Uštipnutie včelou

anabel2341
13. júl 2022

Ahojte včera má uštipla včera do prsta dala som si gél na uštipnutie ale dnes ráno som sa zobudila a veľmi ma to boli a je to opuchnuté, prvý krát ma uštipla včera takže neviem čo na to pomaha prosím vás o rady čo funguje

anjelicek26
13. júl 2022

48h ten opuch bude bohuzial to je normalna reakcia...keby to zacalo hnisat, dostala si teplotu, vtedy treba k lekarovi...

vikusjk
13. júl 2022

@anabel2341 asi si nevytiahla zihadlo prv, nez praskol ten vankusik s jedom, resp. nez sa jed uvolnil. Ak mas moznost, kup si Zyrtec tablety a ber podla odporucania lekarnika, alebo navodu - uz si nepamatam, ako sa beru, ale muzovi dost pomohli, mal opuchnute cele chodidlo. Potom ked ho este dvakrat od vtedy ustipla, vybrali sme opatrne hned zihadlo aj s jedovym vackom a mal to za den zahojene, nebolelo ani neopuchlo.

anabel2341
autor
13. júl 2022

@anabel2341 ďakujem Vám pekne žiaľ nemám žiadne skúsenosti kedže prvý krát má uštipla 😀 už nikdy viac to nechcem zažiť 😀

katie253
13. júl 2022

@anabel2341 môžeš si urobiť octový zábal. Zrieď ocot a vodou, pomer 1:10, namoč vreckovku alebo utierku, omotaj, previaž a meň si to 3-4 x za deň.

aalt
13. júl 2022

Pri ustipnuti vcelou je dost dolezite vybrat zihadlo tak, aby sa "nestlacal" jedovy vacok, ktory na nom nechala. Vtedy si totiz do rany mozes vtlacit dalsiu davku vcelieho jedu. Potom to zbytocne "boli" a hoji sa to este ovela viac. Netvrdim, ze si to spravila, ale vela ludi o tom nevie a vytahuje zihadlo "prstami". Zihadlo je potrebne ako keby "vyskrabnut" von.

evikavika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz