Mám si dať odstrániť znamienko, pokým narastie bruško?

danicca
20. nov 2013

Ahojte babulky, máte / mali ste v okolí pupka materské znamienko, čo s ním tehotenstvo urobí? moje znamienko je guľaté, cca 3-4mm, mierne vypuklé (v lete na kontrole u kožnej bolo OK) nepoškodí sa keď sa koža natiahne? sú tehotenstve vhodné takéto zákroky? Na fóre som našla príspevok že sa to robí až po pôrode .. Ďakujem 🙂

k_a_j_k_a
20. nov 2013

ja by som to v tehu nerobila. ja som si davala teraz odstranovat 3znamienka a teda poviem Ti, bolo to dost. nebolelo to, dobre sa to hojilo, ale strasne to svrbelo a vlastne aj svrbi (jedno mam vyse mesiaca vonku a druhe dve viac ako 3tyzdne). a nemohla som si to miesto dva tyzdne namocit, teda ani sprchovat sa. jedno som mala na chrbte a tie dve na boku pod pazuchou. ako cez mesiac sa poriadne nesprchovat bola "zabava". ale na druhej strane som rada, ze ich mam vonku. ale urcite by som sa do toho nepustala tehotna, pockala by som az po tehu, ak ho chces von. navyse, to co popisujes, nie je vobec znamienko na vyrezanie. takych mam ja na tele veeeelmi vela. aj mne ich dr. pozerala a konkretne tieto mi ani neodporucila vyberat. u mna museli ist von tie, co mali 6-7mm a 4-6mm vypukle.

dijefcatko
20. nov 2013

Ahoj, ja mám také 3mm asi 2cm od pupka, v pohode cez prvé tehotenstvo, aj teraz, akurát ako sa pokožka naťahuje, tak zosvetlelo, ale hovorím, neriešila som to. Druhé mám ďalej, cca 10cm od pupka, nemení sa. Pri prvom tehotenstve mi ale odstraňovali z bradavky taký výrastok, polyp, pri dojčení by zavadzal. Lokálne umŕtvili a bolo. Takže ak by to bolo nevyhnutné, išla by som, ale myslím, že kvôli znamienku sa trápiť nemusíš. Je to prirodzené a telo s tým určite počíta. Čo by robili tehuľky v minulosti? 😉

hameeda
20. nov 2013

ja som mala také znamienko, počas tehotenstva sa mi dosť zväčšilo a to som nemala veľké bruško, po pôrode som si ho dala odstrániť, odstraňovali mi to na chirurgii

zuzi79
20. nov 2013

ja som mala tiež na bruchu šošovicu, cez tehotenstvo ako mi narástlo bruško ma hrozne svrbela, vysušila sa mi a sa mi z nej začalo trošku odlamovať z krajov, potom po pôrode som hneď šla na vybratie.

euka210
20. nov 2013

ja som mala na bruchu a po prvom sli prec. Jazvy moje velke brucho zvladli po 2r dobre. Urcite dat prec pred alebo radsej po porode, pocas tehu nie, lebo jazvy sa nestihnu zahojit a potom bude koza napinana.

lenadka
20. nov 2013

Na tvojom mieste počkám, jazva by sa ti dovtedy asi nestihla dosť zahojiť, roztiahla by sa a bola by nepekná.

anculala
20. nov 2013

pocas tehotenstva by sa mu nic nemalo stat, aspon mojim sa nic nestalo 🙂 a urcite by sa znamienka v tehu nemali vyberat - ja som jedno chcela, ale kozna dr. vysvetlila, ez sa v tele deje vela hormonalnych zmien a preto je to nebezpecne.

zuzanecka23
9. aug 2017

Zienky a co robit,ak som v 33tt a dnes som zistila, ze sa mi natrhlo znamienko na chrbte ... Teda okrem toho ze mam ist ku doktorke s tym. Najhorsie je, ze zajtra nerobi ...

nitka1157
25. máj 2019

@zuzanecka23 ako si dopadla?

zuzanecka23
27. máj 2019

@nitka1157 jeejda, už si moc ani nepamätám, ale mi ho skontrolovala, dala mi mastičku naň, nech sa zocelí a že je oukey 🤗 bola som u nej aj tento rok ... Tak snáď dlhšie bude všetko ok 🤗 ďakujem za opýtanie

nitka1157
27. máj 2019

@zuzanecka23 ja dakujem za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre