Môžu sa jesť arašidy počas tehotenstva?

natas4
16. mar 2011

Chcela by som Vas poprosit o odpovede na otazky:
- jedli ste pocas tehotenstva arasidy?
- ak ano, prejavila sa u Vasho babatka alergia na ne resp. astma?
Som sa dnes velmi vystrasila ☹ som v 9 mesiaci tehotenstva a az dnes som sa docitala, ze v tehotenstve by sa nemali jest arasidy ☹ ☹ ☹
ja ich jem cele tehotenstvo kazdy den a teraz sa velmi bojim, ci som malinkej neublizila ☹
dakujem Vam za odpovede 😔

ela2710
16. mar 2011

Ja som jedla, maly astmu nema a ani ziadnu alegiu, urcite si jej neublizila, zas ja som ich ale nejedla pravidelne, mozno tak 2-3 krat źa cele tehu, ked som mala obrovsku chut na ne, a aj ked som kojila som si jedny kupila, malemu ozaj nic nie je 😉

traktor
16. mar 2011

jedla som a detom nic nie je...nestresuj sa dopredu...a necitaj co by sa malo, lebo to by si potom ostala si len na vode a rozkoch..to iste plati aj o kojeni...ak na to pôjdes rozumne a s mierou, nic sa nestane 😉

katrinb
16. mar 2011

ja som jedla vsetky druhy orechov cle tehu..a aj arasidy. A nic mojim slecnam nie je.....su zdrave ako buk 😉

mircalla
16. mar 2011

Ja som myslim citala, ze by si ich nemala jest, ak mas ty na ne alergiu....Takze klidek. Ja som jedla obcas a sme ok

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikapp
16. mar 2011

to by si potom mala rozmýšľať či drobcovi neublížilo, že si jedla paradajky, zeler, med, citrusy... lebo čo všetko je alergén 🙄 pusť to z hlavy, ber to z druhej strany, arašídy obsahujú aj kyselinu listovú 😉

dajna11
16. mar 2011

to potom aby si nejedla nijaký potencionálny alergén....rajčiny,mlieko,lepok,zeler.....vajcia......netreba čítať všetko a samé rady a všetky vedecké rady

zucha
16. mar 2011

denne som sice arasidy nejedavala, iba ked som na ne mala chut a deckam nic nebolo. Zato stredna dcera bola odchovana na slanych tycinkach, ananase a zmrzline. A to myslim doslovne. Niekedy som nemala ani teple jedlo cez den, len taketo "hovadiny" a vsetko je v poriadku.
Ale aky to bude mat skutocne vplyv na zdravie tvojho dietatka sa ukaze neskor. Nik ti tu nezaruci, ze v 5 rokoch nebude tvoje dieta silny alergik. Ale to si myslim, ze najviac ovplyvni to, ako budes dieta stravovat. Ci budes kojit, ake prikrmy das atd., atd.
Takze teraz sa nestresuj, cas uz nevratis a skus dbat na to, aby si dodrziavala vsetko spravne, ked sa ti babatko narodi. Vela stasticka 😉

gabika84
16. mar 2011

to ja mam taku teoriu, ze pokial sa babo s alergenmi stretne uz v brusku, bude neskor proti nim odolne 🙂 neviem co by na moju teoriu povedali doktori 😝 ja stale pijem caj s medikom, v 1. trimestri som ficala na morskych plodoch, papam aj plesňové syry, arašidy, hocičo na čo mam chuť. samozrejme v rozumnej miere 😉

usiko
16. mar 2011

ja som jedla pravidelne vsetky mozne dostupne druhy orechov denne, ale citrusy, citrony denne, ananasy,ovocie a zeleninu,mak a kadeco...a mala nie je alergicka...takze fpoho....

melkina
28. aug 2014
rainee
28. aug 2014

Ja som jedla cele tehu vsetko - orechy, citrusy, jahody, maso, ples.syry, morske potvory.... Dcera nema absolutne ziadne potr.alergie, astmu ani ekzemy 😉 asi bola zvyknuta na vsetko uz v brusku. Myslim ze su ludia dnes moc uzkostlivi na vsetko.

anjelicek178
28. aug 2014

Ahoj,prestne sko pisu ja som jedla tiez.....detom nic nie je ani alergie...no nic
len papaj kludne

sarinka2012
28. aug 2014

Kludne papaj arašidy 🙂 keb to platilo nemohla by si ziaden alergen a teda ani jahody,citrusy,rajciny a niektore ine druhy zeleniny,čokoladu a podobne...co sa v tehotenstve s určitostou nesmie su plesnove syry,sushi ,tatarak a ine surove maso a bylinkove čaje (iba urcite druhy,mozu sposobit stahy maternice)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre