Ultrasonografia

11. apr 2022

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či neviete, že či na ultrasonografii spravia sono podbruška. Mám bolesti v ľavom podbrušku stále asi už mesiac.
Najprv mi zistili infekciu z krvných testov, brala som ATB aj antimykotiká. Bolesť sa malinko zmiernila ale neprešla.
Bola som na gynekológii na kontrole, pozeral vaječníky, nič zlé nevidel lekár, urobil mi rozšírené výtery, nič neukázali.
Ak by som sa spýtala na sono, alebo na aké vyšetrenie ísť, aby sme zistili príčinu? Už som zúfalá.
Obvodný povedal, že môžem mať bolesti kvôli PCOS, ale ja nemám príznaky na PCOS, a gynekológ mi nič nevravel, po jeho vyšetrení.
Neukameňujte ma....

nafka0483
11. apr 2022

Akym sposobom ti gynekolog pozrel vajecniky? Neviem o inom sposobe ako pomocou usg.
Takze ake sono vysetrenia podbruska chces? Lebo to je presne to co robi gynekolog - pozrie vajecniky, maternicu.

emalka
11. apr 2022

Dovodov moze byt viac, hodila by som s dr. debatu, nech ti povysvetluje. Moze to byt aj endometrioza, PCOS, alebo aj nieco ine v dutine brusneh. Inac na pcos som ani ja nemala priznaky a mam to. Kym mi neurobil dr sono tesne pred ovu tak sa na to neprišlo. Cize je dolezite aj spravne nacasovanie vysetreni.

autor
11. apr 2022

@emalka no robil vyšetrenie keď som ani ovulu nemala, keďže kvôli infekcii neprebehla. Nič nevidel, všetko ok, iba krvné testy odhalili nejaký zápal. Tak som dostala ATB. Sono mi robil z vnútra. Problém nevidel.
Tak som sa objednala na ultrasono nech presné pozrie miesto bolesti.