Golfáč pre 5 ročnú dcérku

nelinka2009
21. apr 2015

Ahojte, chcem rádu. Moja 5 ročnú Nelku, ktorá berasategui chodí. Viem, že by už malá sama, ale nechce sa mi to má socce riešiť a ani sa hádať s manželom. Má 20 kg viete odporucit nejaký skladby golfac pre takéto dieťa? Myslíte, že by to ten tesco kočík zvládol? Chceme byť večer dlhšie vonku a aj nejaké výlety absolvovať tak nech máme všetci kľudne a nemusíme ju vlacit... Alebo je to zlý nápad?

jaaty
21. apr 2015

@nelinka2009 je to jedinečná príležitosť ako ju od kočíka odučiť.
Je už skutočne veľká a ak nemá zdravotné problémy, ktoré jej nedovoľujú chodiť, nemá sa čo 5-ročná slečna vyvážať v kočíku. Veď o chvíľu pôjde do školy!

jlp
21. apr 2015

No jednoznacne kocik neriesit a mladu nechat nech si aj reve, ale pokial je zdrava, tak chodza a hotovo

sednaja
21. apr 2015

@nelinka2009 Fíha, idem si oči vyočiť.....my od cca 18 mes. kočík nepoužívame vôbec........ale je pravda, že nám ho zabralo mladšie dieťa. A staršia je dosť aktívna, príp. berie odrážadlo. Už si ju v kočíku ani neviem predstaviť a jej nechýba. My sme možno extrém, ale ty by si bola tiež, nerieš kočík, radšej bicyklík.

meluela
21. apr 2015

@nelinka2009 asi ta celkom nepochopili kedze tam mas preklepy z mobilu predpokladam
ak to spravne chapem, riesit kocik na dovolenku .. co teda uplne chapem, lebo byt odkazany na chodiace schopnosti 3-5 rocneho dietata vie byt pekne otravne pokial clovek neplanuje len nezat ako vyvaleny vorvan na plazi s novym casom v ruke :S
ja som objavila mini lahucky kocik do 18kg, co nam dava este par mesiacov vozenia na pripady ze sa potrebujem poriadne hybat, ale potom koncime ... ale ak ma fakt len tych 20 kg tak by sa to snad este nerozpadlo ... nosice na chrbat su uz tiez pri tejto vahe pase, rovnako ako sedanky na bicykel uz tiez prestavaju byt pouzitelne

mamulienka30
21. apr 2015

@nelinka2009 tak je kopa kocikov aj do 25 kil ale seriozne, zvazovat kocik pre PREDSKOLACKU? Zamysli sa nad tym a zainvestuj do niecoho rozumnejsieho. Na dovolenky to chce lahucky sportacik a ten tolko neuvezie, ani 5 rocnemu netreba, to uz vecer vydrzi...

meluela
21. apr 2015

@nelinka2009 pozeram ze aj tato inglesina je do 25kg a vyzera velmi skladne ma len 6 kil: http://www.aladdin.sk/golfove-kociky/inglesina-...
akurat ze je dost draha, takze skor ak by ste ju planovali aj pre druhe dieta nechat

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bonaqa2013
21. apr 2015

@nelinka2009 čo to znamená berasategui? To je diagnóza?

katarinka73
21. apr 2015

Kup jej bicykel skus vyskusat mozno kolobezku

alexanotbad
21. apr 2015

@nelinka2009 podla mna to je zly napad. ved 5r dietatko uz je schopne zvladnut aj dlhe trasy, pokial samozrejme nema zdravotne problemy. vsetko ostatne je rozmaznanost a vydieranie rodicov. 😉

micuchova
21. apr 2015

Moja 3 ročná dcéra má 20 kg, A donedávna som používala golfac pierre cardin, taký Z tých lacnejších ale priestranný aj pre také väčšie dieťa, išiel aj do úplného ľahu

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenita
21. apr 2015

No ja som dlhé letné večerné dovolenkové promenády v pohode zvládala s 2-ročnými dvojičkami pešo...

pralinka25
21. apr 2015

zoberte kolobezku je aj taka stabilna s 3 kolieskami. na tej ked bude unavena ju potiahnes bez toho aby slapala. my chodime na dvolenku kazdy rok od roka maleho a kocik sme mali len dva krat. ked mal rok a potom dva. vecer byvame hore vonku dost dlho. on teda nema potrebu spat skoro ale co som si vsimla decka tam pospia na lehatkach v pohode a rodicia su vonku.
ani ja som neni za dovolenky tipu lezat na plazi ako vorvan ale idem iba do moznosti maleho. ved tych par rokov sa da zabavit aj inak ako dlhosiahlymi turami kade tade.
ja myslim ze je to zbytocna investicia ale to si uz musite rozumiet vy. lahky skladny golfac pre vyse 20 kilove dieta bude zlozitejsie zohnat. lebo na tuto vahu musi byt nieco bytelnejsie. aj ked pokial by ste ho vyuzivali len tam tak tie dva tyzdne by to vydrzal golfac aj na nizsiu vahu stavany. potom sa asi rozpadne ale tak vy musite vediet ci vam to stoji za to

micuchova
21. apr 2015

Ináč, napr hlavne V Chorvátsku sme bývali pekne ďaleko peši od promenády, ak sa človek večer vracal Z mesta, dakujem ešte ťahať na pešo unavené dieťa.

hammy
21. apr 2015

pokiaľ nemá zdravotné problémy, tak by som kočík určite neriešila... moji drobci tam nechcú byť od roka, ako začali behať, tak ho využívame minimálne, chápem že každé dieťa je iné, ale toto mi príde už staré dieťatko na kočík, neviem si to predstaviť....

bubelko
21. apr 2015

@bonaqa2013 tipujem - nerada chodi 😉

bubelko
21. apr 2015

@nelinka2009 a suhlasim s babami, ktore pisu, ze pokial nema zdravotne problemy, je pre tak velke dieta kocik zbytocny. ked tak, vezmite jej kolobezku. 😉

nelinka2009
autor
21. apr 2015

Kocky kolobezku potom musím ťahať aj s 20 kilovym nákladom... Keď je len so mnou behá... s manželom je to ťažšie pot ku nosí má konikovi a nafava, že je ťažká... Snažila som sa to riešiť aj cez psychologickú mo ta má pred manželom nepodrzala a povedala, že si s malou utvára pekný vzťah... a zrovna v Taliansku sa chceme snažiť a druhé mimi a nie si robiť stres a hádať sa. Viem, že jevuz veľká, ale chcela som mať kľud, tak preto takto... tak mi Poradte ako vysvetliť manželovi, že robí chybu keď ju vlaci...

meluela
21. apr 2015

@nelinka2009 a preco ju teda manzel nosi ked nadava ze je tazka?
pozri aj bazar, inglesinu trip co ma 25kg nosnost kupis od 60e
https://www.modrykonik.sk/market/kociky/?TYPE=P...

nelinka2009
autor
21. apr 2015

No on rafsejbpovie že teda na výlet nepojdeme... Niesme chudaci, ale ani bohaci, takže škoda tam všetko nevidieť, len preto že sa malej nechce behať a plačom vydiera tatika...

dankaa78
21. apr 2015

@nelinka2009 To myslis uplne vazne???Nasa velka slecna od 1,5 je bez kocika a podobne aj druhu tak naucime 🙂 Nedaj sa mamina🙂Drzim prsty!!!

esterba
21. apr 2015

@nelinka2009 No, snáď mi toto bude odpustené, ale ty pre vlastný pokoj nechceš dieťa zvykať na dlhšiu pešiu chôdzu? Nie kvôli zdravotným problémom? Keď pôjdu v prvej triede na výlet, kto ju bude nosiť? Učiteľka? Pekne sebecký prístup. Neviem, možno žijem v nejakej inej dimenzii, ale ešte som nevidela ani len 4-ročné dieťa v kočíku, pokiaľ bolo zdravé. Teda, hanbila by som sa ako pes. A čo sa týka dovolenky, keď je dieťa unavené, tak som už na hoteli a nie niekde na promenáde, nie som bezdetná dvacina - či?

mamulienka30
21. apr 2015

@nelinka2009 problem mate vy s manzelom, treba si to prebrat s nim a to davno pred dovolenkou. Mala hra tatikovi na city a dostane vsetko a maminka v podstate tiez - zhana kocik... pät rocnej. Presne vies, co myslim. Sadnite si, porozpravajte sa, ze musite dnes a do buducna tahat za jeden povraz vo vychove. Ked budu deticky dve, nemozete sa tocit okolo princeznej naplno. Toto je problem deticiek, ktore su dlho jedinacikovia... rodicia sa az predhanaju, aby im spravili, co na ociach vidia. Neber to prosim ako privelku kritiku, ale ako fakt. Mozete to zmenit, ale spolocne ako par, ako rodicia, ako celok.

katrinka8
21. apr 2015

@nelinka2009 - ahoj. Pozri, je apríl, do dovolenky máš ešte nejaký čas ju motivovať ku chodeniu a zlepšeniu kondície. Kupovať kočiar zdravému 5-ročnému dieťaťu - to je naozaj od veci. Chápem, že chceš večer možno ostať dlhšie von a pochodiť čo-to, ale tak skús v tomto kompromis - dcérka pekne pošľape peši, ale Vy sa prispôsobíte jej možnostiam.
Naša 2-ročná zvládla bez kočiara výlet na Skalnaté pleso - lanovkou hore síce, ale potom pekne celé pleso po obrovských kameňoch. K lanovke sme mali tiež od hotela cestu. Takisto zvládla v Tatrách z Hrebienka k Bilíkovej chate a k Studenopotockým vodopádom. Peši. Mali sme síce nosič, ale vôbec sme ho nepotrebovali, odšľapala si to celé tam aj späť. Mala 2 roky a 2 mesiace.

ukulela
21. apr 2015

@nelinka2009 manzela sa opytaj, ci ju bude nosit aj do skoly na rukach ... ved mala pojde uz coskoro do skoly. inac psychologicka tiez - za vsetky peniaze :(
mala chodi do skolky? treba ju namotivovat ... mozno ist s nou kupit trojkolku, nech si vyberie ... alebo jej slubit odmenu na konci vyletu / prechadzky ...

katrinka8
21. apr 2015

@esterba - no, u nás chodia aj staršie deti v kočíku, ale to preto, že v našom meste je cestovanie v MHD pre matku (alebo inú osobu) s dieťaťom v detskom kočíku zadarmo - tak to niektorí využívajú, keď napr. denno-denne cestujú busom do škôlky. Kvôli šetreniu peňazí. To len na okraj toho, že si nevidela také veľké deti v kočíku. Ale celkovo s Tebou súhlasím, toto bolo len na okraj 🙂

nelinka2009
autor
21. apr 2015

Ďakujem... toto dam ako povinne čítanie drahemu... spoločný koniec povrázu spomínam už 3 roky... a nechce sai to riešiť aj má dovolenke... snáď ho aspoň vy takto má diaľku presvedcite...

esterba
21. apr 2015

@katrinka8 Tak to je teda pekná motivácia - tu je našťastie tuším dieťa v takom veku zadarmo aj bez kočíka, viem si predstaviť, že to by potom mohol dopravný podnik zaviesť autobusy výlučne pre kočíky 😀 Teraz by u nás dokonca nemalo byť v jednom buse naraz viac kočíkov, pokiaľ to výnimočne šofér nepovolí.

katrinka8
21. apr 2015

@ukulela - no neviem, či by zohnali takú veľkú trojkolku. To už je pomaly aj na bicykel bez koliesok 😉

@nelinka2009 - ako to vysvetliť manželovi? Natvrdo mu povedať, že ju rozmaznáva a opýtať sa ho, kde a či už videl 5-ročné zdravé dieťa v kočíku alebo na rukách. Že robí zle hlavne tomu dieťaťu a že či si myslí, že v škôlke alebo škole budú učiteľky dcérku nosiť.

katrinka8
21. apr 2015

@esterba - aj tu je dieťa do 6 rokov zadarmo, ale keď máš kočík s dieťaťom, tak ideš zadarmo aj Ty aj dieťa. Ale keď máš kočík bez dieťaťa, okrem seba platíš aj za ten kočík 😀 Ale tu tiež závisí od šoféra, či pustí viac kočíkov, obvykle len jeden môže byť.