Zubná náhrada okrem implantátov v mladšom veku

28. apr 2024

Ahojte, aké zubné náhrady okrem zubných implantátov ešte existujú? S čím máte dobrú skúsenosť? A má niekto náhradu väčšieho rozsahu aj vo veku 40+-? Mám pocit že nie 🥺. Budem to musieť riešiť na viacerých miestach, mám 38, zdá sa mi to veľmi skoro, ale žiaľ, zdravotný stav "pomohol" a stalo sa. Bojím sa hádam všetkého ohľadom toho a finálne si neviem predstaviť, že budem večer vyberať protézu niekde do pohára, alebo dávať vonku pozor aby mi nevypadla. Strašná depresia má z toho chytá. Implantáty zo zdr. dôvodov nemôžem mať.

gabka123123
28. apr 2024

A mostík?

jan0126363
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. apr 2024

@gabka123123 neviem, niekde by sa dal uchytiť, ale niekde sa bude trhať na kraji, tam to neviem ako a či funguje, vlastne sa vtom celkovo nejako neorientujem.

joesvk
28. apr 2024

Zubná náhrada je výrazne lacnejšia ako mostík a na tvojom mieste by som ju vyskúšala .Možno si zvykneš a bude to v pohode.
Pri zhotovení mostíka ti budú musieť určitým spôsobom "znehodnotiť" aj tie dobré zuby,ktoré tam máš,keďže ich musia obrúsiť. Na nich potom nasadia korunky a korunky budú aj na miestach, kde teraz nič nemáš.Cena jedného zuba je tu vyššia.
Na porovnanie - cena len jedného zuba v mostíku je podobná ako cena celej zubnej náhrady

vero_222
28. apr 2024

Ahoj ,ja mam protézu od 20 tích rokoch,hore mam svojich 5 zubov a na zvyšku mam protézu pre alergikov nevyberám ju každý večer lebo je ju an ťažko dat dole vôbec ma neobmedzuje ďakujem za ňu

janka1011
28. apr 2024

Z akého dôvodu nemôžeš mať implantáty?

vero_222
28. apr 2024

@janka1011 moje telo by neprijalo implantáty napríklad a mohla by som zomrieť

autor
28. apr 2024

@joesvk ďakujem veľmi, presne toto sú informácie, ktoré mi pomôžu sa zorientovať.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. apr 2024

@vero_222 veľmi ďakujem, nepoznám nikoho kto má náhradu v mladšom veku, alebo to aspoň nevidieť 😀, tak mi to príde u mňa taký krok k seniorskému obdobiu 😆. Máš náhradu hore, aj dole? Môžem sa spýtať ako dlho? A čo sa týka komfortu - jedenie, pocit, vizuál a pod. ako to vnímaš?

vero_222
28. apr 2024

Mam protézu hore už 13 rokov už druhú a vôbec ani nevnímam že mám protézu milujem nelupanu slnečnicu a vôbec mi nerobí problém zjesť čokoľvek vizual je super

autor
28. apr 2024

@vero_222 ďakujem, ani nevieš ako mi pomáha takáto osobná skúsenosť. Môžem sa spýtať na cenu a koľko tak cca trvá celý proces až po už nasadenie?

minenkak
28. apr 2024

Ja mám teraz protézu,len kým mi dajú implantáty,predný zub a potom tretí na boku od predného,mne tá protéza vadí a furt ju chcem vypľuť,ale čo sa týka jedla a vzhľadu úplne v pohode,ak nemáš peniaze na implantáty tak kľudne tu protézu

minenkak
28. apr 2024

Mne ešte nik nezbadal ,že mám protézu

nikool701
28. apr 2024

Ja mam ovela menej rokov a mam mostik😃 Ak si najdete dobru kliniku, vysledok bude uzasny. Moje zuby tak vyzeraju, kto ma nepozna, nevie, ze zuby niesu moje. A do par tyzdnov som to mala hotove. A kym som cakala za mojimi zubami, mala som nahradny mostik🙃

kiki68
29. apr 2024

Podla mna mostik v tomto veku je dobra volba, vela ludi ma takto spravene zuby okolo 40tky. Len to nevidis, ani korunky a kadeco nemusi byt vidiet. Dnes je zubarina niekde inde a protetika je velka cast toho, co uz vyzera naozaj super