze ideš pri opke do úplnej narkóze pochybujem,že ťa niekde pustia v rovnaký deň ako operujú, zvyčajne treba minimálne 24 hospitalizácia

lenkakoc444
1. nov 2023

Nemusis mat teplotu, priatel mal len bolest a to len par hodin siel hned k lekarovi. Ak ti budu operovat slepak v ten isty den domov isto nepojdes.

danusskaaa
1. nov 2023

Mám chronické slepé črevo a bolesť je fakt veľká - zmierni sa keď sa nehýbem alebo zamrazím. Mám okrem toho aj teplotu, pocit na zvracanie (aj som párkrát zvracala) a teda dom úplne KO. Vysoké zápalové hodnoty na testoch.
Nie je toto čo pociťuješ, len počas ovulácie?

simisi
1. nov 2023

Mne operovali apendix v 35 rokoch,a okrem zvláštnej bolesti brucha som nemala ziadne typicke priznaky,najskor ma bolelo okolo pupka a potom sa to sustredilo do praveho podbruška.Bez teploty,bez zvracania, akurát som mala zvysene leukocity a crp.A to som ho uz mala pred prasknutim,takze priznaky su asi individuálne

marka13
1. nov 2023

Ja mam slepak vyoperovany uz roky. Bola to planovana operacia a robili mi ju laparoskopicky. Mam po nej 3 miniaturne jazvycky, ktore ani nevidno.
Niekolko mesiacov som pocitovala tlak a sem- tam pichanie v pravom boku dole. Neskor som sa uz aj budila v noci. Ked som lezala na pravom, citila som tlak. Ked na lavom, tahanie... Vysetrili mi co sa dalo- vsetko negativne. Robili mi nakoniec RTG kedy som musela vypit kopec hustej tekutiny, kontrastnej latky. Aj tam vyzeral slepak byt ok, tekutina ho vyplnila, cize nemal byt zapaleny. Vecer po vysetreni ma tam na par minut tak zabolelo, ako by ma rezal nozom. Skoro som odpadla. No preslo to hned. Po par dnoch dom so dala teply kupel a uz to zas pichalo. Teplo slepak drazdi. Tak mi na chirurgii navrhli preventivne ho vybrat. Po operacii mi povedali, ze predsa len bol zapaleny ...

rokycakova
8. jan 2024

@marhulka13 Boli sme dve teraz na slepé črevo operované.
Jedna mala bolesti okolo pupka,a vysoké leukocyty .Inak nič
Ja som mala bolesti začínajúce vpravo pod rebrom a fo hodinky sa bolesť vycentrovala vpravo nadol ,doprava od pupka.Teplota 37,5 a 1xstolica-ale nie hnačka.
Obe sme mali zápal slepáku,každá iné príznaky,ani jedna nevravela, nehnačkovala,prišli sme v začiatkoch