Vie zubár vytiahnuť zub, v ktorom je iba koreň?

terezka2233
7. feb 2023

Ahojte rychla otazka..

Vie zubar vytiahnut zub v ktorom je iba koren? Teda pri tahani ho NEMA za co chytit.. alebo tieto zakroky uz musi robit iba stomatochirurg?

Dakujem 🙂

xsandrax
7. feb 2023

@terezka2233 vie to urobiť aj zubár 🙂 ja s týmto našťastie osobnú skúsenosť nemám, ale kolegyni takto 3 korene vyberali a na druhy deň bola v pohode v praci, len jej to nerobil naraz a samozrejme musí byť šikovný zubár 🙂

manushka
7. feb 2023

Závisí v akom stave je ten koreň, mne tak trhala koreň minule leto, a tiež sa obávala či ho vytiahne a nerozkrusi sa, inak by som musela ku zub. chirurgovi, mala som ho celkom v ďasne tak,že ho takmer nebolo vidno, a bol to mŕtvy zub a už ma okolo neho bolelo ďasno a robili sa mi hnisave fistuly tak už som nemohla čakať…vytiahla ho na prvý krát naraz cely 🙏🙏

surama
7. feb 2023

@terezka2233 Da sa. Umrtvia ti to, potom narezu dasno, a tak vypacia. Nebudes nic citit. Potom o par dni pojdes na vyberanie stehy, to budes mat mozno jeden, dva. Medzitym vezmes tabletky od bolesti, ak by ta to bolelo. Je to bezny zakrok, ale nie kazdy zubar to robi.

elainedeclerq
7. feb 2023

@terezka2233 ja som riesila minuly rok. Zlomila sa mi horna jednotka, bola zarovno s dasnom. Zubar ma poslal k zubnemu chirurgovi. Viem, ze mi nastikol dasno zvnutra a podarilo sa mu to vybrat bez komplikacii. Nic na zasival.

amiaja
7. feb 2023

@terezka2233 jasne, vie to urobit aj zubar. Mne tak trhala korene po castiach a ani nemusela nic rezat. Uplne v pohode, nebolelo a ani to dlho netrvalo.

terezka2233
autor
7. feb 2023

@xsandrax
@manushka
@surama
@elainedeclerq
@elainedeclerq
@amiaja dakujem krasne za Vase skusenosti 🙂 dufam,teda ze AJ mne to dobre dopadne. Pekny den 🙂)

tatiana149
26. mar 2023

Tak ja som dopadla hrozne. Koreň trhala. Nebolo za čo chytiť. Robila mi to nejakým dlatom, vypačovala. Toto moc nebolelo. Len tlak nepríjemný. Ale mne sa musela niečo prihodiť a mňa boli sánka celá, akoby všetky zuby naraz a dokonca dole, nie hore ako mi to robila. Ide má vystret od bolesti. Bolesť ide až k ušiam. Je to už 5 dní a bolesti riadne. Na štvrtý deň som bola na pohotovosti nech mi dá nejaké silné lieky, lebo na bolesť sanky a kosti nič voľnopredajné nezaberá. Dostala som flektor Rapid prášok. Zaberá okamžite, ale max. na 5 hodin
Ide má od bolesti poraziť. 5 dní lieky od bolesti. A furt boli. Jesť nič skoro, späť skoro vôbec, mám tri deti a ja na nich sama. Nemôžem to vydržať tak ráno idem spať k zubarke. Som zvedavá, čo bude nasledovať ďalej. Lebo ja od bolesti zahyniem

veronice
26. mar 2023

Mne tak vyberali obe horné osmičky - najskôr musel zlomiť korunku a potom po jednom vyťahoval korene. Po mame som zdedila zahnuté korene na stoličkách tak sa s tým celkom natrápil 🙈 nakoľko však bola moja zubárka v tom čase tesne pred odchodom na dôchodok, bola som u stomatochirurga. Neviem si predstaviť akoby to robila ona keď 2 metrový chlap sa s tým trápil takmer hodinu s jedným zubom 🙈