Rýchle zhoršenie zdravotného stavu

1. jún 2022

Ahojte,stretol sa niekto s tym,ze blizkemu(otec,65r) sa nahle zhorsil zdravotny stav? Nemyslim ten fyzicky.V nedelu sme este boli tam,u rodicov,viac-menej vsetko ok,no od vcera je totalne otec mimo.Vymocil sa do postele,vravi ze ide do prace,pyta sa mami ci nakrmila psa(uz 5r nemame)..je mi strasne tazko z toho,mama dnes musela ostat doma,rano o pol 5 volala kolegyni ze nepride,nemoze nechat otca sameho.

autor
1. jún 2022

@nestastna21
@suve99
@diamond007
@anjelicek26
@kattrin5
@simsalabim
@ildiko36
@wudz dievcata,CMP sa nepotvrdila,ale bohuzial,roky popijania sa podpisali na nom-predcasna demencia😔neviem sa zmierit s tym,ze postupne nam bude pred ocami celkom odchadzat😔cely den si prehravam v hlave vsetky nase zazitky,ci uz dobre,ci zle.a neskutocne mi to trha srdce...

suve99
1. jún 2022

Je mi to ľúto... Budete musieť zabojovať a vžiť sa do novej, ťažkej situácie, ale snáď sa to trochu upraví a ustáli...nechce sa mi veriť, že sa to stalo takto zo dňa na deň...nesedí mi to...ja moc doktorom a najmä tu na SK nedôverujem....

autor
1. jún 2022

@suve99 toto nejde do hlavy ani mne.otec mal obcas nejake vypadky pamäte,ale fungoval.v nedelu sme tam boli,rozpravali sa.vcera som s nim volala a uz som tusila ze je nieco zle,ked mi polozil telefon(tukal s nim,myslel ze je to ovladac od tv).a dnes nespoznal na izbe ani mamu :( neviem co budeme robit,prave ho idu previest na psychiatriu a nastavit lieky...mamka bude mat 60 v juni,pracuje,ja sa staram o maleho(pravdepodobne PAS),sestra ma babätko,bratia neprichadzaju do uvahy :(

autor
1. jún 2022

@suve99 mamka mi len tak narychlo vravela,ze doktorka spominala nejaku vysoku hodnotu mineralov ci co v krvi,ze by nemal mat taku

kattrin5
1. jún 2022

Je mi to luto, moj to tiez mal z pitia, ale teda pil prvu ligu.. tiez bral lieky a vobec nepomahali, doslo to az k tomu ze nasi Uz sa nedokazali o neho starat, uchadzal z domu, casto brachovi volali ze stoji na strede cesty a pod, alebo stopoval auta, vela krat ho nasli v uplne inom meste.. strasny stress pre bracha, tak nakoniec siel do Vysnych Hagov, tam po tyzdni zomrel. Tiez nasi ked tam sli, bol uviazany k posteli a nikoho nespoznal,davali mu sedativa a pod. Ja som bola rada, ze som nebola doma, ako mi to bolo, bola som rada ze som to nemusela vidiet. Drzim palce aby to u Vas bolo lepsie! Je mu luto, ze tym prechdzate.

simsalabim
1. jún 2022

Je mi to luto. Drzte sa 🍀

suve99
1. jún 2022

..to je mamina ešte veľmi mladá a otec tiež... nechápem a neviem Ti pomôcť...ale je to strašne zvláštne, pretože demencia nastupuje postupne, nie takýmto skokom...trvala by som na ďalších vyšetreniach

hivanik
1. jún 2022

Demencia .... poznám aj mladších bohužiaľ ako je tvoj ocko ....často je to pridružené diagnoza

autor
1. jún 2022

@suve99 mamka si este picha inzulin,problemy s tlakom,oblickami...vraj mu urobili vsetky vysetrenia,ktore trebalo a previezli ho do druheho mesta na psychiatriu.mamka prisla teraz domov,od 14.30,nevedeli jej povedat ci ho nechaju tam ci co.ale otec je uplne mimo,nevie aky je rok,kolko ma deti,kolko ma on rokov.kym mu stekala infuzia,dali mu bielu plachtu aby mu zima nebola,mama vravela ze ju zacal oprasovat,lebo aka je flakata...a pritom cista bola.ja sa bojim ze uz ma nespozna,ze takto sa bude trapit az dokonca :(

autor
1. jún 2022

@kattrin5 ja si toto ani neviem predstavit ze bude :( srdce mi puka,takyto koniec si nezasluzil :( cely zivot pracoval,nikde dokopy v zivote nebol,len ta robota a doma...ano vypil si,niekedy to bolo tazke s nim,ale staral sa vzdy o nas,vzdy ked trebalo pomohol :( cely den len placem a placem,neviem sa s tym zmierit :(

diamond007
2. jún 2022

Videla som tieto stavy v nemocnici. Sestričky tam mali celú izbu takýchto pacientov ( priviazaní/ležiaci) na diazepame. Vraveli mi že všetci sú alkoholici s Alkoholovou demenciou. Takže nebol len príležitostný používateľ alkoholu, to len vy si myslíte o ňom ....
Keďže má manželku, pravdepodobne sa dostane naspäť domov na liekoch a manželka sa musí postarať 😶 stav sa nezlepší na to čo bolo, ale dokáže sa ešte upravit a zlepšiť. Vedia ho dať ako-tak ešte dokopy. Držím palce

namornicka
3. jún 2022

“Trapit do konca” …… on sa trapit nebude, on o sebe prestava vediet. Trapit sa bude ten kto sa o neho stara. Mne sa zda na starecku demenciu este mlady. Ale nemam skusenosti. Drzte sa 🍀

anjelikdianka
18. nov 2023

Ahoj.Možem sa opítať ako to dopadlo s tvojím ockom?
U nás je takáto situácia tiež ale zo svokrom a nevieme ako ďalej.

autor
18. nov 2023

@anjelikdianka ahoj,presiel viac ako rok,viac-menej sa nic nezmenilo,akurat ze k tej pamäti sa pridal taky ten "nezaujem" o zivot.ked prideme na navstevu,uz ani nechce vstat z postele,ked ho ideme pozdravit,robi sa ze spi..samozrejme,obcas ma aj svetle chvilky,ale tych je uz coraz menej...stale je to aj po tom roku taky zvlastny pocit,vidiet ho takto.ale taky je zivot,bohuzial.

anjelikdianka
18. nov 2023

Ďakujem za odpoveď.
A berie aj nejaké lieky?

autor
18. nov 2023

@anjelikdianka ano,berie Lucetam-na pamät-bez efektu,beckove vitaminy,a potom este vecer na spanie nieco,ale nie vzdy spi.hocikedy mamu zobudi o 4tej rano a pyta sa kde ma veci do prace atd..pritom nepracuje uz 6r.takze je to take vselijake.nakupili sme kopu sirupov,vitaminov ktore mali pomoct,ale zazrak sa nestal,choroba napreduje aj tak.keby ho nenaskladame do vane,tak by tam nesiel ani raz za rok,sttrihame nechty,holime ho.taky ten nezaujem o vsetko je asi najhorsi.

anjelikdianka
18. nov 2023

U nás je to ešte čerstvé.
Ešte pred mesiacom a pol svokor bol samostatný,šoféroval,choval zvieratá,staral sa o dve velké záhrady,včeli.....No jednoducho pracovití dôchodca.A teraz na všetko zabudá,nevie mená vnukov,nevie aký je deň,rok,mesiac....

autor
18. nov 2023

@anjelikdianka presne toto sme to mali my,zo dna den prakticky takto ostal.je to tazke,drzim Vam palce,chce to hlavne nastavit psychiku na take nieco,mat to dennodenne pred ocami😕a ma sa neho kto postarat?

anjelikdianka
18. nov 2023

Práve to je najväčší problém,že žije sám.
My býváme v byte ale máme 4 deti a z toho ročné dvojičky.U nás by sme sa nezmestili.Teraz je pri ňom jedna jej priaťelka a keď je muž doma tak on tiež ale neviem čo bude dalej.Sám ostať doma nemôže.