Opuch na hrudníku u mamky

lussy203
29. júl 2022

Dobrý deň, píšem za mamku a prosím o radu ak má niekto skúsenosť. Pred týždňom si všimla opuch na hrudi s bolesťou do ľavej ruky, ramena, dlane. Po týždni infúzii na neurológii a kortikoidoch sa jej opuch takto zväčšil. Žiadne iné vyšetrenia jej kvôli dovolenkám neurobili. Dnes už mala zvýšenú dýchavičnosť, pokašlievanie, poriadne už neotočí ani krkom a začínajú jej problémy s prehĺtaním. Ďakujem

mimi3008
29. júl 2022

Nespravili jej RTG, CT alebo MR?

lussy203
autor
29. júl 2022

@mimi3008 Nie nič, na rtg takejto časti vraj neurológ poslať nemôže a ortopéd má dovolenku. Zastupujúci ju neposlal nikde

liv1
29. júl 2022

Chodte na urgent nech urobia vsetky vysetrenia! Ja nie som ziadny doktor ale toto mi vobec nepride na nieco, kde je priestor cakat.

kayyaa
29. júl 2022

Zoberte ju na pohotovost, zdoraznite ze ma dychavicnost a problem s prehltanim, to uz je zivot ohrozujuci stav, musia si ju tam nechat a porobit jej vysetrenia. Nedajte sa odbit, tlacte na zastupujceho, neexistuje ze kvoli dovolenkam si ju pohadzuju ako horuci zemiak...

liv1
29. júl 2022

Tyzden infuzii na neurologii znamena ze je v nemocnici? Ak ano zobrala by som ju odtial a doniesla na urgent do Bratislavy. Pre pana videl ju kardiolog? Pneumolog? Robili aspon EKG? Brali jej krv? Akoze pravdu ti poviem ja by som necakala ani minutu.

liv1
29. júl 2022

A suhlasim ako pise kocka vyssie, nenechajte sa odbit. Urcite sa nenechajte odbit! Drzim palce

lilianka01
29. júl 2022

necakala by som ani minútu a ak by mi ma chceli odbiť s tým že majú dovolenky prevrátila by som im tam celú nemocnicu a museli by ma vyniesť policajti, nevyzerá to ako banalita určite riešiť hneď

liv1
29. júl 2022

Nasla som nieco, na co sa tvoj opis velmi podoba. Napriek tomu, ze tato diagnoza nevyzera ako nieco vazne, postupovala by som ako pisem vyssie. Pripadne napis do skupiny “zdravotnici na mk”, tam ti pomozu fundovanejsie osoby.. https://zdravie.pluska.sk/novinky-a-odbornici/k...

joesvk
30. júl 2022

Mne to pripadá ako Tietzov syndróm. Môže byť pri ňom aj opuch akoby tých spojení, kde sa spájajú rebrá s hrudnou kosťou. Skúsila by som nejakú mastičku liečivú proti bolesti a zápalu. A aj pár dní lieky ako Ibalgin, Veral a podobne.
A smer ortopédia potom.

Prípadne ešte štítnu žľazu by som pozrela, keďže to zhoršené prehltanie...

Môže to byť samozrejme aj niečo iné, tak samozrejme treba ísť ešte k obvodnému, nech ju niekam pošle.

anicka176
30. júl 2022

@lussy203 išla by som na urgent, neurobili doteraz ani rtg hrudníka?

adulik777
30. júl 2022

@lussy203 bože nechcem ťa strašiť ale toto nevyzerá dobre, mali sme takéto v rodine, takto to začalo opuchom....... bolo to zákerné ochorenie, dlhá liečba, ale jedno z tých ktoré sa dajú vyliečiť....určite sa nedať odbiť a žiadať čo najrýchlejšie vyšetrenie...... ako prvé odber krvi......držím palceky nech to je len nejaké obyčajne ochorenie na ktoré stačí mastička.......

lussy203
autor
30. júl 2022

Ďakujem za všetky odpovede. Pred týždňom bola aj na urgente, napichali jej nejaké injekcie a poslali domov. Hneď v pondelok išla na neurológiu tam obstreky krčnej, obstreky ramena kortikoidmi, infúzie, ale žiadne ďalšie vyšetrenia jej neurobili ani rtg a opuch aj bolesť sa zhoršuje

whatever1
30. júl 2022

@lussy203 To ze uz bola na pohotovosti nic nemeni. Stav sa zhorsuje, treba ist zas a cim skor.

liv1
30. júl 2022

@lussy203 presne ako pise
@whatever1 ze bola nevadi, ved u nas na pohotovosti vzdy hovoria, ze keby sa stav zhorsil treba prist. A aj keby nepovedali. Potom mozete lutovat ze ste nesli, lekari mohli nieco prehliadnut.

dilino
30. júl 2022

kamarátka tak mala podobne a mala choru šťitnu žľazu.

kayyaa
30. júl 2022

Tak bez opat s nou na urgent. To sa nechas len tak odbit a pozes sa necinne na zhorsujuci sa stav ?
Proste tam chodte a trvajte na vysetreniach. Ked len sklonite hlavu a ticho odidete..no tak smola, mame nijak nepomozete a stav sa bude dalej zhorsovat.

whatever1
2. aug 2022

@lussy203 Ako ste dopadli? Mamke uz je lepsie?

lussy203
autor
2. aug 2022

@whatever1 po USG sa zistilo, že je to absces a idú to vyberať

whatever1
2. aug 2022

@lussy203 Dik za odpoved a skore uzdravenie❤