Uštipnutie osou

21. máj 2024

Ahojte
Prosim vas vcera ma ustipla osa do malička na ruke strašná bolesť. Nakolko som zo zaciatku nevedela co ma ustiplo tak som si to vydezinfikovala s betadine. Potom som zistila ze to bola osa mali v skleniku hniezdo v taške kde som dala ruku... Tak som si dala ocot na malíček. Odpuchlo to a bolo ok za par hodin. Ale dnes rano medzi malickom a prstenikom ma to strasne svrbi a je to aj opuchnute nechapem preco co si na to mam dat?

martul
21. máj 2024

Nechápeš prečo? Veď ťa postipala osa, svrbenie je úplne normálna reakcia. Daj si na to fenistil a vybavené.

autor
21. máj 2024

@martul tak osa ma ustipla prvýkrát tak mi proslo zvlastne ze vcera to bolo uz ok a dnes rano toto...

tundra
21. máj 2024

Prekroj cibulu a natieraj si to cibulovou stavou.

jana_eyre_2
21. máj 2024

Fenistil, octanovu mast (nie je len na opuch ale zmierňuje aj svrbenie) je to bežná reakcia, do večera by mala prejsť..

autor
21. máj 2024

@jana_eyre_2 dam si octanovu ďakujem

bylinka25
21. máj 2024

Mala si len tie príznaky, že ti opuchlo miesto ušipnutia? Nemala si pocit na zvracanie, ťažkosti s dýchaním, pocit úzkosti?
Dávaj dobrý pozor pri druhom uštipnutí tvoje telo môže zareagovať silnejšou alergickou reakciou.

autor
21. máj 2024

@bylinka25 nie nastastie nie 😳bale stale je to opuchnute a svrbi to...

kp7333
21. máj 2024

daj si liek proti alergii - napr. Zodac, stiahne to reakciu, aj svrbenie. Plus Fenistil gel aplikovat.

simsalabim
21. máj 2024

Tak mysis ratat s tym, ze ten stipanec ta bude trapit niekolko dni 🤷‍♀️

autor
21. máj 2024

@kp7333 nemozem... Kojim dcerku

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kp7333
21. máj 2024

preco by si nemohla? alergici bezne uzivaju antihistaminika aj pri kojeni. ved aj babatkam predpisuju Fenistil kvapky pri zadnej nadche ci svrbivych vyrazkach.

autor
21. máj 2024

@kp7333 tak viem ze napr rupafin dithiaden sa nemoze ... Na zodac som citala ze s opatrnosťou 🤔 fenistil mam kvapky a pravda dcera och brala

bylinka25
22. máj 2024

No, to ešte dlho aj bude, mňa to prvý raz svrbelo tri týždne.
Ale druhá reakcia už bola veľmi zlá, mala som taký modrý pás a anafylaktický šok.

autor
3. jún 2024

@bylinka25 na 3ti den uz bolo ok troska este svrbelo ale opuch sa zmiernil. Ja som si na noc daka octanovu mast a zaviazala som si malicek tak mozno aj to pomohlo

bylinka25
3. jún 2024

Určite aj toto pomáha.