Slepé črevo alebo zápal vaječníka?

januss21
7. dec 2019

Dobrý deň chcela by som sa spýtať vás, nakoľko som už bezradná.
Tretí deň behám po lekároch kvoli bolesti v pravom podbrušku.
Som 5 týždňov po pôrode. Tretí deň nedojčím.
Bolesť mi začala v podbrušku ako keby menštruačná, postupne pokračovala do oboch bokov až do krížov.
Neskôr zostala v pravom podbrušku. A vystreluje okolo najviac však smerom dole a cítiť ju aj v krížoch. Bola som najprv na gynekológii kde bolo všetko v poriadku CRP som mala 81. Lenže večer mi bolesť začala o niečo silnieť. Musela som ísť na pohotovosť na chirurgiu kde mi zasa zobrali krv a urobili sono. Medzitým som si o 2 poobede stihla dať jednu tabletku antibiotík Zinat. CRP na chirurgii 77 a sono v poriadku. Povedali mi že to bude ASI skôr gynekologickeho pôvodu. Tak som druhý deň doobeda išla ku svojmu gynekológovi ktorý mi povedal že to bude podľa neho skôr slepák. A takto si ma prehadzujú už tretí deň. 3 gynekológovia a traja chirurgovia sa nevedia zhodnúť. Teraz po dvoch dňoch som mala CRP 52. Vraj je dobré, že zápal ustupuje bez ohľadu na to čoho zápal to je. O dva dni mám ísť zasa na odber krvi. Mali ste niektorá niečo podobné? Som už naozaj zúfalá. Bolesti mám len občas. Keď sa napríklad postavím, prudko sa hýbem. Ďakujem každej jednej za odpoveď /skúsenosť. 😊

januss21
autor
7. dec 2019

@januss21 Ešte musím dodať, že dnes ráno som trošku začala špiniť krv.

katkabg
7. dec 2019

Nemas ovulaciu????Ja vtedy an spinim a brutal ma boli bud v pravo ci v lavo....ani sadnut neviem tuez saliem ci to neni sleoak a vzdy to je ovulacia.

montemotherone
7. dec 2019

@januss21 si 5 tyzdnov po porode, nejdeš dostať menzes? To fakt vyzerá na gynekologické veci, čistí sa to, je to ešte krátky čas. Hlavne sa snaž nestresovať , oddychovať... nie nadarmo kedysi ženy v šestonedelí boli obskakované, oddýchli si ako nikdy predtým ani potom 😉

januss21
autor
7. dec 2019

@katkabg nemám naozaj tušenia. V noci som cítila také jemné pukanie na ľavej strane v podbrušku. Či to bola ovulácia netuším...
Ale nechápem potom ten zápal niekde v tele.

januss21
autor
7. dec 2019

@montemotherone ťažko povedať...
Nikto mi nič nepovedal čím to môže byť.
Len si ma prehadzjú ale že je dôležité že zápal v tele ustupuje. Len nie je nič moc mať bolesti sem tam pri pohybe, zakašlaní,... A nevedieť z čoho sú.

montemotherone
7. dec 2019

@januss21 a nenatiahla si si niečo? Keď vravíš o pichaní. Ja som si tak presilila brucho, že nič nebolo vidno ani na sone, ale nedokázala som ani zdvihnúť malého, bolelo to pri sadaní, vstavani... Po pár dňoch sa to ukľudnilo. V tých miestach ako si popísala si mohla presiliť slabinu, úpon

januss21
autor
7. dec 2019

@montemotherone nemala som ani kde veru...
Ale to by mi tá bolesť nevystrelovala do iných miest asi. A hlavne ten zápal v tele by nebol si myslím.

marika3110
7. dec 2019

@januss21 dajte navrh na rtg slepeho creva s kontrastnou latkou kt musite den pred rtg vypit...mne robili, appendix uz nemam 8rokov na konto rtg snimku mi ho vybrali..este skuste taky cvik sama, mne ho robil chirurg v ambulancii, postavte sa rovno na podlaju, skocte a dopadnite na päty trosku silnejsie ak sa da, ked sa objaví silna prudka bolest v bruchu take pichnutie, moze to byt predsa len appendix

januss21
autor
7. dec 2019

@marika3110 skúsila som a pichlo ma len tak dole smer od vaječníka k maternici. Ale žiadna prudká bolesť. Neviem už naozaj ☹️

carduelis
7. dec 2019

Skús si urobiť ovulačný test.

januss21
autor
7. dec 2019

@carduelis skúsim

katkabg
7. dec 2019

Ovulacia ma boli aj vtedy ked si na strane kde ma boli udrem po zadku.A to ma boli az vpredu vajecnik.Ja takto halyzim ked nam ovulaciu v pravom vajecniku.Vzdy ci to neni slepak a neni to nam strasne silnu ovulaciu.Pred tym nez som otehu som take nemala....aaaaale po tehotenstve to je konuec kazdy mesiac to citim a hrozne to picha a boli.Hlavne ked mi tam praskaju tie folikuli pocas ovulacie

januss21
autor
7. dec 2019

@katkabg mňa najviac desí ten zápal v tele... To neviem či môže byť s tým spojené...
Gynekológovia mi povedali že to bude skôr ten slepák a chirurgovia že to bude gynekologického pôvodu...
No a teraz si mám vybrať...

katkabg
7. dec 2019

@januss21 mozes mat v chonickom stadiu slepak.Keby to slepak na vybratie uz by bol daaaaavno prasknuty a ty asi tam hore.Takto dlho slepak nemoze byt a aby ti ho uz davno nevybrali.

januss21
autor
7. dec 2019

@katkabg čo to znamená v chronickom štádiu?
Bojím sa aby ho len tie antibiotiká neutlmovali nejak

katkabg
7. dec 2019

@januss21 ako ho mam ja ze on ma pobolieva ked ho rozdrazdim dakym jedlom napriklad slnecnicovy semienkami.

januss21
autor
7. dec 2019

@katkabg aha... Ale to je asi ťažké diagnostikovať či?

anonymka11
7. dec 2019

@januss21 ahoj poviem ti svoju skúsenosť takže večer som sa najedla a začalo ma nepríjemné bolieť brucho najskôr hore kde je žalúdok až mi bolesť prešla dole do pravej strany v noci som poriadne nespala lebo ma to stále bolelo ráno som išla do prace zdalo sa mi ze mi je trochu lepšie nebolelo to stále len keď som nejako viacej natiahla nohu alebo som si sadla postavila sa a cítila som stále také ťahanie pichanie na tej pravej strane a miešalo sa to s takou nepríjemnou bolesťou nakoniec som z roboty radšej odišla išla som k lekárovi zápal som mala 60 postlacal brucho poslal ma na chirurgiu tam som behom hodiny mala zápal už 100 tak ma hneď hospitalizovali Lebo zevraj slepak urobili mi sono to nič neukázalo tak ma dali aj na ct aj s látkou a tam slepak bol úplne v poriadku takže mi ho nechceli vybrať poslali ma na gyndu tam to bolo tiež ôk do druhého dňa ráno mi bolo ešte horšie bolo mi na vracanie bolesť bola stále a nakoniec ma od operovali a zistili ze som mala slepak total zapálený už zaliaty aj krvou museli ma čistiť a popritom ct úplne v poriadku takže nedaj sa odbiť určite ak máš zápal treba to riešiť a zistiť z čoho

januss21
autor
7. dec 2019

@anonymka11 no mne zápal ustupuje práveže a tie bolesti čo mám mi začali inak aj sú iné...
Tak neviem naozaj...
Je mi z toho až do plaču keďže niečo so mnou je a neviem čo...

januss21
autor
10. dec 2019

Nakoniec to bol slepák...

anonymka11
10. dec 2019

@januss21 takže predsa len to bol slepak? Ako nato prišli? A už máš aj po operácii?

januss21
autor
10. dec 2019

@anonymka11 Mala som brucho plné zápalovéj tekutiny. Áno už som po operácii.

evinka18
21. jan 2021

@januss21 Ahoj prosim ta, co si to mala nakoniec? Lebo presne ja mam toto iste aspon myslim. Bola som na gynekologii mam crp 138 a cystu na vajecniku. Dali mi dvoje antibiotika. Bola som na kontrole crp kleslo a nic ma nebolelo, lebo som este brala stale antibiotika, ako som icj prestala uzivat zase ma to boli, uz ani neviem kde zasa prava strana. Dakujem za odpoved.

januss21
autor
22. jan 2021

@evinka18 ahoj... Nakoniec slepak ako som už vyššie písala.