Rýchle zhoršenie zdravotného stavu

1. jún 2022

Ahojte,stretol sa niekto s tym,ze blizkemu(otec,65r) sa nahle zhorsil zdravotny stav? Nemyslim ten fyzicky.V nedelu sme este boli tam,u rodicov,viac-menej vsetko ok,no od vcera je totalne otec mimo.Vymocil sa do postele,vravi ze ide do prace,pyta sa mami ci nakrmila psa(uz 5r nemame)..je mi strasne tazko z toho,mama dnes musela ostat doma,rano o pol 5 volala kolegyni ze nepride,nemoze nechat otca sameho.

nestastna21
1. jún 2022

Môže to byť porazka, nejaké krvácanie v morgu. Rýchlo urgentny príjem.

anjelicek26
1. jún 2022

Suhlasim s komentarom vyssie, sla by som do nemocnice.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamajka
1. jún 2022

tiez by som tipovala porazku, okamzite zachranku alebo urgent. uz vcera bolo pozde.

autor
1. jún 2022

Od vcera vecera je takyto,on mal vypadky pamäte uz skor,sem tam nam porozpraval veci "mimo".dlho pil,az poslednych cca 5-6r nepije,ako predtym.(ma problemy s pecenou nasledkom toho).brat uz volal RZP.

ildiko36
1. jún 2022

Ked vie komunikovať len je zmetený a nema parezu končatiny možno ešte poražku nedostal ale má Tranzitórny ischemický tlak (TIA), to sú male záchvaty pred veľkým, keď ste uz volali zachranku tak dobre, potrebuje urgentne liečbu

lienkazuzu
1. jún 2022

Nechcem strasit,nam ked sa ocino takto zmenil,tiez sme mysleli ze porazka alebo alzheimer,nakoniec to bol nador na mozgu,ktory mu tlacil na predny lalok,preto ta zmena. Pisem to preto,aby ste sa pripravili na vsetko radsej...drzim palce

drzaopica
1. jún 2022

Kolegov otec mal psychózu a správal sa podobne

autor
1. jún 2022

@ildiko36 komunikuje,ale uplne mimo.teraz som volala mamke,sa ho pytala ci vie co sa robi,on jej vravel ze je doma zavrety lebo prisli Rusi😕na sanitku este caka😕

diamond007
1. jún 2022

Nádor na mozgu sa takto prejavuje, agresívna forma. Známi takto začal, z ničoho nič rozprávať odveci, stav sa extrémne zhoršoval zo dňa na deň.
Držím palce a veľa síl.

katrin69
1. jún 2022

Môže to byť aj demencia, ktorá mu nebola zistené. Naša stará mama už dlho takto funguje, žiaľ, len posledné dva týždne už len hospitalizovaná...

autor
1. jún 2022

@katrin69 ale on ma len 65😔 uz je v nemocnici,zachranari sa ho pytali aky je rok tak vravel ze 247,ani meno nevedel.nevedel sa im pozriet na prst kde ukazovali,uplne nic.😔

babababka
1. jún 2022

držím palce.

autor
1. jún 2022

@babababka dakujem😔

dorothee
1. jún 2022

och boze,to sa tazko cita..drzim vsm palce,nech je to len nejaky prechodny a dobre liecitelny stav..😘

wudz
1. jún 2022

Podľa mňa to bude porážka, náš starký mal práve takéto príznaky. Žiadne fyzické zhoršenie stavu, ale zrazu si nevedel obliecť ponožky, pýtal si raňajky večer, myslel si, že my sme mimo, lebo nevieme, ktorý je deň. Nakoniec sme pochopili, že je zle, keď sa spýtal, kde je svokor, ktorý zomrel pred 3 rokmi.

autor
1. jún 2022

Hnevam sa sama na seba,vcera vecer som este mame povedala,ci by predsa nezavolala tu sanitku,ked je tak mimo.mala som ju zavolat ja a necakat do rana.tak mi je tazko,bojim sa ze uz otca neuvidim😔

ibrunova
1. jún 2022

Môže to byť krvácanie do mozgu, mozgová porážka. Môj oco to mal nedávno ako dôsledok covidu, ale len v slabej forme.

autor
1. jún 2022

Mame maleho,3.5r,ma pravdepodobne autizmus.nemame nikoho,len moju mamku a oca,ked pride este aj o deda,to uz nedam😔

suve99
1. jún 2022

uff, to mi je ľúto... verím, že mu pomôžu.. drž sa a daj vedieť, ako to dopadlo...

anjelicek26
1. jún 2022

Mama mala volat vcera, to je jasne. Teraz to uz nezmeni, je v rukach lekarov, budu robit mozne aj nemozne, aby mu pomohli. Mysli prosim pozitivne, ak si veriaca, tak sa pomodli, ulavi sa ti na dusi. Neni to teraz v tvojich rukach. Moj otec mal porazku v 60ke a je uplne fit, pritom v prvom momente ostal slepy... nastastie som ho dotiahla do nemocnice uz po par hodinach "debatovania" s nim, ze to nic nie je.

wudz
1. jún 2022

Neboj sa, v dnešnej dobe to už vedia riešiť, postupne rozpustiť zrazeninu, príp. operácia... Len je dôležitý zákrok lekárov.

ildiko36
1. jún 2022

Hlavne sa ukludni už je v nemocnici, dostane liečbu, demenciu urcite nema na to je ešte mladý, on nieco bude mať bud s cievami v mozgu alebo ako vyssie pisali niečo tam ma na mozgu, je este mladý , tak hádam sa dostane z toho, treba ostať pozitívný.
Daj nam potom vedieť čo zistili, ked chces kludne mi napis ip, som zachranarka ale uz nerobim na zachranke.A tiez mam syna s poruchou autistickeho spektra, mozno ti daak poradim

diamond007
1. jún 2022

@anjelicek26 nechceš strašiť ale naši lekári nerobia nemožné....😶 Od toho sú míle vzdialení, presúvajú si pacientov jak teplé rozky

autor
1. jún 2022

@suve99 este nic nevieme :(

simsalabim
1. jún 2022

Drzim palce 🍀

anjelicek26
1. jún 2022

@diamond007 otec zije na Slovensku a postarali sa o neho vyborne... nemozem kriveho slova povedat... vzdy je to hlavne o ludoch.

kattrin5
1. jún 2022

Moj otec. Tiez to takto mal, zaslo to az tak, ze sme ho museli zbavit svojpravnosti a bol lieceny na psychiatrii, kde bohuzial aj zomrel. Tiez sa mu behom roka takto rapidne zhorsil stav.

inull5
1. jún 2022

Demencia.. Nič viac nič menej.

diamond007
1. jún 2022

@anjelicek26 ako kde... O môjho nie...