Štípance od osy

florianabotosova
22. aug 2020

Ahojte včera ma ustipla osa do vnútornej strany prsta na nohe a dnes to mam takéto. Včera som to tiež mala červené ale menej mala som aj opuchnuté a bolelo. Dala som si nato včera ocot, studené, fenistil, nejaký roztok co sestra kúpila v lekárni na stipance, aj zodac som si dala. Dnes som v práci tak som si dala octanovy krém ale nepomáha to. Čo si mám nato už dat?

1xenia1
22. aug 2020

Otca raz tak poštípala osa do prsta. Tri dni to mal spuchnuté, lebo samozrejme on hrdina si na to nebude nič dávať. Ake nakoniec sme mu urobili vínový obklad s bravčovou masťou a na druhý deň bolo po opuchu.

florianabotosova
autor
22. aug 2020

@1xenia1 no víno by som musela kúpiť to nemám doma asi 😀 lebo už neviem ze co si nato dat a teraz to strašne svrbí

marygk
22. aug 2020

Myslím že si nato dávaš všetko čo treba. Daj tomu čas a prejde to. Mňa osa postipala do ukazováku a dala mi doň 4 zihadla,bol to moment oberala som papriku a tá mrcha tam bola schovaná. Ruku som mala opuchnutu až po lakeť 2 dni až potom to začalo odpúchať. A raz som si na osu aj sadla, tam sa mi ušlo 1 žihadlo🙂

florianabotosova
autor
22. aug 2020

@marygk no najhoršie je to ze som v práci a nevládzem chodiť nato prst už ani ne zohnem nemôžem mať ponozku na tom lebo mi to vadí. V práci nosím zdravotnícke šľapky tie plne nie otvorené a zle sa mi chodí neviem ani v slapkach ani v tom