Panická porucha a práca v zahraničí

20. jún 2023

Pracuje niekto z vas kto ma panicku poruchu a uzkost v zahranici?A nielieci sa na to liekmi?Ja to mam ale bojim sa ist do zahranicia kedze skoro kazdy den mam ataky..Bola som v zahranici pred pol rokom vtedy ma tam chytil atak, potom na druhy den zas az som musela ist domov a odvtedy sa tam bojim ist spat do prace..

zmrzlinka2021
20. jún 2023

A prečo sa neliečis?

martinkatinka
20. jún 2023

A mas to vobec diagnostikovane? Preco sa neliecis. Naozaj by ti to mohlo pomoct.

autor
20. jún 2023

Bojim sa liekov ked citam ako ludom skodia tie vedlajsie ucinky ☹ alebo abstaky po vysadeni.Mam k nim respekt a bojim sa ze mi bude horsie.Lieky som mala predpisane ale neberiem ich prave kvoli strachu s tych vedl. Ucinkov.Povedala som to aj psych. Ale ona povedala ze inak ako liekmi mi nevie pomoct..

zmrzlinka2021
20. jún 2023

Autorka,

je to na tebe - toto bez liecby nedas a velmi sa ti cudujem, ze si sa rozhodla vzdat sa zivota a zit zo dna na den a uplne zbytocne sa trapit. Hlavne, ked mas take moznosti, hlavne ked mame kvalitnych psychatrov a psychologov, dostupne lieky...

Nech to znie akolkolvek pre mnohych nepochopitelne, psychicke ochorenia ti vazne poskodzuju tvoje zdravie, aj tvoj zivot.

Bez liecby ti ostava len zvysok zivota sa dotrapit a pravdaze nebudes schopna normalne pracovat, zit, tesit sa, mat raz muza, deti....

raffaella
20. jún 2023

Vies po anglicky?

stellarstar
20. jún 2023

Na tvojom mieste by som sa dala najprv do poriadku a potom by som rozmýšľala o práci v zahraničí. Naozaj skus tie lieky tie NÚ tam musia byť napísané ale to neznamená ze ich budeš mat, možno budeš dobre reagovať ma lieky a bude ti lepšie ale nie takto že lieky nebudem brať

autor
20. jún 2023

@raffaella Trochu, ale dorozumiem sa.Ale nejde o to, ide o to ze ja utekam pred sebou kdekolvek som, ja nemam problem pracovat(ak nemam tie stavy), ak tie stavy mam nezvladnem ani len tak sediet doma v klude

autor
20. jún 2023

@stellarstar Ja viem, len ten strach ze lieky mi pokazia zdravie este viac je strasny ☹ idem k psychologicke uvidim co mi povie ta

anjelicek26
20. jún 2023

Tak rozmyslajme spolu

- zdravotne - psychicky - mas neunosny stav
- neliecis sa, lebo tety strykova kobyla ti narozpravala, ze ti liecba strasne uskodi
- chystas sa do zahranicia, kde nebudes v pripade problemu vzhladom na takmer nulove jazykove schopnosti moznost to ani s lekarom lokalne konzultovat, ked sa stav zhorsi. A odstrihnutim od rodiny a zazemia sa to ver mi, zhorsi.

Zajdi pre pana za psychologom a daj si predpisat lieky a ries svoj stav. Ked budes v poriadku s dobre nastavenou liecbou, rozmyslaj nad zahranicim. A dotiahni ten jazyk na lepsiu uroven, to sa da aj z domu, kym sa ti polepsi, aspon sa ti zvysi sebadovera. Nechapem, pze dodnes maju ludia o psychologoch a psychiatroch tak zlu mienku, drviva vacsina ani nevie, o com rozprava...

raffaella
20. jún 2023

ja som sa pytala na tu anglictinu preto, pretoze existuje vyborna kniha ktora mnohym ludom pomohla a ktoru sami psychologovia aj psychiatri odporucaju svojim pacientom, len je teda v anglictine, preto som sa pytala ci vies anglicky teda ci ju dokazes precitat:
https://anxietynomore.co.uk/shop/

Ku liekom na PP sa nevyjadrujem, kedze nemam ziadnu osobnu skusenost a najma sa nemozeme navzajom porovnavat kedze kazdy sme ina osobnost, ine zazemie, ine zivoty a podobne. Kazdopadne, ak ti je tazko na dusi tak je treba vyhladat pomoc. Niekedy sa staci s odbornikom pravidelne porozpravat, takisto to v sebe nedusit a neskryvat. Nie vzdy su nutne lieky, ale ako vravim - kazdy sme iny a co plati na jedneho neplati na druheho. To by mal posudit odbornik. Drzim ti palce.
P.S. A nesed doma, to je najhorsie na PP. Treba sa tomu postavit a necakat na to, ked ti bude lepsie. Lepsie ti bude prave vtedy ked tomu budes celit.

irusa
20. jún 2023

Chápem autorku a jej obavy z liekov. V prvom rade si treba uvedomiť, že lieky problém neriešia len ho potláčajú. A dá sa to zvládnuť aj bez liekov, no v prvom rade treba zmeniť zmýšľanie od základov. Poprosím účastníkov diskusie nekomentovať môj názor. Píšem z vlastnej skúsenosti.