Sterilizácia a následné zdravotné komplikácie

levandulova111
27. júl 2023

Ahojte, tie, ktoré ste podstúpili sterilizáciu, máte nejaké zdravotné kompilácie?
Ja mám za sebou 4 SC a v rámci poslednej mi bola spravená sterilizácia. Ms mávam 4 dni silné krvácanie, ozaj že silné a potom spinim (silno) 6-11 dní.. dokopy 10-15 dní mám v podstate vložky. Najhoršie je, že mávam bolesti, pred ms, počas ms, keď skončí spinenie, v strede cyklu... Cyklus mám cca 28-30 dní... Niekedy je to menštruačná bolesť (riadna), inokedy pichanie vaječníkov, inokedy bolesť celej panvy.. ale vždy niekoľkokrát za cyklus.. Môže to byť tou sterilizáciou, alebo kvôli zrastom? Po šestonedelí na kontrole som bola, avšak kázala mi za pár mesiacov prísť opäť, tak čakám na termín.. najhoršie je, že nemôžem cvičiť, ani behať, skákať, lebo ma rozbolí podbruško.. tým pádom aj váha je vyššia, stravujem sa tak normálne, v rámci možností a spánok nemám no 🤷 to sa muselo prispôsobiť dcérke... Môže byť prírastok na váhe a tie bolesti zo sterilizácie?
Dokonca som si všimla na bruchu štetinky, ktoré vyrastajú zo strií 🙈 keď ich vytrhnem alebo skôr vytiahnem (idú ľahko), nebolí to, ale časť pod kožou je dlhá, oveľa dlhšia, než časť nad kožou... Je mi to celé divné 🙄

levandulova111
autor
27. júl 2023

A ešte aby toho nebolo málo, pred 5 rokmi sa mi počas tehotenstva spravila na vnútornom pysku krcova žila, ktorá ide cez vnútornú stranu stehná až takmer po koleno... A teraz posledné dni ma začala bolieť aj tá 🙈

pininka1
27. júl 2023

Ja mam sterilizáciu pri tretej sekcii a nič také nemám. Menzes mam úplne rovnaký ako predtým. Je to mechanické prerušenie, robí sa to už laserom, čiže silný menzes a pod nemá na to žiaden vplyv. Skus sa poradiť s gynekológom, možno hormonálny profil a pod.

levandulova111
autor
27. júl 2023

@pininka1 no budem musieť, lebo mám pocit, že po poslednej SC je to hrôza a des.... Myslela som, že to môže byť aj tou sterilizáciou, niekde som čítala článok, že to môže narušiť organizmus, že sa môžu tvoriť samé cysty, myomy na maternici, polypy atď atd, tak preto som sa pýtala tu na skúsenosti.. to som samozrejme čítala až po tom, ako mi začali problémy, v podstate hneď po šestonedelí, pripisovala som to skôr tomu, že ďalší zásah do tela, že treba asi viac času na tie bolesti, aj som sa naťahovala pozasivana, žiaden oddych som nemala, dokonca som mala zabudnuté stehy v rane, po mesiaci hnisania mi na to konečne prišli...
No dcéra má za pár dní 7 mesiacov a neprechádza to, mám pocit, že je to horšie......
No už len počkať na gyn teda 🙈 ďakujem za odpoveď

bibina32
27. júl 2023

@levandulova111 Skús napísať do skupiny endometrióza.

levandulova111
autor
28. júl 2023

@bibina32 mohlo by to byť to? Tvorí sa endometrióza po sc alebo po sterilizácii?

22lubka22
2. dec 2023

@levandulova111 dobrý deň, chcem sa opýtať ako ste dopadla, vidím že konverzácia nepokračuje a zaujíma ma to či vaše problémy súviseli so sterilizáciou alebo nie. Ďakujem

levandulova111
autor
6. dec 2023

@22lubka22 dobrý deň. Zatiaľ nijako, ešte som sa stále nedostala k dr... Je to malá ambulancia, ani kočík by som tam nezmestila a nemá mi kto dcéru postrážiť... Mamina síce máva voľno z práce, ale už je na dôchodku a keď robí každý druhý deň dvanástky, tak veľakrát na druhý deň (keď má voľno) vybavuje si čo potrebuje, poprípade chodí po doktoroch s mojím strýkom, lebo on rodinu na SVK nemá 🙈

22lubka22
6. dec 2023

@levandulova111 ach údel rodičov a zaneprázdnených starých rodičov... Poznám to, ja mám dve a tretie na ceste... Tiež vykrývame ako sa dá... Tak všetko dobré želám 🍀🙂