Ako vozíte 2 deti a malým vekovým rozdielom?

majhr
12. apr 2022

Ahojte žienky, chcela by som sa s vami poradiť máme malého 4 mesačného chlapčeka a dvojročnú dcéru. Potrebujem ich nejako spojazdniť, pretože malá mi odmieta chodiť ,keď ideme na prechádzku. Máme kočiar Easywalker harvey2 ( áno je to súrodenecký kočiar, ale rozšíriť je ho trošku nákladnejšie,keďže ťažko odhadnúť dokedy bude chcieť vlastne sedieť v kočiari), buggy board sa k tomu nedá veľmi pripnúť kvôli ďalej posunutým tyčkám, takže malá by mala hlavu rovno vo vaničke. Rozmýšľali sme tandemový kočiar, ale tie sú pre malú malé, striešku má na hlave...máme ešte buginu Easywalker mini xs...a teda moja otázka: môže sa malý presunúť do buginy, za predpokladu, že bude ležať? Predsa tie buginy nie sú také stabilné ako klasické športové kočíky....k nej by sme totižto vedeli pripnúť aspoň buggy ... ďakujem board...

janinah
12. apr 2022

Nauč 2r slečnu,že sa môže voziť a nie chodiť a máš o zábavu postarané.Z prechádzky dôjdeš ubitá a deti plné energie.Odmieta? tak ju nechaj na stred chodníka a chod dalej...kto to vydrží dlhšie.Mala som rozdiel 21mes. medzi deťmi a nijaké vyvážanie staršej sa nekonalo.

danieladeley
12. apr 2022

Uz pocas tehotenstva som bravala starsieho na dlhe prechadzky pesi. Ked sa narodil mladsi, strarsi nemal ani 2 roky a ani ho nenapadlo, ze este bude pouzivat kocik. Ale na to uz je v tvojom pripade uz asi neskoro. Urcite by som kvoli 2 rocnej nekupovala dvoj kociar a zas 4 mesacneho do buginy? To tiez nie. Max by som kupila skejtik ku kociaru. A uc ju chodit, daj je kocikovat, mozno ju to bude bavit a motivovat chodit pesi.

tosomja
12. apr 2022

Ja mám 11m dcérku a 2r synčeka a už hoci viac chodí, ako sa vozí, nedokázala by som ho nechať na stred cesty kým si to nerozmysli. Keďže som väčšinu s nimi sama, potrebujem aj nakúpiť, vybaviť, aj ísť na dlhšiu prechádzku, kde ešte obaja pospia v kočíku.
Mám bugaboo donkey, keď idem s jedným, dám na Mono verziu a na bok pripnem tašku. Keď idem s oboma, tak roztiahnem a nakliknem aj druhú časť. Niekedy ideme len s jedným a beriem skate. Alebo mladšiu do nosiča a starší si pospi v kočíku.

19daniela90
12. apr 2022

Buuggypod - prídavné sedadlo. A mala som aj šatku, nosič.

19daniela90
12. apr 2022

V poskladanom stave.

dzejsik
12. apr 2022

@majhr idú pekné dni, tak skús malú aj na odrážadlo smerovať 🙂

lulik01
12. apr 2022

Ahoj, tak ja napíšem svoj názor. Mám medzi deťmi rozdiel 22 mesiacov. Veľa ľudí mi radilo nič nekupovať, že veď nech dcérka chodí. Bol to rok a pól trápenia a plaču, veľakrát skončil syn v manduce a dcéra spala v kočíku. Nakoniec som kúpila dvojickovsky Kocik z bazáru aspoň na dlhé prechádzky a mali sme aj dve buginy keď sme išli obaja s manželom. A práveže to bol nás jediný oddych, keď sa obe deti viezli, alebo spali v kočíku a my sme sa mohli rozprávať, vypiť si kávu… takze keby sa dal vrátiť čas, určite by som si hneď hľadala riešenie, v ktorom môžu obe deti spať vonku.

nwnw
12. apr 2022
majhr
autor
12. apr 2022

@janinah prepáč, ale pýtala som sa na možnosti ako voziť svoje deti, nie či je správne ju naučiť sa voziť alebo nie....v prvom rade moja dcéra je zvyknutá veľa chodiť, aj to zvládne...bohužiaľ máme všetko trošku ďalej a cestu späť už proste nevládze? Nechce? Je to jedno, na rukách ju niesť nemôžem a ani nebudem....takže o energiu sa trápiť nemusíš- spinká vždy bez problémov 🙂 hľadám spôsoby ako si to uľahčiť a tým, že na to pôjdem ako ty budem skôr ubitá....keď sa niekde ponáhľam je určite menej stresujúce sa hádať s dieťaťom na strede cesty ako ho naložiť, usadiť a v kľude ísť , že? Do 15 rokov sa mi voziť predsa nebude... ďakujem za názor...nabudúce sa aspoň zamyslieť nad okolnosťami a prečo sa daná mamička na to pýta 😉pekný večer

majhr
autor
12. apr 2022

@danieladeley my sme chodievali tiež na dlhé prechádzky, ku koncu tehotenstva sa mi už nedalo kvôli komplikáciam, ale ostatní členovia to super prevzali za mňa, čiže dokáže prejsť veľa....ale každé dieťa je iné že? Takže áno pochodí, ale má niekedy aj dosť a chce sa voziť ....nemáme veci ako obchody a ihriská zrovna "poruke"🙂 všetky spomínané možnosti sú odskúšané, nezaberá, tak hľadám ďalej 😉

majhr
autor
12. apr 2022

@tosomja ďakujem veľmi pekne, pozriem si ho 🙂

majhr
autor
12. apr 2022

@19daniela90 to vyzerá super, ďakujem, toto by bolo úplne ideálne riešenie 🙂

henka123123
12. apr 2022

Nauc starsiu na odraxadlo moj od 2 r len na odrazadle sa presuva

tosomja
12. apr 2022

@majhr ja som mala aj to prídavné sedadlo, ale proste 2r syn ešte spí v kočíku. To bolo skôr utrpenie takto sedieť. On aj na skate mi zaspal 🤣 a dokáže chodiť aj dve hodiny vkuse, vlastne behať skákať, ale ako píšeš, cesta naspäť trvá aj 4 hodiny, proste nevládze, chce si oddýchnuť, už vystrája, kričí. Tak dám do kočíka, dám vodu, keksík, a rýchlo domov, alebo na dvor spať. 🙂
Ja si neviem vynachváliť ten kočík. Kúpiš fakt za dobrú cenu.

nikasmile
12. apr 2022

@majhr ja idem s kočíkom a malý ide na odrážadle. Máme aj skate, ale to tebe nerieši situáciu. Zvykli sme si časom.

majhr
autor
12. apr 2022

@lulik01 presne to isté radia aj mne.... výdrž...núť ju chodiť...nechaj ju na stred cesty a pod....keď sa ponáhľam alebo som nabalená nákupom,"ideálne riešenia "🙂ale keby to šlo, tak by som tu nehľadala odpovede 🤷s tým oddychom úplne súhlasím... ďakujem za pochopenie aj za názor 🙂

tosomja
12. apr 2022

Zaujímalo by ma, kde by som dala 2r dieťa na odrážadle, druhé v kočíku a potrebujem nakúpiť.

tosomja
12. apr 2022

@nikasmile aj my tak chodíme, keď ideme len okolo domu. Odrážadlo, druhé do nosiča. Ale to nemôžem ísť ani do obchodu, len vonku, na ihrisko a domov.

nikasmile
12. apr 2022

@tosomja no my tak ideme aj do obchodu, ale to len keď pre 2-3 veci 🤣 inak nehrozí. Alebo niekde majú tie malé detské vozíky a to malý zbožňuje takže tam sa dá aj menší nákup spraviť kým nedostane chuť sa naháňať medzi regálmi.

majhr
autor
12. apr 2022

@tosomja super, ďakujem 🙂moja už síce takto v kočíku veľmi raritne zaspí, to jedine ,keď sme na výlete na celý deň a s manželom, že on ju má v bugine, ale keby som chcela určite by vedela každý deň takto 😀 ale presne ako píšeš, keď potrebuješ nakúpiť, vybaviť si niečo je predsa najjednoduchšie naložiť deti a ideš.... odrážadlo super vec, ale situáciu to nerieši 🙂hlavne každé dieťa je iné a chválabohu aj možnosti je veľa 🙂

smiling89
12. apr 2022

@majhr ja mám 18m rozdiel, odolávala som dlho, všetci odhovárali, ale nakoniec keď mal mladší 5m som kúpila z bazáru dvojkocik, športový, bumbleride indie twin a teda hneď bol život s dvoma malými deťmi krajší na vychadzkach, výletoch, nákupoch 😁 starší chodí veľa pešo a na odrazadle, no všetko máme veľmi ďaleko, dvojkocik je skvelá vec hoci by ti slúžil iba pár mesiacov, načo sa trápiť a dole do košíka zmestime aj to odrazadlo keď treba 😀..

tosomja
12. apr 2022

@nikasmile ale ty máš len jedno? Ja by som sa bála mu dať malý vozík a ja tlačila kočík. Nikdy nevieš kedy odbehne a niečo zvalí.

nikasmile
12. apr 2022

@tosomja 2...malá 6m a malý skoro 2.5r

19daniela90
13. apr 2022

@majhr prídavné sedadlo sa dalo dať do poloľahu, tak keď zázrakom zaspal syn, tak mal ako -tak pohodlie. 2x zaspal. Dalo sa dať úplne dole na 2 kliky, keď sme šli do auta. Nasadené na konštrukcii bolo tiež na 2 kliky. Na fotke aj vidno tie ,,kĺby" ktoré to uvoľňovali. Ja som pod nimi mala protišmykové handričky pre istotu, aby neoškrabalo konštrukciu. Bolo pevné, stabilné, celokovové, dal sa poťah prať. Prešli sme po našich chodníkoch úplne super. I keď som prv mala obavy. V niektorých obchodoch s úzkymi uličkami bol problém, ale tie som obehla tak, že kočík som zaparkovala pri pokladni a starší do košíka. To sú také malé sídliskové potraviny. Inak za mňa veľká spokojnosť, skvelá vec a kúpa. Kúpila som od ruky, keby som mala opäť deti s takým malým vekovým rozdielom, tak opäť kúpim.

lusyc
13. apr 2022

Tiež som to riešila, ze mi všetci hovorili, aby som nekupovala dvojkocik, ale starsia predcasniatko mi odmietala chodiť, tak som z obchodu, z prechádzok ju niesla na rukach a mensiu v hlbokom kočíku, niekedy este aj psa. odrazadlo neprichadzalo do uvahy, vsetko mame na ceste alebo popri ceste. Ked mala mladšia 3 mesiace, kupila som valco snap duo a bol super, na mesto stačí, do terénu nie. Obe sa mi tam zmestili, mladsia v prenosnej vanicke, dole nákup.

suezuzu
13. apr 2022

@majhr ja som mala tiež bumbleride Indie twin z bazáru (teraz predávam, ak by bol záujem). Mam rozdiel medzi deťmi 3 roky, ale všetko mame ďaleko. Teraz prejde na odrazadle všade, ale cez zimu to bolo super. Aj si tam pospal cestou domov. Boli ľudia čo to nechápali a boli takí čo sa im to páčilo. Neriešim. Mne to uľahčilo život.

janinah
13. apr 2022

@majhr prepáč,ale neuvedomuješ si jednu vec....ja som tým už prešla a radím najlepšie ako viem,neviem čo je to tu za moda brať dobre mienenú radu ako útok.....ok,rob ako myslíš,už len dúfať,že nebudeš vyvážať obe deti aj o rok či dlhšie....

majhr
autor
13. apr 2022

@janinah poviem k tomu len toľko....to , že si si tým prešla je síce pekné, ale nemôžeš svoj vzorec posúvať na všetky mami ....nie všetky musia s tvojim postupom súhlasiť, každá má inak nastavené svoje parametre čo ešte zvláda a čo už nie....a neznamená to, že s tebou musím súhlasiť lebo si si tým prešla😉 treba vždy poznať aj situáciu 😉 každá si tým prejdeme... určite nenechám dieťa na stred cesty, keď chodím okolo vysoko frekventovaných ciest a ešte popri cyklistických chodníkoch, takže áno budem voziť aj keď o rok dlhšie, neubudne zo mňa 😉

dididudu
20. apr 2022

Keď tak kúpiť stupienok. Dvojročné dieta je uz dosť veľké. Mne syn kwd mal dva roky aj jeden mesiac nastupoval do skolky a veru ze sme s kočíkom nechodili uz dlho