Upchaté dutiny a bolesť hlavy

28. dec 2023

Ahojte som s drobcom na detskom a asi som nieco chytila. Poradite mi nieco z volnopredajnych liekov co by mi uvolnilo nos? Nekaslem, neboli ma nic len ten nos a hlava je peklo.
Vela je toho na nete ale co je len dobra reklama a fakt ucinkuje neviem. Nadchu som snad nemala od 15tich 🥺

ivkav5
28. dec 2023

To isté mám, akurát, že som ešte k tomu tehu a nemôžem nič🙄 Pripnem sa, či nejaká múdra rada nepristane sem.

autor
28. dec 2023

@ivkav5 skus inhalovat kamilky to mozes aj tehu, mne tu pozicali naustok a inhalujem s malym ale len vincentku 🤷‍♀️

oblecenie99
28. dec 2023

Pripnem sa, som na Tom rovnako. Na dutiny mi najviac pomáha výplach konvickou, a mne aj Sinupret. Osobne si myslím, že som schytala covid, druhý deň nemam čuch a chuť, test nerobím, lebo sme u našich, kde sa jednak nedá kúpiť, a najma kvôli môjmu otcovi, ktoreho by paradoxne dalo dole psychicky aj fyzicky, keby vedel, že máme okolo neho covid. Ale asi je to aj jedno, či viem, nikam nechodím, symptomaticka liečba a snad to prejde.

jovanna83
28. dec 2023

Na uvolnenie dutin mne pomáha Coldrex a tiež Sinupret kvapky

janinah
28. dec 2023

Poziadaj o covid test.z liekov teraflu.kvapky do nosa a flector na bolesť hlavy.

roja01
28. dec 2023

Okopirovane zo stranky serafinbyliny.sk.
Zápal dutín sa často prejavuje bolesťou hlavy, únavou, bolesťami za očami alebo hučaním a pískaním v ušiach. Významným pomocníkom bývajú bylinné inhalácie. Skúste trebárs túto:
Do hrnca dáme:
2 litre vody
3 hrsti sušeného kvetu čiernej bazy
2 kávové lyžičky mletej rasce
3 strúčky natlačeného cesnaku
Všetko jednu minútu povaríme a potom inhalujeme klasickým spôsobom s použitím uteráku či inej prikrývky cez hlavu. Páry vdychujeme nosom, aby sa čo najviac dostali do dutín.

janinah
28. dec 2023

@roja01 ad1 je s dieťaťom v nemocnici
ad 2 staré rady dnes prekonané,na dutiny suche teplo,nie naparovanie,kedy sa páry dostanú max.na sliznicu nosa a nosohltana a nenarobia tam dobrotu

ivkav5
28. dec 2023

@janinah nebude to covid, prechádzam si tým istým a traja členovia rodiny tiež, covid testy už týždeň negatívne..

janinah
28. dec 2023

@ivkav5 autorka je s dieťaťom v nemocnici,je nevyhnutné vedieť,či ma covid alebo nie

autor
28. dec 2023

@oblecenie99 ja uz mam po covide, ja isto tu na detskom nejaky infekt 🤷‍♀️

autor
28. dec 2023

@janinah je to mozne lebo naparovanie nepomohlo len tu moznosti moc nemam

roja01
28. dec 2023

@janinah, jasne viem, ze je s dietatom v nemocnici. Po pravde som ten recept pridala preto, ze ho povazujem za jeden z nejucinnesich a mozno pomoze inym. Nieco sme sa s dutinami natrapili a raz bolo ucinne suche teplo (infraziarice pri soluxe) a potom uz nepomahalo ani to. No pomohol prave ten recept naparovania s bazou, kminom a s cesnakom, ktory som uviedla vyssie. Neide iba o paru, ale najma o ingrediencie.
Serafin je aktualne jedna z najlepsich firiem, ktora sa zaobera bylinnou liecbou a ver, ze neuvadza na svojich strankach ziadne zastarale, neucinne metody. Len kazdy sme iny aj virus, bakterie aj alergia byvaju roznorode. Na kazdeho ucinkuje nieco ine. Treba skusat.

autor
28. dec 2023

@roja01 dakujem