Som 6 mesiacov po pôrode a som nervózna

7. aug 2022

Dobry den, baby tiez ste nervozne? Neviem ci to je nedostatkom oddychu alebo spanku ale casto som nervozna a stale sa s niekym dokazem pohadat. Pred tym som samozrejme taka nebyvala. Tiez to tak mate? A ak hej ako ste to riesili dakujem

jumama
7. aug 2022

Kazda mama takeho maleho babinka naozaj nema moc casu na seba. Skus si najst ked babo spi 10-15 minut iba pre seba. Nerob vtedy hned okolo domacnosti, nakupy a pod. Rob nieco, co mas rada iba ty, nieco co ti robi radost, na co si mozes spomenut aj vo chvilke ked si nervozna. Ked si nervozna, zhlboka sa nadychni a spomen si na tu svoju 15minutovu prestavku. Musis si to vediet dopriat.
Ja mam uz pubertiacku, no priznavam, ked bola malinka som nevedela oddychovat a potom uz kolkokrat ani zaspat, stale som bola akoby v strehu, v strese. Raz som si teda vecer pustila z youtubu relaxacnu hudbu - mne konkretne sa pacia tibetske misky. Len taky cisty zvuk tych misiek. Ale najdes vela toho, vseliake calming melodie od dazda, po more, po spev vtacikov... proste podla svojej chuti. V tme som si pocuvala, predstavovala som si miesto, kde by som si oddychla. A moja mysel mi vytvorila taku chatku na kopci, posapajala chatku a kopec z roznych vyletov...
Niekedy teraz ked som pretazena, tak uz ani tie misky nepotrebujem. Vecer si zacnem v posteli prdstavovat tu chatku, ako v nej sypkam cajik v hojdacej sieti na terase a pozorujem zapad slnka... A mysel uz plynie dalej a predstavuje si vselico ine dalej 🙂 Napriklad to je take moje utocisko a som uz starena a zijem tam sama a vseliktokumne chodi. Alebo pozorujem zvieratka ktore ku chate chodia. Alebo niekedy si poviem, ze mohol by prist niekto na navstevu a starat sa o mna a predstavujem si, co mi priniesli, co by ma potesilo, ako miniekto uvaril cajik, ako ma ovieva, ako sa so mnou rozprava... 🙂 Co je zaujimave, som tam v tej mojej predstave najradsej sama. Asi to je to co mamy najviac potrebuju - nachvilu byt aj same, nikym nevyrusovane, aby prisli na to, co potrebuju 🙂

malicka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
7. aug 2022

Naj je najst si cas pre seba. Ist mimo domov aspon na hpdinu 2x za tyzden alebo raz tyzdenne na pol dna. Sama. S kamoskou. Obchody. Kava. Cvicenie. Kurz. Tiez pomoze nezabudat na spolocny cas s partnerom. Vela x stavi len hlboky rozhovot a zistit,co ta trapi.