Zapareniny alebo strie?

samlom
31. júl 2021

Ahojte,
mám 14-ročného syna, ktorý rýchlo rastie. Boli sme nedávno pri mori a sťažoval sa na štipľavé bolesti medzi vnútornými stehnami. Mal tam dlhé, takmer cez celé stehná červené čiary so šupinatým povrchom. Cca 2 dni ho to štípalo, no teraz už nie. Neviem, či to sú strie, alebo zapareniny z plaviek so sieťkou. Prosím poraďte mi, poprípade aj s nejakými krémami ktoré to dokážu zmierniť.
Ďakujem.

s_a
31. júl 2021

Strie sa nesupu ani nestipu 🙄

samlom
autor
31. júl 2021

@s_a nešúpu sa, majú iba šupinatý povrch. Ako červené šupinky.

luccija
31. júl 2021

@samlom strie sa skôr robia na bokoch a bruchu.Ale nezdá sa mi to ani na zapareniny to bude skôr niečo kožné...

nerya
31. júl 2021

Ak je trochu pri sebe, prípadne sa mu stehna suchaju o seba, môžu to byt aj strie aj trochu zaparene. Ja mám tučné stehná aj strie, vždy na kúpalisku, kým som bola mladšia a vybehla som z bazéna, stehná mokré, suchali sa, neskôr boleli a boli červené a nakoniec sa mi akoby také pásy porobili a také akoby chrasticky práve tam kde som mala strie, lebo tá koža je tam tenšia, chudina nastiahnuta, skôr sa zničí ako koža okolo nich.
V prvom rade zmieniť plavky za kratasove a bezsietkove, hlavne aby proste mal niečo medzi tými stehnami pri chôdzi 😉 ideálne vždy vymeniť za suché

janka_266
1. aug 2021

@samlom skúste natrieť sudokremom alebo čímkoľvek na zadok bábätka a najbližšie, nech si natrie stehná zvnútra tuhým deodorantom, ak sa mu osuchali stehná, tak to pomôže proti šúchaniu