Skúsenosti s odrážadlom Puky alebo Pukylino?

svetlankat
20. máj 2011

Ahojte baby, poradte, rada by som kupila malej odrazadlo puky alebo pukylino. Mame 74 cm, tak neviem, ci nam nebude velke. Poradte, ako ste s nim spokojne a ktore mate.

mat_ka
22. máj 2011

Ahoj ja síce poznám puky iba z videnia ale my ked sme vyberali odrazadlo tak nám ucaril Strider
Dá sa nastaviť asi ešte nižšie ako puky a náš 17 mesačný na neho uz dociahne
Doporučujem a určite ti strider vydrží az do 3 -4 rokov

zuzi777
22. máj 2011

Ahoj, my mame pukilino. Sme velmi spokojny - je velmi stabilny, len tak sa neprevrati - co je dost dolezite, lebo nas maly na neho vylieza a zlieza vselijako. Neviem ci ta zaujimaju aj kolesa - my ho mame na doma - jazdi pekne potichucky a nenici parkety. Kupili sme ho ked mal maly 13 mesiacov, odrazat sa naucil hned, ale moc ho to nebavilo, lebo este nevedel sam riadit. Ale asi pred mesiacom sa naucil aj to a odvtedy na nom jazdi jedna radost. Co sa tyka velkosti, nam bol dobry hned od zaciatku, ale kolko mal maly vtedy cm bohuzial neviem. Myslim, ze sme nosili vecicky 80 a niektore uz aj 86.

desmodka
22. máj 2011

my mame puky wutsch, malemu sme ho kupili ked mal 11m (na 1 narodeniny) a vedel hned co ma robit s nohami, teraz ho uz zacina aj pomaly ovladat, ale bez skusania by som ho urcite nekupovala (a maly ma 80 cm)

annie13
22. máj 2011

nasa nema ani 80 mame puky wutch a beha na nom po celom byte vonku sme este nemali pukylino je podla mna male rychlo z neho vyrastiete

zajo79
22. máj 2011

my mame pukylino a je paraadne. syn ma sice skoro dva a pol roka, ale lieta na nom stale. stabilne, kvalitne, nehrkocu tomu kolecka... ja nelutujem. ja som ho nasla na inzerat, maly nemal este ani rok, takze nam posluzilo ajajaaaaj.

zuzana581
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
9. júl 2011

jednoznacne puky 😉

brisilda
9. júl 2011

ja som malemu kupila Puky Wutsch nakolko sme si ho raz odskusali na det. ihrisku a hned sme vedeli co snim male robit ! je stabilne, kvalitne a sikovne do ruky nie ako tie klasicke umelohmotne odrazadka ktore sa hned polamu a nemaju ziadnu stabilitu 😝 😀 takze odporucame Puky

anielik
9. júl 2011

my mame pukyho LR a sme s nim straaaaaasne spokojny, starsi mal v marci 4ri a este na nom jazdi a mladsi bude mat teraz 2 a uz tiez zacina...nevymenila by som ho za nic, ked ideme do obchodu hodim ho na rucky kocika a nemusim sa strachovat ze ho niekto zoberie, ked idem ja na bicykli starsi syn ide krasne vedla mna na puky, nohy vylozi ked ide z kopca...
ani neviem ci prejdeme na bicykel :D

lindulak
11. júl 2011

my máme Puky odrážadlo dvojkolesové ako anielik a je to super, my máme stredný /od 2 a pol roka/ a behala na nom uz ked mala 1 a 3/4 roka. ten najmenší má hrubšie kolieska a je od 2 rokov, ale tipujem, že už od 1 a pol roka by mohlo na ňom dieťa zvládnuť. malá má teraz skoro 4, vie aj na bicykli klasickom bez pomocných, ale radšej má pukyho, je to taká pohodička, aj na zlom teréne jej to ide a nepadne. inak na bicykli sa naučila bez pomocných asi za dve hodky, vďaka pukym vedela už udržať rovnováhu. pukyho vrelo odporúčam 😉

aktak
23. okt 2011

kupim Puky to pre najmensie (mala ma 16 mesiacov), piste do IP dik 🙂

zhrkz
17. máj 2012

Mame skusenosti aj s Puky Pukylinom aj s Puky Wutschom, mozem porovnat:
My sme malemu v 11m kupili Pukylino, velmi rycho sa skamaratili, najskor tocil kolieska, potom sa naucil nasadat, vysadat, este neskor na nom jazdit, cuvat... (pukylino ovladal skor ako chodil). Syn patri ku presnemu priemeru co sa telesnej vysky a hmotnosti tyka, takze dociahol dobre. Velke plus pre Pukylino je, ze sedadlo piska, co sa tak mladym detom (okolo roka) velmi paci a motivuje ich to nasadat, a podskakovat, neskor ked sa vozia po nerovnostiach tak piskaju aj za jazdy. Odporucam helmu, hlavne na vonka. Hoci je to stabilne odrazadlo, dokazali sme spravit kotrmelec cez riadidla. Teraz ma maly 23m a okolo 87cm, na Pukyline sa doteraz vozil, ale lepsie mu uz je Puky Wutsch, ktore sme za talafatku kupili v bazari (15e) - takze teraz jazdi na Wutschi 🙂 Wutsch odrazadlo je o kusok vyssie, hlavne riadidla su vyssie (aj ked na oboch su nastavitelne) a zadne kolieska su dalej, resp. sedenie je blizsie k riadidlam, takze si nezraza nozicky zadnymi kolieskami. Pri vybere medzi Pukylinom a Wutschom by som odporucila hlavne premerat dlzku nozicky po rozkrok, aby dociahlo dietko celou nozickou na zem a zohladnila by som tiez vek. Pre 16-18m dieta by som sla uz do Wutscha (ak nie je dieta vzrastovo extra malicke). Co sa kvality koliesok tyka, obe odrazadla maju rovnake kolieska, doma nehucia, vonka trosku - podla rychlosti. No s tymi plastovymi odrazadlami sa to neda porovnat. Obe odrazadla maju obmedzenie otocenia riadidiel, co je pre tak male deti vyborne. Wutsch ma navyse klbove uchytenie prednych koliesok, to znamena, ze pri prechadzani nerovnostami sa predna "naprava" nakloni a obe kolesa ostanu v dotyku s povrchom. (neviem to dobre opisat, ale na puky stranke su na to videa 🙂 )
Momentalne mam zalusk na Puky LR M pre syna, skusali sme ho v obchode, pri 87 cm uz pekne dociahol na zem, no zatial ho to nejako extra nevytrhlo, ked v obchode zbadal Wutscha, sadol radsej na neho 🙂

cyklohracky_puky
17. máj 2012

WUTSCH je už od 1apol roka a 80cm je určene pre deti ktoré dokážu behať .PUKYLINO od 1roka a 75cm.Obi dve sú super a strašne milé.

rough
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkax
13. mar 2014

som nastvana na PUKYLINO, mala sa vcera na nom prevratila dopredu cez riaditka,a poriadne si oskrela peru a nos, cele to napuchnute krvave, pekne si isla rovno a sup, ma 18 mes a asi je na nho vysoka, ale nemyslela som si ze sa moze prevratit, vyzera to stabilne ale nie je, vsade na stranke je napisane ze od roka,a zrazu ked som ho dnes obzerala, nasla som zospodu na sedadle upozornenie ze je od 36 mes lebo nie je stabilne do to troch rokov ? tak potom pre koho je teda urcene, velkostou urcite sedi od roka ale to upozornenie ma dostalo, uz sa bojim kupit jej to vyssie puky wutsch po tejto skusenosti ☹

cuculik1
11. feb 2015

tak mi mame puky, maleho sme na nom vozili uz od cca 9-10 mes. on to miloval, i ked vtedy to este sam "neovladal" v 12 mes uz na nom pekne frcal. Rychlo sa zlepsoval 🙂 Ako 13 mes pekne vyberal zakruty, brzdil si, cuval... no u nas je proste Puky c.1. Kazdy den musi byt 🙂 Zatial na nom nespadol, dobre sa mu ovlada. My vrelo odporucame 🙂

majik66
18. mar 2015

Maminky zhanam odrazadlo puky pre 2rocneho synceka. Nemate niektora na predaj? 🙂

fairinaa2
25. jún 2015
Používateľ fairinaa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fairinaa2.

podla mna je to dobry znacka mi sme kupovali odrazatko z rajhraciek a presne od tejto znacky. a neboj nijaky problem 🙂🙂

tinulinda
10. nov 2016

ahojte dievcata, citam komentare, sice starsie, ale verim, ze mi budete vediet poradi 🙂
dcera bude mat 2r, tak by som jej chcela kupit odrazadlo Puky, len neviem ci puky LR M alebo uz by som mohla risknut LR1L.... pri tom LR1L sice pisu, ze od 3+, ale od vysky 90 cm, a ma 85cm a dlhe nohy, cize vyska rozkroku je tych 35 cm. .. ,tak sa neviem rozhodnut, ci jej ten LR M nebude skoro maly.... a budem vdacna za vas nazor. 🙂 popripade do kolkych rokovvase dei vyuzivali LR M???
ps. presli sme si Pukym wutsch-odporucam. 🙂

mirka17
10. nov 2016

@tinulinda mam takú istú situáciu ako ty, dcéry budú mať 2 roky, výšku tiež okolo 85 cm, a tiež im idem kupovať toto odrážadlo, ale rozhodla som sa pre LR M, a to z toho dôvodu že cez leto som na ihrisku skúšala obidve odrážadla, a bohužial to LR L je pre nich veľké, nedočiahli. odporúčam jedine vyskúšať. Okrem toho majú predsa nastaviteľné sedadlo aj riaditka, rozdiel je tam iba vo veľkosti kolies.

tinulinda
10. nov 2016

@mirka17 totizto, nam dnes LR M prišlo, ale k svokre som ho dala poslat-chcela hho zaplatit k narodkam pre malu. No a volala mi, ze to je ako pre babiky,otrasne,malicke, ze to jej na jar bude male a pustila sa do mna,ze tolko penazi za to dala..... vytocilo ma to riadne,lebo tiez si myslim,ze ona sa musi v prvom rade naucit drzat rovnovahu a to,ze je to male je plus podla mna.....je to lahucke, co je super..... ona videla 10kilove odrazadlo niekde v tescu, ALE! to je pekne,to je pre nu dolezeite....vrrrr. tak asi jej poviem poriadne argmenty preco ano 🙂

mery34
10. nov 2016

@tinulinda moja 5rocna dcera jazdila cele leto na tom vacsom odrazadle. Moj 2.5rocny syn o to nejako nejavil zaujem a plus bolo na neho aj velke. Ale zase je to drobny chlap s kratkymi nohami. 😁

ivana2301
10. nov 2016

@tinulinda ahoj,ja by som odporúčala puky LR M .Dcérka ide mať teraz 4roky a koľkokrát si ho vytiahne a ide na ňom.A to už vie od troch rokov Bicyklovat.J E fakt kvalitné a môžeš si potom nadstavovať výšku sedla aj riaditka.

kondaska1
11. nov 2016

Ahoj , my mame pukilino, dostal ho ked mal rok, za chvilu bude mat dva a uz mu je dost male. Synovec ma pukiho a tam je ta sedanka o trosku vyssie a on ho pouziva este teraz v 2,5 roku. Cize keby som mohla este raz tak hned od zaciatku kupim to vacsie puki, dlhsie vydrzi.

kondaska1
11. nov 2016

Aha, debata je starsieho data, pardon

mirka17
11. nov 2016

@tinulinda svokre povedz že detí už tak nerastú, tam je skutočne rozdiel iba vo veľkosti kolies, väčšie koleso vie nabrať aj väčšiu rýchlosť, si treba uvedomiť. radšej kúpim babám to menšie odrážadlo a viem že na nom budú jazdiť najbližšie leto, ako väčšie odrážadlo na ktorom nebudú vedieť jazdiť resp. nedotiahnu. bežne vidím 3 a viac ročné jazdiť na tomto odrážadle, prispôsobím výšku sedadla a hotovo

tinulinda
11. nov 2016

@mirka17
@ivana2301 dakujem za vase naozaj velmi super odpovede,ktorymi idem argumentovat!
🙂 dakujem !

uhnakova
11. nov 2016

@tinulinda neboj, bude to dcerke akurat. Nasa mala (2 roky 3 mesiace) tiez jazdi na Puky Lr M od 19 mesiacov a este minimalne do dalsieho leta aj bude. Mame aj vacsie Puky, na tom este stale jazdi starsi syn, a kvoli hmotnosti by som ho pre mensie deti neodporucala, nevladali by s nim manipulovat. Mensi Puky vazi 3 kg, vacsi 5,5 kg. Starsi syn do dvoch rokov nejavil o odrazadla zaujem a az potom zacal najprv na stvorkolesovom Puky, a ako dva a pol rocny na dvojkolesovom LrM, vydrzalo mu rok, potom presedlal na vacsie. Inak na Puky jazdime celorocne, aj v zime, pokial nie je sneh. Puky LrM ma este jednu vyhodu oproti vacsiemu a to su bezudrzbove penove kolesa. Vacsi Puky ma klasicke nafukovacie duse a syn mal uz dvakrat defekt. To s mensim Puky nehrozi.

katriona1
11. nov 2016

@tinulinda koupila jsem pro dceru to menší Puky M ke 2. narozeninám, je menší tak měla sotva těch 85cm. , trvalo jí delší dobu než se na něm naučila odrážet, ted má 2roky a 9 měsíců a 90cm. a velikostně se akorát hodí k výšce a postavě, takže určitě to není pro bábiky, prostě pro malé dítě malé kolo 🙂 mně se moc líbí, je takové roztomilé a ten stupínek je super, na 3. narozeniny mám pro malou už koupené Puky kolo s pomocnýma kolečkama, takže příští rok přejde pomalu na to kolo, jiné odrážedlo bych určitě nekupovala 🙂

tinulinda
11. nov 2016

@uhnakova dakujem za nazor a taktiez mi velmi pomohol, pretoze KOLESA, to bol tiez minutovy monolog-to co ma preboha za kolesa?!?!?? dala mi riadne a muzovi to bolo relativne jedno co som objednala, dal mi do toho plnu zodpovednost, ale ked pocul kolko negovania púšťa svokra, tak aj on začal, nastastie ho ja hned tymito komentarmi ukludnujem a uz je na nom,aby ukludnil aj svoju mamicku, hahaha🙂
osobne som ho este nevidela, ideme k nej až budúci týžden a dcera ho dostane 24. novebmbra k narodkam..... ovšem, ak ho už niekomu nepredala 😀