Hojdačka do bytu na zárubňu

adulikatb
10. feb 2015

Ahojte chcela by som kupit malej hojdacku na zarubnu, nechcem ale plastovu skor latkovu aby bola pratelna..nasla som aj jednu tu je link
http://www.perinbaba.sk/detske-hopsadlo-stm-hop...
No otazka znie ci su taketo hojdacky vhodna, myslim tak ci kvoli chrbitici, svalom? Chcela by som ju tam davat ked zacne byt taka "pevnejsia" hlavicku drzat.... mala ma sice uz pol roka ale ona je predcasne narodena takze ako keby ma teraz 3 mesiace takze urcite este teraz nie. Zatial si zistujem ci to je vobec vhodne pre nase deticky...ak mate skusenosti budem rada ak mi ich napisete , Dakujem 🙂

miku1
10. feb 2015

@adulikatb Podľa obrázku mi to príde, že dieťa v tom bude viac vysieť ako sedieť....A tá cena! My máme obyčajnú plastovú hojdalku, ktorú utriem vlhkou handrou a je čistá, nemusím sa zdržiavať praním, stála 7 eur a slúži už viac než 3 roky. Je vhodná do 20 kg, takže ešte aj moja pomaly 4 ročná dcéra ju stále používa. Ak ti bude malá už normálne sedieť, tak do hojdalky môže ísť, nevidím dôvod prečo by nemohla. Ale osobne by som tú, ktorú si si vybrala nekúpila.

renab
10. feb 2015

toto nie je hojdačka, to je hopsadlo. čiže keď tam dieťa položíš, odráža sa nožičkami od zeme. je to vhodnejšie pre väčšie deti ako je tvoja dcérka. keď už sa začínajú stavať na nožičky.

katrinka8
10. feb 2015

@adulikatb - podľa mňa je to absolútne nevhodné na chrbticu, na kĺby a do takého niečoho by som teda 6-mesačné dieťa nedala, ani keby mi niekto za to zaplatil (ako sa uvádza od výrobcu, že pre deti od 6 mesiacov). Rozhodne to nie je hojdačka. Máš ešte maličké bábätko, počkaj, kým Ti podrastie a keď sa naučí sedieť (cca v 9. mesiaci sa deti zvyknú naučiť aktívne sedieť - t. z. že si samé dokážu sadnúť), kúp si klasickú plastovú hojdačku. Tú využiješ aj niekoľko rokov a určite maličkej urobí veľkú radosť. V tomto "čude" by bola akurát tak zavesená za rozkrok a poskakovala by.

katrinka8
10. feb 2015

@miku1 - naša vyše 4,5-ročná, keď na ňu príde slabá chvíľka "závisti", že sa jej 14-mesačný brat hojdá, sa tiež vterigá do hojdačky 😀

adulikatb
autor
10. feb 2015

Dakujem vam za rady mne sa na tom paci len to ze to mozem oprat.popravde som neni zastancom plastovych veci a rada by som sa vyhla plastovej hojdacke radsej skor drevenu . A hej zdalo sa mi to nevhodne kvoli klbikom ale chcela som sa na to spytat 😉

katrinka8
10. feb 2015

@adulikatb - aj drevené sú fajn, len neviem, či by si našla takú pre tie najmenšie detičky, čo majú takú tu "tyčku" medzi nôžkami, aby sa nezošmyklo dieťatko. Ale zase by si tam mohla nejaký pás látky skúsiť naviazať.

adulikatb
autor
10. feb 2015

@katrinka8 no s tou latkou by som to najskor asi vyriesila vede uvidiem este mame cas na hojdacku 🙂