Zhubný nádor hrubého čreva

dianka16
2. sep 2021

Dobrý deň,svokor má zhubný nádor hrubého čreva velkosti 5cm,neviete mi poradiť dobrého onkológa ktorý by mu vedel pomôcť? ďakujem

marcellka32
2. sep 2021

Podkovicnik doplnok výživy

miskamicha
2. sep 2021

@dianka16 chirurg resp.gastroenterolog by mal odporucit...ak je to operabilne, tak zrejme bude nasledovať chemo,RAT a tak operacia...ale uz zhodnoti chirurg a onkolog, to uz je jedno aky,musia postupovať podla standardov.

lifesaver
2. sep 2021

@dianka16 neverím, že prišiel domov s týmto nálezom, a bez ďalších odporúčaní..
skôr si z toho nešťastná, cítiš sa bezmocná, a potrebuješ sa o to podeliť, preto sem na koňa píšeš takýto dotaz.

Istotne ho čakajú ďalšie doplňujúce vyšetrenia, podľa typu tumoru a záveru ostatných vyšetrení zvolia buď cestu operovať ihneď, a následne zaisťovať CHT a RT, alebo sa pokúsiť nádor najprv zmenšiť , a až následne ho operovať.

Neviem, z akého si mesta, ale v BA je Klenova kvalitným pracoviskom pre menežment onkologického pacienta.

Hlavne sa k nemu nesprávajte, ako keby už dostal termín smrti, to je pre tých ľudí to najhoršie.
A kde môžeš, šír osvetu o dôležitosti prevencií žien, mužov… aspoň vo svojom okolí..

Nech sa nehanbia a nevyhovárajú na blbosti.

Veľa šťastia prajem. Veľa síl.

miskakyska
2. sep 2021

@lifesaver menežment kvalitny može byť neviem aky,ked sa dostanete k lekárke/lekarovi,ktorého máte pocit,že otravujete a nenasmeruje Vás absolutne nikde,iba prehána 200km zbytočne hore dole .. aj na takú "kvalitu "tam nejeden človek natrafil...bohužiaľ ☹ ..tie príbehy zúfalych chorych pacientov,ktorí sa tam kolko x ani nevybavia ,presedia tam a precestuju cely deň...čisté zúfalstvo...každy ospevuje Klenovú..len skutek akosi utek...realita trochu iná..

oktoberka
2. sep 2021

@miskakyska skutek útek aj u niektorých lekárov,najmä niektorých mladých lekariek aj v KE.
A to ani nespomínam na niektoré sestričky,či ošetrovateľky na okno v KE(veľká česť výnimkám).kde na noc vyvesila zvonček,k liekom priložila tabletocku na spanie,aby mali pokoj a viac sa venujú fajčiarky,či máje upovym pauzam ako pacientom.

miskakyska
2. sep 2021

@oktoberka juuuj moja..mama bola mesiac na internom...by mohla knihu písať..večer za hrsť liekov..a "opovážte sa zvoniť" cez deň bafkali...pacienti sa absolutne nedozvonili a ked dobehli zadymene jak továrensky komín zrúkli,že maju dve ruky a dve nohy...fakt česť vynimkám..aj to človek naráta na jednej ruke...tieto vynimky stačí ked človek zbadá má hned krajší den,také slniečka...

oktoberka
2. sep 2021

@miskakyska hej,len tie vynimky chudacky ťahajú potom za všetky a sú vystavené a ozaj kmitaju. A pacienti sa uz medzi sebou bavia,kedy kto má slúžbu.

deti95060810
2. sep 2021

táto diagn. sa vyskytla v rodine... do 2 týždňov nasledovala operácia ktorá trvala cca 6 hodín. týždeň po operácii bol pacient z nemocnice prepustený domov - bol v mizernom stave, slabý, nedoliečený....
o 2 mesiace už dostával chemoterapie, ktoré trvali niekoľko mesiacov.... Trvalo dlho kým sa z tohto stavu ako tak pozviechal. Odvtedy prešlo 11rokov...

dianka16
autor
2. sep 2021

@lifesaver podstúpil 28ozarovani no nádor sa zmensil iba o trolilinka takže nieje operovatelny😔,má už metastázy na pľúcach .Podporujeme ho svokor je silný človek optimista

luccija
2. sep 2021

@dianka16 to je už zle, keď ma metastázy:(ale dobre, že svokor ma takú povahu psychika je mocná carodejka.

lifesaver
2. sep 2021

@dianka16 tak to ma úprimne mrzí.
Nemíňajte peniažky na všetky tie zaručené doplnky, bylinky a neviem aké vitamíny, je to veľmi kruté, ale stále sa nájde veľa ľudi, ktorí sa neštítia zarábať na nešťastí druhých. Všetko len to najlepšie prajem.

lifesaver
2. sep 2021

@miskakyska písala som o menežmente onkologického pacienta, nie o menežmente kvality.
Na každej onkológii sa čaká niekoľko (veľa) hodín, chorých ľudí je veľa, a zdravotníckych pracovníkov čoraz menej…

Teraz idem porovnať neporovnateľné, ale známa čo robila kdesi v Afrike tam zažila vďaku pacientov, ktorí aby boli ošetrení, museli kráčať 3 dni, následne počkať, kým prídu na rad, po ošetrení opäť 3 dni chôdze. A boli vďační.

Dúfam, že u nás sa nikdy nedostaneme do takého extrému, ale pri súčasnom nastavení slovenskej verejnosti proti zdravotníkom, tomu nevedomky tiež napomáhajú. Aby ich to nebavilo, aby tu nechceli ostať.. lebo peniaze síce neboli nikdy, ale aspoň tí pacienti boli vďačnejší.
Teraz je to samé vyhrážanie sa sťažnosťami, úradmi, rozbitím “huby” a podobne.

Aj ja som v pozícii pacienta zažila veľmi nepríjemného lekára. A nie raz. Ale v konečnom dôsledku spravil, čo mal, takže aj na to sa treba pozerať. Ak je oprsklý, treba sa ohradiť , ale s dlhým čakaním v čakárni to nemá nič. To je len a len o tom, že sa nechajú uprosiť, a napriek denne kapacite xy počtu pacientov, sestričky objednajú tých pacientov na daný deň oveľa, oveľa viac.
Lebo chcú pomôcť.

kawasakier6n
2. sep 2021

@dianka16 pre mna TOP onkolog a velky odbornik na rakovinu hrubeho creva je v ziline doktor Hruby a operater doktor Korec v Povazskej Bystrici..zachranili zivot mojmu otcovi a odvtedy je uz 6 rokov zdravy..moj otec zmenil od zakladu stravu a rok v kuse pil 2x denne zeleninove a ovocne stavy. Strava pri tejto rakovine je alfa omega..Ani chemo nepotreboval..ziadne doplnky neuzival

zuzap33
3. sep 2021

@kawasakier6n aspon nezavadzaj tou stravou a stavami... Tvoj otec mal asi stastie, ze mu to chytili v pociatocnom stadiu. Ked je to rozvinutejsie, ziadne priblbe stavy ho nezachrania. Na rakovinu mozes chemicky, nic ine ju neznici

oktoberka
3. sep 2021

@kawasakier6n Bohuzial,nie vždy je to o tej zdravej strave.

kawasakier6n
3. sep 2021

@zuzap33 no mal to v 2 stadiu a pomaly uz tretie..takze pochybujem ze toto je pociatocna faza..ziadnu chemiu ani chemo nemal po operaci kedze to razantne odmietal tak asi potom mal len "stastie" ked to nebolo aj stravou a stavami 😃 a moj bratranec ktory mal 3 stadium rakoviny a rok v kuse bol prisne na zdravej strave a stavach a predstav si ze tiez sa z toho dostal.."stastie vsak?" ja nevravim ze to vzdy a za vsetkych okolnosti kazdemu pomoze samozrejme ze zalezi od typu rakoviny a stadia ale ludia sa nezdravo stravuju, alkohol,fajcenie, stresy atd. a potom maju pocit ze ked do seba nedaju kilo chemie a neprejdu 300 lekarmi tak uz neexistuju ine moznosti ako prilepsit si..samozrejme ze posledne stadia tak veru tam uz aj ta chemia nepomoze vacsinou...tiez kazdy mesiac do mna pchali lekari antibiotika a inu chemiu ale uplnou zmenou stravy som sa konecne dostala z chronickych problemov..uz ma tak nebavilo zit..takze mna nik nepresvedci...povedala som len skusenosti z blizkeho okolia takze ma neobvinuj ze zavadzam ked to tak v nasich rodinach bolo a aj zdrava strava vyrazne pomohla vela ludom co poznam..

miskamicha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskakyska
3. sep 2021

@kawasakier6n onkológia Žilina?🙄😳😳ešte lepšie...pacienti pre lekárov len kusy,nie ľudia...alebo má mama šťastie len na ľajdákov..
Čo sa týka stravy treba vylúčiť cukry,lebo tie majú nádorové bunky najradšej...preto dávajú na pet/CT radiačnú látku do glukózy..tak nám to bolo vysvetlené na pet pracovisku...pažravé,nenažrané nádorové bunky,ak sú v tele, chňapnú po glukóze a na snímke osvietia..😁

@zuzap33 chemoterapia buď zachráni,alebo zabije...nič medzi tým..
@lifesaver my sa nikomu nevyhrážame..za prvé tým nič nevyriešime,za druhé energiu na ľajdákov škoda míňať...

kawasakier6n
3. sep 2021

@miskakyska neviem ako ini ale nam p. Hruby velmi pomohol..my mame s nim velmi dobru skusenost 😊

rikarika
3. sep 2021

@lifesaver ja len k tej afrike - platia odvody zo svojho prijmu do zdravotnych poistovni? Lebo na SK platime a mesacne su to pekne sumy. Neporovnavaj neporovnatelne.

1gabriela13
3. sep 2021

@dianka16 ahoj. Moja mamina mala pred 6imi rokmi. Mala metastázy na lymfatických uzlinach. Jej to najskôr vyoperovali potom nasledovala chemo. Bolo to hrozne vidieť ju v takom stave. A vlastne celé onko. Chodila som ku nej, kupala ju, všade hadičky tu au tam au. Mala za tu dobu 3 spolubyvajuce, zo všetkými som sa rozprávala, a všetky 3 zomreli. Bolo to hrozne obdobie v mojom živote, dosť veľa sa vo mne zlomilo, ale odvtedy fakt ze sa netrápim nad hlúposťami. Mamina je 6 rokov po, zdravá, kontroly su v poriadku, tak veríme v to naj. Inak podotýkam že táto choroba ma psychicky charakter. Moja mamina vkuse stresovala, ne jedla pravidelné, neskôr ona sama uznala ze to ma z tých stresov. Držím vám palce veľmi

dianka16
autor
4. sep 2021

@1gabriela13 ďakujeme,keď sa smiem opýtať aký veľký mala mamina nádor? prajem maminke veľa zdravíčka

pisky6
19. máj 2022

@kawasakier6n mozte mi dat blizsie info k liecbe?

peterpomozem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peterpomozem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz