Zápach z úst pri rozhovore

labelo
30. jún 2013

Potrebujem nejaku radu,trpim zapachom z ust už dlho,bola som na kadejakých vyšetreniach a nič ....problem je v tom,že pojdem robit skusky,ktorých sučastou je rozhovor asi 20 minutový,budem tam ja a dalsie 4 osoby,najradšej by som sa zakopala pod zem, ked si predstavim,ked budem na dotyčného rozpravat 😝 je mi samej zo seba zle mam s toho nervy čo si o mne pomyslia ,neviem akoby som to zmiernila,nakolko nemožem mat žuvačku pri rozhovore,ale aj tak,najhoršie je, že ja ked si umyjem zuby možem ich drhnut aj 10 minut tak za 5 minut ide zapach citit,neviete niečo poradit čím by som to mohla aspon zmiernit?dakujem

latvia
30. jún 2013

@labelo ja si na tvojom mieste vyplachnem tesne pred usta Listerinom, vcelku dlho drzi efekt. inac ak ti drhnutie zubov nepomaha, a nemas ani niekde skryty kaz, tak je dalsou moznou pricinou zaludok. skus zajst aj na gastroenterologicke vysetrenie, mozno ti tam pomozu

labelo
autor
30. jún 2013

@latvia
ved som bola vsade,gastro,krcne,alergologia,obvodna mi robila vytery,na dentalnu hygienu chodim 2x do roka a zapach mam stale,som s toho nanič

labelo
autor
30. jún 2013

aj u zubneho som s tým bola,zuby mam v poriadku,bodaj by nie ked ich umyvam aj 4 x denne

latvia
30. jún 2013

@labelo a nenasli vobec nic? ani nedovieravost kardie zaludka alebo na krcnom zvacsene krcne mandle? uplne vsetko mas na jednicku?

labelo
autor
30. jún 2013

na tom gastre mi zistili helikobaktera,tak sme sa s lekarkou domienvali,že to bude s toho,aj sme ho preliečili a zapach zostal,ale toto vyšetrenie bolo cca pred pol rokom,sak tam nemožem chodit ako na klavir každý pol rok či ho zase nemam,ale teraz som bola na preventivke odber krvi a snad by mi ho zsitila aj s krvi,či nie?a na krčnom povedal,že mam všetko v poriadku len mi dal vyplachovat si usta nejakou vodičkou a to tiež nemalo žiaden efekt,skor si myslim či nemam zanesene čreva nejakými hnusmi,ale aj toto som skusala držala som 3 mesiace dietu žiadna biela muka,sladké,sama zelenina ,celozrnne vyrobky sice som 3 kila schudla, ale zapachu som sa nezbavila

petraxy6
30. jún 2013

@labelo skús šalviový čaj piť a ešte skús olej za studena lisovaný (môže byť aj olivový) za lyžicu dať do pusy a jazykom ho "poroznášať" v ústach. Pozor, nie prehltnúť. Takto ak sa ti bude dať, prežúvať päť minút. Prvý krát to nevydržíš, ale postupne áno 🙂

aristka
30. jún 2013

@labelo tiež som za šalviový čaj ,plus pozor na mäsko....nie len múčne jedlá...

labelo
autor
30. jún 2013

možem ten caj normalne sackový z lekarne alebo sypaný?

latvia
30. jún 2013

@labelo z klasickej preventivky ti nezisti ci mas znova helikobaktera, na to treba cielene vysetrenie z krvi. ale ked vravis ze ti ani preliecenie ani dieta nepomohla a zapach je tu stale tak to zrejme z toho nebude.

aristka
30. jún 2013

@labelo to je jedno ,ale pozor môže ti z neho byť ťažko od žalúdka,je veľmi silný...preto dodržuj dávkovanie... 😉

estterka
30. jún 2013

@labelo mozno kvapku eterickeho oleja? je to podobny efekt ako zuvacka 😉

labelo
autor
30. jún 2013

estterka
aký olej a ako ho použit?len preplachnut usta a nehltať?mam davivý syndrom 😀 a pri pomysleni,že si mam dat do ust olej ma napina už teraz

labelo
autor
30. jún 2013

@aristka a ako dlho by som ho mohla piť?

aristka
30. jún 2013

@labelo ako homeopatukum tri mesiace a daj sa znova vyšetriť na helikobactera,klasicky hadicou ,aby ti pozreli či nemáš vredy....krvné výsledky nie sú spolahlivé....

labelo
autor
30. jún 2013

@aristka
vredy možu byt pričin ou zapachu?

aristka
30. jún 2013

ano a spôsobiť ich môže helikobacter,lebo ten vlastne spôsobuje zápal žalúd.sliznice....

malinkaaninka
30. jún 2013

u nás dentalna hygienička robí za 100 eur nejaký bakteriálny rozbor slín.na základe výsledkov určí,či treba špeciálne atb.mám podobný problém ako ty,momentálne škrblím na tých 100 eur 🙂
@labelo

labelo
autor
30. jún 2013

malinkaaninka
ja som sa rozpravala o tom s dentalnou, ku ktorej chodim ona mi len povedala,že mám zuby v poriadku,že zo zubov to nebude a aký problem mas ty?

alami
30. jún 2013

@labelo skús nejaké probiotiká ale nie prehltnúť, ale pocmúľať, niekde som tak počula, malo by pozabíjať nevhodné baktérie v ústach. Napr biogayu tabletu. Myslím nie len na ten deň, ale dávaj nejakú dobu denne.

sense
30. jún 2013

@labelo skus si vzdy pri cesteni zubov cistit aj jazyk, nakolko tam sa tiez drzia bakterie a kratko pred rozhovorom pouzi ustny sprej

estterka
30. jún 2013

@labelo matovy napriklad,alebo eukalyptus,nieco co vona dobre. to je len kvapka,nie hltanie oleja 😉

petruska245
30. jún 2013

Ja som tiež trpela zapachom z úst,ale príčinou boli krčné mandle,tak ich vytiahli a teraz je všetko vporiadku.Držím Ti palce

labelo
autor
30. jún 2013

@sense
myslis že nedrhnem?ako blazon niekedy mi aj krv tečie 😀 ,použivam dentalnu nit aj medzizubne kartacky

marcellka32
30. jún 2013

Nedostatočný pitný režim to tiež spôsobuje,sliznice su suché a potom aj zal.vredy.

maruskab
30. jún 2013

@labelo Pridam dalsiu moznu pricinu- Zenkerov divertikul. Ide o maly vacok v sliznici na prechode hltana do pazeraka, v ktorej ostavaju zvysky potravy, postupne sa rozkladaju a sposobuju zapach z ust. Spolu so zapachom sa moze/nemusi vyskytovat aj pocit cudzieho telesa v krku ci tazkosti pri prehltani, regurgitacia /navrat potravy do ust/, kasel... Diagnostikuje sa rtg vysetrenim s kontrastnou latkou.
Skontrolovat treba aj nosovu mandlu a prinosove dutiny, ich chronicky zapal moze sposobovat aj taketo tazkosti /predpokladam ale, ze ak si bola na ORL, tak tieto vysetrenia urobili/.
Drzim palce!

labelo
autor
30. jún 2013

@marcellka32
vypijem 3-4 litre denne cistej vody

sense
30. jún 2013

@labelo tak skus ustu voduu meridol halitosis,

milota164
30. jún 2013

vraj zutie petrzlenovej vnate pomaha, to som niekde citala. Homeopatika by som urcite skusila ale to chce cas aby sa dostavil ucinok.

gucciok85
1. júl 2013

zapach mas zo zaludka, vyliecit sa da helicobaktera ale nie tabletkami co lekari ti daju ,to ti este zhorsi stav. toto prestuduj.
http://rng.uforum.sk/topic/1588/helicobakter/

kiki68
1. júl 2013

na helicobactera sa mozes nechat testovat aj raz za pol roka, ved to sa robi myslim zo vzorky stolice alebo tak nejak. Nemusia ist furt kamerkou do zaludka. Mne to robili raz endoskopiu a celkom stacilo. Okrem toho je este dost veci mimo helicobactera,co to mozu sposobovat. Co viem,tak na toto pomaha celkom dobre listerine,aj ked u teba to asi bdue mat inu pricinu a tu treba najst. drzim palce!