Prednison - dávkovanie

31. máj 2022

Ahojte baby, tie ktore beriete Prednison v akych davkach vam ho naordinovali ? Dakujem

joesvk
31. máj 2022

Prednison ti musí byť presne na mieru nastavený. Lekár to bude určite prísne sledovať a kontrolovať.
Moja mama berie na psoriázu asi 1x v týždni malú dávku.

alenamihal
31. máj 2022

Moj syn 4r ma syndrom periodickej horucky a berie prednison len ,ked dostne horuckovy atak a to ma 10mg ...a to ma prisne sledovane lekarom...ked trvaju ataky dlhsie tak sa davna znizuje...ale pravidelne ako kazdy den ,neuziva,,,...len moja pointa je,ze isto lekar musi urcit...3 roky dozadu uzival vyssiu davku a nepomohlo to vobec ,skor zhorsilo pri presnej davke k diagnoze...

martulik6
31. máj 2022

Brala som ho pred 3rokmi a to brutálne dávku 90mg na deň, ale to som vážne ochorela....tak postupne podľa výsledkov mi ho Dr.znizovala a teraz už neberiem...Brr,pribrala som, tvar ako mesiačik naliata,ale chvalabohu mi to pomohlo...verím ze som z toho vonku a už sa mi to nevrati...

kacena4
31. máj 2022

je to individualne

snezienkaaa82
31. máj 2022

Véd záleží od diagnozy pacienta, od výsledkov. Raz viac, raz menej.

zuzzuzi909
31. máj 2022

Zalezi na co ho clovek uziva. Ja som brala denne 60mg a postupne som sa dostala na 5mg a aj to kazdy druhy den. Je to velmi individualne a zalezi od diagnozy.