Rakovina a metastázy

mariska1989
2. dec 2021

Prosím vás hľadám niekoho kto mi zodpovie otázky ide o to že môj otec bol operovaný minulý rok de mu odstránili ladvinu v ktorej mal nádor .no dnes je na inej koľají a metastázy má na pľúcach , pečení, ladvine a v kostiach. Užíva už 250 silnú tabletku chcem sa opýtať koľko môže ešte cca vydržať zvládne ešte tieto Vianoce ? Aby videl radosť vnúčat tráviť spolu posledné sviatky .boli to strašné keď človek vie že odchádza neviem si predstaviť čo to robí s ním somnou to mava z jednej na druhú predstava že tu už nebude je strašná ja viem že o jeho zdravotnom stave neviete nič no popravde nevieme ani mi koľko mu povedali že má času nechce to povedať ani nepovedal čo a ako má zle .Mama sa to dočítala v karte tajil pred nami svoj stav aby sme sa asi netrápili no jediné čo by som potrebovala vedieť je od tých čo s tým majú skúsenosť že keď už teraz berie silné tabletky 250 názov neviem že koľko má cca času 😭😥

sorciera24
2. dec 2021

@mariska1989 mam skusenost, presne rovnaku....napisem ti IP

mariska1989
autor
2. dec 2021

@sorciera24 ďakujem ❤️

mija80
2. dec 2021

Môj otec bojoval s touto chorobou jeden rok, ale on už mal metastázy pred operáciou. Mal na pľúcach a pečeni. Mám pocit, že už mal aj v kosti, lebo začalo to tak, že ho bolela noha a potom mu zistili nádor na obličke. Neskôr zistili aj metastázy v hlave ( to bol na ožiare a tie sa zastavili). Najprv bral Sutent (vybral 4 balenia) a potom Nexavar(stihol len 2,5). Dostal záchvat, v nemocnici zistili zápal pankreasu a mnohopočetné metastázy v brušnej dutine. Od tohto záchvatu žil ešte 2 týždne. Pokiaľ otec neberie žiadne opiáty (môjmu už v nemocnici pichali už mal veľké bolesti), tak je to myslim, že ešte dobre. Viem je to ťažké, ale užívajte každý jeden deň nielen Vianoce. Prajem mu zdravíčko nech sa z Toho dostane.

mariska1989
autor
2. dec 2021

@mija80 presne aj môj mal bolesti zistili mu zápal pankreasu ten vyliečili a od toho dňa berie silné lieky od bolesti a čím viac a viac silné .

jana005
2. dec 2021

@mariska1989
@sorciera24
Ahojte, môj otec je na tom tiež veľmi zle, nevieme, koľko času mu ešte ostáva a nikto vám nič nepovie 😔

sorciera24
2. dec 2021

@jana005 čas ti nik nepovie.....niekto s rovnakym postihom vydrži 2 roky, niekto mesiac..... to je len v rukach božich...a tiez zalezi v akom je statiu a aku ma liečbu......ťažko povedať.....my sme vlastne rok čakali, že už už to príde....čo to bolo tak zle....a stale bojoval.....ešte rok v hroznom utrpeni.....

jana005
2. dec 2021

@sorciera24 je mi to ľúto.
Je ťažké ho vidieť v takom stave a nevieš mu pomôcť. Zomiera nám pred očami a nič s tým nevieme urobiť. A do nemocnice ho nechceme dať, lebo to by už bol jeho koniec.
Tak čakáme na a ani neviem načo, asi na zázrak

terezka1947
2. dec 2021

@mariska1989 moja mamka mala klorektalny karcinóm,plus už kvôli metastazam vybraté ženské,nálezy v pečeni,pľúcach....dávali jej 3mesiace. Dožila sa aj mojej svadby,aj narodenia vnúčatám. Vedela ako na Tom je. Mala obdobia,že sa jej nechcelo ísť ďalej,ale aj obdobia,že chcela žiť. Nikto neveril,že stým všetkým takto dlho to dáva.
Čiže.....všetko je v rukách božích.
Je dobré prežiť jednotlivé fázy chorý,prijatia tej choroby-aj pacient,aj jeho blízky.
Držím palce,nech ešte prežijete krásne sviatky

mariska1989
autor
2. dec 2021

@terezka1947 ďakujem .ja neviem ako čo sa naziva naporiadok to že to má na pľúcach . pečení , ladvine, a v kostiach vie mama od včera nám povedal len o tom že to má na pľúcach a okolo žalúdka no je doma mesiac z nemocnice a bolesti sa zosilňuju a s tým aj sila lieku sám povedal že Boh vie či vydrží do vianoc to mal také väčšie bolesti akurát ..dúfam a verím že vydrží 🙏

mariska1989
autor
2. dec 2021

@jana005 u nás je to že nám zas otec nič nepovie .nechce nás trápiť a jemu robí zle o tom rozprávať 😔😥

terezka1947
2. dec 2021

@mariska1989 vieš,to treba rešpektovať,že nechce hovoriť. Na druhej strane aj vy musíte prijať,že je to vážne. Tato diagnóza zasiahne celú rodinu.
Navzájom si musíte byť oporou. Brať rakovinu,že je tu a dávať otcovi pocit,že sa tešíte z dneška. Každého.ll
Ľahko sa to takto hovorí.....
A ani sa radiť nedá extra.
Ozaj,prajem,aby ste zažili pokojne Vianoce....v situácii aká je.

mariska1989
autor
2. dec 2021

@terezka1947 rešpektujem že o tom nechce rozprávať musí sa mu o tom ťažko ja keď som ho viezla domov som mu povedala keď sa rozplakal že keď nechce nemusí o tom rozprávať . Čo to bude možné budem tráviť s deťmi čas u rodičov a s ním aj keď je unavený a leží budem pri ňom

lienkashoppingqueen
2. dec 2021

@mariska1989 prepac, ale rozpravas o Vianociac ako by to bol nejaky ciel. Ved si uzivajte posledne dni, kazdy jeden den, akoby bol posledny.

terezka1947
2. dec 2021

@lienkashoppingqueen ono...možno to pomáha,mať cieľ nejaký. Každý spracúvava takéto životné situácie inak.

birika
2. dec 2021

je to urcite velmi tazke, tak nerieste vianoce, rieste TERAZ( ťym myslim zit s nim a pre neho vsetok volny cas) ...drzim palce

mariska1989
autor
2. dec 2021

@lienkashoppingqueen na koľko mám deti a tieto sviatky chceme tráviť všetci pri jednom stole lebo už pár rokov trávime večeru každý vo svojom a ďalšia vec je to sviatok ktorý máme prežívať v radosti atď a nie plakať keď by čerstvo pred tým napr zomriel .keby si bola v mojej koži vedela by si čo to je za bolesť ,strach že už tu nebude každý prežívame takéto veci ináč ja prosím boha aby tu bol ešte celý tento rok a čo najviac z ďalšieho

erienka
2. dec 2021

@sorciera24 prosim ta, napises aj mne? Moj otec ma uplne to iste, co autorkin. Dnes som sa to dozvedela a som uplne mimo. Dakujem

mariska1989
autor
2. dec 2021

@birika sme s ním čo to ide no je to aj časovo náročné pri deťoch .nejaké tie km ale cestujem čo to ide každý deň

mariska1989
autor
2. dec 2021

@erienka je mi to ľúto 😔😥 má už aj bolesti ? Môj oco hovorí že to ako keby ho mlinček mlel vnútri 😔😥

erienka
2. dec 2021

@mariska1989 zatial nie. On este nema ani liecbu schvalenu, vysledky mu prisli tento pondelok. A ja som dnes telefonovala s jeho onkologickou a zistila som, v akom stave to az je :(

birika
2. dec 2021

@mariska1989 potrebuje citit lasku, drzte sa

mariska1989
autor
2. dec 2021

@birika tu cíti snažím sa čo to ide a teší sa že budeme tráviť spoločne Vianoce

birika
2. dec 2021

@mariska1989 🙏🙏

simisi
2. dec 2021

@mariska1989 nie je dobre ked ma bolesti,treba to riesit s onkologom,tabletky zjavne nestacia.Su aj naplaste s morfiom,nenechajte to trpiet ked sa mu da ulavit..moj ocko mal kolorektalny karcinom,presli sme si tym.Vela sil

mariska1989
autor
2. dec 2021

@simisi ďakujem .dostal už silnejšie od dnes tak zas sa musí počkať do kedy budú fungovať a stačiť 😔 o tých naplastach vieme to je taká tá posledná vec od bolesti . Dúfam a verím že vydrží a posedime pri stole spoločne tieto sviatky .je to bolestivé vedieť že už tu potom nebude najviac čo má trápi je že si moc neužíva vnučky predtým sa usadili mu na koleno .opreli oňho teraz len leží čo je unavený 😔 a ďakujem ❤️

pallacinka
2. dec 2021

@mariska1989 Môj svokor je s rovnakou diagnózou v nemocnici, dnes je to presne 7 týždňov. Nie je už žiadna nádej na vyliečenie, metastázy z obličky sa mu rozšírili do čriev a krvácajú. Netušíme, či vydrží hodiny, dni, možno týždne - sme ale v štádiu, že dúfame v to prvé. Za mňa len buďte radi, že ho môžete mať doma a ďakujte za každú spoločnú minútu. Naše deti ho naposledy videli v septembri a zvrtlo sa to celé tak rýchlo, že nikomu ani nenapadlo, že by to mohlo byť naposledy.

mariska1989
autor
2. dec 2021

@pallacinka to mi je ľúto 😥😭 viem čim si prechádzate .. snažím sa s deťmi tam chodiť len je to náročné cestovať .domácnosť všetko mi doma stojí a robim to po večeroch a som vyčerpaná už z toho všetkého ale cez noc naberieme silinlebo viem že som tu teraz pre neho

denisaaairdacova
7. mar 2024

Dobrý chcem sa spýtať bola som na preventívnej prehliadke a chcem vedieť či by mi tam zistili rakovinu

sorciera24
7. mar 2024

@denisaaairdacova v podstate okrem rakoviny krvi (lebo krv ukaze, ze je nieco zle), z beznej prev. prehliadky nie....