Tlak v krku

anjelikdianka
20. okt 2014

Už mesiac a pol cítim taký tlak v krku ako keby som mala niečo zaseknutu v hrdle a neide to dole.Bola som u doktorky,ona ma poslala na usg štítnej žlazy tam mi povedali že mám obe ľaloky šž mierne zväčšené a na pravej strane uzol 4x5mm.Poslali ma na endokrinologiu.Tam mi tiež urobili usg aj krv mi zobrali a výsledky mám v poriadku.Podla endokrinologičky nemám ani zväčšenú šž ani uzol tam nevidela(kontrolovala to aj 2x)Teraz ma posielaju na ORL a na rgn krčnej chrptice.Mali ste to niektorá?Som 8 mesiacov po porode a kojím,takže na vyšetrenia pojdem ale neviem kedy,lebo teraz aj syn je doma lebo je chorý a tiež malu musím brat so sebou,lebo nemám ju kde nechat.Dúfam že budúcí týžden sa dostanem na vyšetrenia.Len by som chcela vediet či ste mali niekto takýto problém a čo vám zistili alebo čo vám pomohlo?Naozaj to možem mat z krčnej chrptici?Dakujem.

janinah
20. okt 2014

opýtaj sa na orl,lebo málokedy sa na to myslí,či to nemôže mať súvis s poruchou prištítnych teliesok....a skús viac jesť potraviny s vápnikom,či sa to nezlepší

anjelikdianka
autor
20. okt 2014

@janinah Dakujem.A toto by nevideli na USG ked mi kontrolovali šž?

cherry1981
20. okt 2014

@anjelikdianka videli, by to , to mas akoby si mala v krku hrcku? Ktora nejde prehltnut? Ak ano tak to som mala aj ja, bola som t iez na kopu vysetreni a nic nezistlili casom to preslo same.

donna11
20. okt 2014

@anjelikdianka presne toto aj ja teraz riesim..uz som aj na gastre na hadici bola a vsetko mam v poriadku, totiz mna aj pali zaha obcas..caka ma este endokrinologia, tak som zvedava.
@cherry1981 ja to mam presne takto, hlavne ked prehltam to citim, niekedy viac, niekedy menej, najviac, ked som najedena..

cherry1981
20. okt 2014

@donna11 aj ja som to mala a nic mi nezistili a preslo to samo, dakedy sa to este vrati, ale hned aj prejde

andulik
20. okt 2014

@anjelikdianka ahoj ja som to tiež mala, a bolo to zo stresu,potom keď som nemala toľko práce s malým to prešlo, skús si dávať magnézium 😉

anjelikdianka
autor
20. okt 2014

@cherry1981 ano,ako keby som mala hrču v krku a neviem to prehltnut.Pred mesiacom to bolo strašné,tak som sa zlakla,normálne ako keby ma niekto držal za krk.Odvtedy sa to trošku zlepšilo ale stále to cítim,ale iba počas dna.V noci necítim,ani ráno ked vstanem.A trošku ako keby ma bolela chrbát.

anjelikdianka
autor
20. okt 2014

@andulik Ano,začala som mrat MAGNEROT.Dakujem.

nutrimas
21. okt 2014

@anjelikdianka
Na pricine moze byt aj vysunuty stavec krcnej chrbtice. Vhodne by bolo keby Vam urobili rtg krcnej chrbtice - pre spravne zdiagnostikovanie. Nasledne navstivte masera, ktr. praktizuje Dornovu metodu. Je to velmi setrna a jemna metoda, pomocou ktorej sa dostanu stavce, klby do spravne polohy ( podobne ako chiropraxia, pouzivaju sa vsak vela setrnejsie metody, ktr. samotny klb neopotrebuvaju).

anjelikdianka
autor
27. okt 2014

Tak,dnes som bola na vyšetreni na ORL,a čo mi zistil doktrot?????Plesnové ochorenie Candida.Dostala som Betadine na kloktanie.Dakujem Vám za odpovede a dobré rady.🙂

23lenka
2. júl 2019

@anjelikdianka ahoj mozem sa opýtať, ze ako ti to zistil? Bral ti nejake stery? Viem, ze je to roky do zadu.. Ale zaujma ma to lebo tiez som presla vsetkym možným... A teraz sa mi zacali tvorit na jazyku take akoby flaky,, mapy,, a neviem z coho spravi sa to a zmizne... 4ja orl lekari mi pozerali do krku.. Usg štítnej ok a aj gastro... Usg mi robil aj na gastre nikde nic nenašiel.... Hadicu som odmietla.... Co je to plesnove ochorenie ako sa to prejavovalo? Mna stipe v krku stale plus tie flaky na jazyku 🤦‍♀️🤦‍♀️ uz sa bojim k mkjmu dr ist lebo sak ako hypochonder si pridem

monika92
2. okt 2019

Terania + panicka porucha jasne ako facka... mám to aj ja už dlho to je zo stresu z vyčerpania.. maľovali ja horčíka a magnezia... mávajú to väčšinou ženy na materskej... buď rada že máš len toto a ne iné príznaky ako sommala ja myslela somze odbila moja posledná hodina... je to psychika .. veľa stastia

zanetka1989
4. nov 2019

@anjelikdianka ahoj potom ti to prešlo?

anjelikdianka
autor
4. nov 2019

@zanetka1989 Ahoj.Nastastie to preslo.Ale ak som nervozna tak sem tam este citim ale minimalne.Podla mna to je spojene so psychikou.Vtedy ked sa to objavilo u mna tak som mala male babatko,cele noci som nespala,a aj so synom som mala dost problemov.Aj teraz ked ten tlak zacnem citit tak zoberiem magnezium a prejde to.

zanetka1989
4. nov 2019

@anjelikdianka lebo tiež mam taký istý pocit akoby má niekto škrtil a v hrdle akoby som nieco mala tak preto sa pytam🙄

anjelikdianka
autor
4. nov 2019

@zanetka1989 skus magnezium.alebo Betadine par kvapiek riedit s vodou a kloktat s nim.ak nepomoze tak doktorka ti moze vysetrit krv na šítnu žlazu,a poslat aj na usg,potom este ORL vyšetrenie.

zanetka1989
4. nov 2019

@anjelikdianka už som bola u doktorky krv v pohode mam ok aj štítnu tak skusim

luciar260
14. jún 2020

@monika92 ahoj, ja mam tiez podobny problem , najviac ma to trapiv noci budim sa zo sna vystrasena ze sa mi zle dycha no preberiem sa a uz je dobre... cez den len citim akoby mi nieco vadilo hore na hrudi , bola som na sono srdca rtg hrudnika a sono stitnej zlazy.....neviem co to moze byt niesom v strese ani niesom nejaka ze by som stresovala pre nieco, trapi ma to uz dlhsie , este rozmyslam ze sa budem pytat na plucne vysetrrnie

monika92
14. jún 2020

@luciar260 stačí ist na vysetrenie neurológ pošle na tetaniu.... to nemusis byt v strese ani s acitir to proste príde z ničoho nič je to panika.. ja to mám tiež dlho... teším sa
Mám dobrý deň proste to príde same niekedy mám dni na umretie... niekedy nič... skús aj alergologicke takéto stavy spôsobuje potravinová intolerancia ale aj psychika.. treba neurológ alergológ.. ak psychika všetko ide z chrbtice tam sú všetky nervy ... ja to tak mám dlhé roky zažila somvselico volakedysi som hovorila dr že ja nejsom v strese som šťastná a proste aj tak mi nenidobre... povedala že to nemusím cítiť to proste same príde

eliska623
15. apr 2021

@monika92 brala si aj nejaké lieky na psychiku?

monika92
16. apr 2021

@eliska623 áno jasne 😊 pomohli mi veľmi

elly_
30. jún 2021

Ahojte, mali ste pocit akoby sa vám zuzovali žily-cievy na krku? Smerom od brady dole, na bokoch?
Ďakujem za odpoveď.

monika92
5. júl 2021

@elly_ áno mám to aj teraz aj hocikedy ... pocit že nemôžem prehltnúť jedlo ani slinu niekedy

majk0986542257
4. dec 2021

@monika92 co vám pomohlo ??ja mam ten istý problém 😔mala som stresy ...

monika92
8. dec 2021

@majk0986542257 len ad…. Inak aj keď ich beriem sa mi to občas stane ale nie tak často ako predtým….