Zarastené ušné dierky?

11. dec 2023

mam od malicka prepichnute usi a nosim cely zivot nausnice, presnejsie nosila som (mam 34r).
mala som take skrutkovacie, ktore proste nebolo potrebne vyberat. vyberala som ich len prilezitostne na vycistenie. az do tohto leta, ked som sa na moment v kupelni otocila, vybrala susicku a syn mi ich “splachol” do odtoku🤦🏼‍♀️
tak som si davala take tie vyberacie, napichovacie, ale na noc som ich vyberala, aby sa ten mechanizmus neoddelil a nevypadli. lenze posledny mesiac?/mozno dva som tak nejak v zhone (vstavanie skolka/robota) na tie nausky zabudala a dnes som si uvedomila, ze je to dost casu, co som si ich nedavala, a ze dnes to skusim a asi mi zarastli dierky? je to vobec mozne?
kustik asi pol milimetra zvonku do dierky nausnicu dat viem, ale neviem ju proste prepichnut skrz ucho🤦🏼‍♀️

reanda
11. dec 2023

mozes to mat iba upchate mazom.. ja nenosim nausnice roky a dierky mi nezarastli 🙂

lilianka28
11. dec 2023

Áno, môže zarast. Ak je to ešte len taká "blanka", tak normálne nasilu prestrc náušnicu a vydezinfikuj aj počas niekoľko ďalších dní až do zahojenia. Môže trošku mokvat, ale nemala by ísť krv. Ja som tak robila, aj mne trochu zarastli.

heni79
11. dec 2023

Náušnice nenosím ..... 🤔 30 rokov! ☝️ Dierky mi nezarástli. Mimochodom, vieš, že ich treba čistiť? Ukladá sa tam maz. A smrdelo by to. Iste ti nezarástli. Len si to zanedbala. 🤷

lubkovaandrejka
11. dec 2023

Ahoj 🙂 vies,ze poslesne dni sa zamyslam nad tym istym?? Ja mam pocit,ze tretia dierka mi normalne zarastla,tiez mi to nejde prepichnut. Rozmyslala som,ze sterilizujem ihlu a tu cast co nejde,ze prepichnem. Daj vediet ci sa ti podarilo nausnicku tam prestrcit a ako 🙂

michaela329
11. dec 2023

Zarastli mi druha a tretia dierka. Tie som mala cca od 18 do 22. Ale tie od babatka stale mam, aj ked som pol roka nenosila nausnice vobec. Isli potom tuhsie, ale isli.

anavixy
11. dec 2023

Tiez si myslim ze to mas len zapchate, skus si to prestrcit nausnicou, ono to trosku zaboli, ale malo by to ist (tiez nosim nausnice sporadicky a uz sa mi stalo ze som si tazsie davala nausnicu). Zarast ti to podla mna nemohlo za tu chvilu ak si ich nemala poranene.

mane01
11. dec 2023

Moj chlap mal nausnicu ako pubertak, po 30 rokoch som mu zo srandy vyskusala dat nausnicu a v pohode, dierku mal normalne priechodnu…

autor
11. dec 2023

@reanda samozrejme precistila som usi, vydezinfikovala nausky a ze prepichnut ale nejak to (zatial) nejde. tak budem este skusat

autor
11. dec 2023

@michaela329 hm no budem este skusat

autor
11. dec 2023

@anavixy no ucho spredu, kde na neho vidim v zrkadle - tam kusok nausnicu uz strcim, ale na druhu stranu nejde🤣🤦🏼‍♀️

diewcatqoo
11. dec 2023

Ja nenosim nausinice min 15 rokov a dierky mi nezarastli, nedavno som skusala. Islo to trochu tazsie, ale ziadna bolest, ani krv nebola. Mozno to mas len upchate mazom. Skus viac pritlacit nausnicu, ked ju budes davat dnu.

ailiba
11. dec 2023

Niekomu zarastaju, niekomu nie.... Ale skus to pretlacit. Nie je to tak dlho, urcite nie su uplne zarastene. Mne tiez dost rychlo zarastaju, ale pretlacila som to nausnicou.

januska12323
11. dec 2023

Roky nenosím náušnice a nie sú zarastené len tak trocha zatiahnuté. Akurát pred týždňom som to skúšala.