Výmena vnútroočných šošoviek

ewita5000
14. mar 2021

Podstupil niekto z vas vymenu vnutroocnych sosoviek? Ako vidite po operacii?

janinah
14. mar 2021

To nie je výmena vnútroočných šošoviek,ale odstránenie pacientovej vlastnej šošovky a implantácia umelej vnútroočnej šošovky,toto zrejme myslíš.

ewita5000
autor
14. mar 2021

@janinah ano

janinah
14. mar 2021

Pokial nie je postihnutá iná časť oka napr. sietnica alebo sklovec,tak pacienti vidia po operácii výborne,ak sa to aj dobre zahojí a nedostane sa tam infekcia.Po operácii pre mierny opuch nie je hned výborný zrak,ale po pár dňoch sa to vylepší.Je tam ešte pooperačná liečba kvapkami.

ewita5000
autor
14. mar 2021

@janinah Som 4.den po operacii a vidim ako cez hmlu alebo foliu

janinah
14. mar 2021

@ewita5000 ešte treba počkať a dávať kvapky ako kázali,bol tam pooperačný opuch rohovky a ten sa musí vstrebať

janinah
14. mar 2021

ten opuch je v norme

ewita5000
autor
14. mar 2021

@janinah dakujem velmi pekne

client33
18. sep 2021

som tyzden po operacii nablizko vidim super no niekedy do dialky rozmazane a zvisil sa mi aj ocny tlak.

marfka3
16. okt 2021

@client33 dobry den.Ako vam je po tej operacii?A kolko ste mali dioptrii?Mna ocna na to posiela ,ale mam velky strach.

client33
17. okt 2021

@marfka3 Mňa moja očná skôr od toho odhovárala. Dioptrie som mal na blízko 2-3 do diaľky 1.5-2 . Od operácie prešlo 5 týždňov okuliare vôbec nepotrebujem, na blízko vidím stále super na strednú vzdialenosť a diaľku po práci sa mi tak ako keby mrholí videnie. Večer a v noci pri šoférovaní dosť nepríjemné halo efekty od proti idúcich svetiel. Zahojené to mám super ,aj tlak klesol na pôvodnú hodnotu kontrolovala mi to moja očná doktorka.
Stabilizované videnie by malo byť až po troch mesiacoch tak dúfam že to bude v poriadku. Strach som mal obrovský no ešte tesne pred operačkou ma istá pani ktorá išla po mne na tú istú operáciu ukludňovala že jej kolegyňa aj rod. príslušník sú po tom istom zákroku a v pohode.
Na fb som postrehol že negatívne komentáre iclinic maže.
Tak rozhodnutie je na vás.

marfka3
17. okt 2021

@client33 ja mam velmi vysoke dioptrie -11 a -12,mna tam stale ocna posiela,ze sa mi bude lepsie zit ked si to d spravit,len mam neskutocny strach,predsa len su to oci.

client33
19. okt 2021

@marfka3 ak vám vaša očná odporúča operáciu tak choďte

pekatka
11. nov 2021

ahojte, ja som 9dní po operácii pravého oka 4cyl a 2dni po operácii lavého oka 2,75cyl. lavé oko v podstate dobre, hneď po odlepení, s pravým mám do diaľky stále rozmazané, do blízka dobre od začiatku. som z toho nervná, je to už 9.deň a stále to nie je ostré videnie, aj keď mi DR.povedala, že na 100perc to môže byť aj po mesiaci, ale stále neviem.

marfka3
15. nov 2021

@pekatka Dobry den.Mozem sa spytat ci mate nejake obmedzenia po tej operacii?A kedy ste mohli ist do prace?

pekatka
15. nov 2021

@marfka3 2t po operácii vidím do diaľky stále rozmazane, na čítanie ôk. Aj do blízkej vzdialenosti. Ešte na TV smuram... KO mam až o týždeň. Do práce som nastúpila 6dni po 1.oku a 4 dní po druhom. Nemôžem sa namáhať fyzicky, nič dvíhať, predkladať sa. Neplavat v bazéne, nemalovat sa. Poctivo kvapkam kvapky

pekatka
15. nov 2021

@client33 môžem sa spýtať kedy sa vám vyostrilo videnie do diaľky? Som 2t po 1.oku a stále do diaľky rozmazane. Mala som 4cyl

marfka3
16. nov 2021

@pekatka a kolko sa asi nebudete moct fyzicky namahat?Lebo idem na predoperacne a ja cvicim denne aj v praci dviham tazke.

jahodka1155
22. jan 2022

@marfka3 uz máš po operácii? Ako si to zvládla? Ja mám ísť na konzultáciu v marci do Martina na kliniku, ale obávam sa..

marfka3
23. jan 2022

@jahodka1155 este nemam,sosovky su objednane,10tyzdnov cakania na ne.Vyrabaju sa len v Amerike a,ze maju napor na vyrobu.Uz 5 tyzdnov cakam.

jahodka1155
23. jan 2022

@marfka3 a idú ti dávať novú šošovku na tvoju či ti tvoju výberu? Koľko dlho trvalo vyšetrenie? A povedali ti aj nejaké rizika?

marfka3
30. jan 2022

@jahodka1155 moju mi nechaju,daju umelu pred nu,vysetrenie 3,5 hodiny,ale mali vela pacientov,a este 3x kvapky do oci a cakanie po kazdom kvapkani.Rizika mam napisane v tom manuali co mi dali,som to len preletela lebo nechcem sa stresovat.Pri kazdej operacii je riziko.Ja mam -13 dioptrii plus astigmatizmus a verim,ze sa mi bude lepsie zit.

anickaaa6aaa
30. jan 2022

@ewita5000 ja to mam po uraze oka ked som mala 7r.bohuzial vidim zle. Ale mala skm aj ine komplikácie.. Vraj sa to este da operovat, ale niekolko r moj mozog funguje tak ze ma len "jedno" oko takze by sa mohlo stat ze budem nejaky cas vidieť dvojmo a toho sa bojim...

jahodka1155
31. jan 2022

@marfka3 ja mám -2 a tiež astigmatizmus a veľmi tenkú rohovku, aké naozaj veľmi tenkú.. @marfka3 ďakujem ti veľmi pekne, tak pôjdem aj ja to vyšetrenie. A kde ty to budú robiť? Ja mám dohodnutý termín v uvea Martin.

marfka3
31. jan 2022

@jahodka1155 ano v uvei,su tam velmi mili.

katenka2
7. aug 2022

@marfka3 Zdravim a zdravie zelam a samozrejme sa chcem spytat, ako dopadla operacia? Teda hlavne videnie po nej. Tiez mam ist za mesiac a cim viac hladam informacie, tym viac sa bojim... 😖 Je to u Vas v poriadku?

pekatka
8. aug 2022

@katenka2 ja som 9mes po a do dialky vidim stale rozmazane.. Do blízka ok.. Idu mi vložiť este jednu sosovku, uz taku inu ako dokorekciu ale uz len do dominantného oka. Dufam ze to uz bude ok.. Lebo vraj pri cylindrich ake som mala ja sa to stava. Mala som 4

marfka3
8. aug 2022

@katenka2 tak ja mám už 2 mesiace po ..rýchlo to ubehlo,strach obrovský pred operaciou.No je to také na psychiku ta operácia,ale nejdem to rozpisovať.Vidim super nikdy som tak nevidela do diaľky.A hlavne nemusím vyberať šošovky každý deň a dávať.Len v prítmí do blízka to je rozostrene keď sa pozriem do svetla tak sa mi dá zaostriť.Dnes na kontrole som to vravela,dr.mi povedala,že mozog aj pol roka spracúva to videnie.Tak dúfam,že to prejde.Mam aj svetelné kruhy pri lampach v tme.

katenka2
9. aug 2022

@pekatka
@marfka3
dievcence, obom vam pekne dakujem za odpovede. Ja somar, som zo zaciatku citala len same pozitiva, samozrejme najviac na stranach klinik, bola na vysetreniach a neda sa povedat, ze pod natlakom, ale akosi hned neuvazene a bez dalsej konzultacie suhlasila s operaciou. A nakolko roky lamentujem, ze polku zivota stracam hladanim okuliarov, ich upevnovanim, lebo sa mi smykaju dolu, atd, atd., velmi som si zelala zvysok zivota prezit bez okuliarov. Po uhrade vysokej NEVRATNEJ zalohy na operaciu/lebo byt bez okuliarov u mna znamenalo suhlasit s multifokalnymi sosovkami/ ma teraz viac a viac prepadaju pochybnosti a citam hodne negativnych skusenosti. U niekoho hned po operacii, u inych po viacerych rokoch, kde vlastne ani nie je iste, co sa stane dalej. Pritom moja dcera, co od malicka nosila okuliare bola pred 20-timi rokmi na laserovej operacii oci v Excimeri. Vtedy to fakt bolo "v plienkach". ako sa hovori. Dodnes je velmi spokojna, okuliare stale nepotrebuje, hoci teda tym laserom to je asi ine, ako totalnou vymenou vlastnej sosovky za umelu. Naozaj neviem, co teraz robit, ci si hodit korunou /pardon, eurom/, alebo to risknut vo svojich 62 rokoch / z toho 26 rokoch bojov s rakovinou a nou sposobenymi dalsimi zdravotnymi problemami/, alebo ozeliet 2 tisicky a hladat okuliare nadalej...😖

marfka3
9. aug 2022

@katenka2 a aké máte dioptrie a očnú chybu?Ja som mala ozaj ťažkú krátkozrakosť dávali mi až -16 a -17 do očí a plus vysoký cylinder.Tak mne je lepšie takto,okuliare mám extra hrubé. Zle som aj tak s nimi videla a šošovky každý deň 15rokov do oka a večer z oka taká otrava to bola .

katenka2
9. aug 2022

@marfka3 Nie som nejaky odbornik na oci. Do dialky vidim zatial ako-tak, na citanie mam okuliare +2,5 a druhe +2,75. Ak sa velmi snazim a mam silne svetlo precitam aj bez nich /teda nie pismenka na navodoch vyrobkov 😂, tie častokrat neprecita ani supermann/. Mne len to hladanie a zosmykovanie sa okuliarov pri zohnuti hlavy, straaasne strpcuje zivot. Milujem rucne prace, aj prace v dielni, zahrade, aj citanie... a tam vsade sklonena hlava a nervy v tahu 😠