Zhubný nádor ústnej dutiny - chemoterapia

sustiakova
30. júl 2021

Ahojte. Mama má zhubný nádor ústnej dutiny, metastázy na pľúcach a hrubom čreve. Nastupuje na chemoterapiu. Viete mi niekto povedať, poradiť čo čakať? Ona nám nič nepovie, nevieme či je šanca ma vyliečenie al.nie. ďakujem 😘

xsandrax
30. júl 2021

@sustiakova
Keď sú už metastázy, tak to je horšie 😞 babka mala tiež, ale jej už ani chemoterapiu nedávali a nejaké injekcie jej chceli pichať (neviem čo to presne malo byt), ale potom nám iný lekár narovinu povedal, ze to nemá zmysel, ze jej to uz nepomôže.
Verím, ze chemoterapia tvojej maminke pomôže, držím palce 🥰❤️

jana005
30. júl 2021

@sustiakova ahoj, môj otec má nádor na mandliach, koreni jazyka a hltana.
Bral vo februári 30 oziarov, a teraz tento týždeň začal zase s oziarmi.
Je to ťažké, je veľmi slabý a váži asi len 55 kíl (185cm).
Držím prsty, aby to mamka zvládla

sustiakova
autor
30. júl 2021

@jana005 mama bola na oziare vo februári, odvtedy žiadna liečba , až teraz tá chemoterapia, tiež je veľmi chudá.

jana005
30. júl 2021

@sustiakova neviem, aké má tvoja mamka šance. Ťažko povedať, či chemo zaberie alebo nie
My tiež nevieme ako to bude pokračovať, už pri prvých oziaroch nám povedali, že nevedia, či ich zvládne a to pritom nemá metastázy. A teraz má tiež dostať až 30oziarov, len vraj menej grayov. Len je mu skoro stále zle, tak len veríme v zázrak.
Nevieš nič bližšie? Mamka bola sama za lekárni, či bol s ňou niekto?

sustiakova
autor
30. júl 2021

@jana005 nechcela aby tam niekto a ňou šiel, samozrejme vždy ju niekto viezol,ale k lekárovi vždy sama. Tak viem akurát to, čo vyčítam zo správ. Ona ožiarenia zvládla fajn a tvrdí, že ju nič nebolí a že jej.nic nie je. Ťažko s ňou 🙂

janinah
31. júl 2021

Nádej zomiera posledná..
Venuje mamka toľko času a starostlivosti koľko môžeš..aby si raz malá dobrý pocit že si bola pri nej...nechce vás zaťažovať.respektujte to.Ide o to.aby netrpela.az to bude horšie štádium.zalezi koľko tej liečebnej záťaže jej organizmus zvládne.

sustiakova
autor
31. júl 2021

@janinah ďakujem 😘

dilino
31. júl 2021

koľko má mama rokov.

iwanka222
31. júl 2021

Moja mama mala tiez nador ustnej dutiny. Vydrzala 9 rokov po diagnostikovani a to jej davali 3 mesiace zivota.

sustiakova
autor
31. júl 2021

@dilino 63

mogaa
31. júl 2021

@sustiakova záleží od štádia ochorenia...

dilino
1. aug 2021

@sustiakova och je mi veľmi ľuto žena v najlepšich rokoch a akurat asi mal ísť do starobného dôchodku.Ved to je tak človek nech robi celý život ako somár a ked už si mysli že oddychne si doma tak tak nešťastne dopadne.A ešte štát sa tvári ked je liečba finančné veľmi naročna že sa ho to netyka takže človek nielen že bojuje o život ale ešte aj s poisťovnami a úradom na čo má a nema nárok smútne.Veľmi držim zo ❤prsty aspoň nech jej zmiernia bolesti.A áno sú ľudia ktorý nič nepovedia aj ked sú veľmi chorý aby nezaťažovali svojich blizkých.Držim veľmi veľmi 🙏

jozef102088
16. nov 2021

@jana005 ahoj jana mozes prosim napisat ake mal prvotne priznaky?

jana005
16. nov 2021

@jozef102088 ahoj, bolelo ho trochu, keď prehltal ale hlavný príznak bol o nesmierne bolesti ucha.
Nepomáhali žiadne kvapky, ale nikde nešiel k lekárovi.
Ucho ho boleko asi trištvrte roka, pokiaľ sa prišlo na nádor

jozef102088
16. nov 2021

@jana005 polepsilo sa mu ?

simca06022011
16. nov 2021

@jana005 a mozem sa opytat ako na to prisli? ake vysetrenia urobili?

jana005
16. nov 2021

@jozef102088 ani nie. Síce po prvých oziaroch áno, ale teraz je na tom horšie ako bol.
Teda myslím s bolesťou.
@simca06022011 mama mu chcela veľakrát zavolať sanitku, lebo hnackoval a vracal krv, ale nechcel jej to nikdy dovoliť. Toto neviem, či tiež boli príznaky nádoru, to nám nepotvrdili.
Oco myslel, že má zase vredy, lebo presne aj vtedy hnackoval a vracal. Bolesť ucha nepripisoval ničomu.
Nakoniec na začiatku januára dovolil nech mama volá sanitku, zobrali ho na chirurgiu. Neviem ako to presne bolo, ale oco hovoril, že mu pozreli do úst a už sa im niečo nepáčilo, tak mu robili ct a zistili nádor. Presunuli ho na krčné.
Odtiaľ ho potom s výsledkom z ct poslali na onkológiu a tam povedali, že operovať sa to nedá, len ožiare.
Čiže zistili mu to z Ctcka, ale podozrenie už mali, keď ho videli, mal aj trochu opuchnutu uzlinu a viacmenej keď mu pozreli do úst.
A ct už len potvrdilo podozrenie

jana005
16. nov 2021

@sustiakova ahoj, ako je mamka na tom?

jozef102088
17. nov 2021

@jana005 nevybrali mu ani tie mandle?

jana005
17. nov 2021

@jozef102088 nie, nič mu nevybrali.
Len ožiare mal

sustiakova
autor
18. nov 2021

@jana005 v rámci možností,dobre 🙂

ninka2018
26. nov 2023

@iwanka222 dobrý večer,viem,že je to už staršia diskusia ale predsa skúsim....babke 82 rocnej dnes diagnostikovali rakovinu podnebia,2 tyzdne sa stazovala na bolesť hrdla a dnes opuch tak sme sli na pohotovost zubnu,tuhá fajčiara samozrejme nechce prestať,na ct mame ísť aj na rengeny...mňa len zaujíma ci to ma rýchly priebeh ...nevie sa ani najesť tak ju to boli...a 82 ročnú dat na chemoterapie neviem....ďakujem.

sustiakova
autor
27. nov 2023

@ninka2018 moja mamina bola tiež tuhá fajčiarka,mala už aj metastázy všade, trápila sa 2 roky,ale bola aj na chemo aj ožarovani. Ale keby vieme, čo ju čaká, nešli by sme do toho a trápila by sa možno kratšie 😔

ninka2018
27. nov 2023

@sustiakova taktiež si myslím,že bude mať aj inde tie metastázy...ona ma teraz 45 kil...neviem si predstaviť co ju čaká ...mrzí mato veľmi...ja len by som najradšej aby nemala bolesti ale keďže to ma hore na podnebí v ústach tak ju to boli a netuším ci to bude rásť...

iwanka222
28. nov 2023

@ninka2018 Dobry den. U kazdeho to ma iny priebeh. Kazdy organizmus reaguje inak. Mojej mamke pomohla aj chemo aj oziare a vydrzala 9 rokov. Dvakrat sa jej podarilo "prekonat" nador. Od bolesti jej musia nieco lekari predpisat ale aj to kazdemu nieco zabera od bolesti a nieco vobec. Mamka skoncila na PEG sonde v poslednom stadiu som ju krmila cez sondu. Ak je babka inak ciperna pani tak urcite by som tie oziare a chemo skusila. Drzim palce a prajem vela sil v tomto nelahkom boji. Myslim na Vas 🙏

ninka2018
28. nov 2023

@iwanka222 ďakujem práveže babka nieje čiperna..a nevládze už teraz...dakujem