Kočík do terénu

medeaa
19. feb 2022

Ahojte, ako googlim stale nie som z toho mudrejsia. Je do narocneho terenu vhodny skor kocik s 3 kolesami, alebo nie? Mne sa velmi pozdava Thule urban glide (aj podla recenzii) ale tolko nechceme (momentalne ani nemozeme) do sportoveho kocika investovat. Planujeme so synom stravit vela casu v prirode, v terene (teraz ma 9 mesiacov). Ma niekto skusenosti s Hauck runner 2? Za tu cenu sa asi neda ocakavat nieco extra, ale rada by som pocula realne skusenosti. Pripadne aky kocik by ste volili?

lenuska9999
19. feb 2022

@medeaa a na Britax si nepozerala? Ja mam B motion 4 plus a do terénu je perfektný. Prejde naozaj všade. A vyrábajú ho aj trojkolesovy. Ale to ti poradiť neviem ci je lepší

petamich
19. feb 2022

Thule Urban Glide je sice imidzovka ako svina ale nie je to plnohodnotny sportovy kocik, napr. ma uzsiu sedaciu cast, dieta si nevie vylozit nohy hore, lebo ta nozna cast nie je polohovatelna a neda sa dat do uplneho lahu = nie uplne prakticky ak tam ma dieta aj spat, takze vacsinou sa odporuca ako doplnok k standardnemu plnohodnotnemu sportiaku - je tu na MK kocikova poradna, skus pozriet co tam odproucaju, bola tam tato tema viackrat 🙂

Otazka znie, co si predstavujete pod pojmom priroda a teren 🥴 lebo na Gerlach by to ani ten Thule ani Hauck nedal - ale napr. na ten Britax B Motion su velmi dobre recenzie

medeaa
autor
19. feb 2022

@lenuska9999
@petamich
vdaka za tipy, pozeram prave Britaxy a maju toho dost na vyber 😱. Ani neviem, preco ma nenapadlo sa po nich popozerat... No terenom myslim prave take miesta, kde sa este da ist kocikom, ale napriklad s mojim Bugaboo by som sa tam uz nedostala (uz v parku bol problem na jesen cez listie, sneh ani nehovorim). Nejake vylety na dostupne hrady, lesopark, lesne cesticky...

petamich
19. feb 2022

@medeaa ja mam Britax Smile III - kupovali sme ako kombinaciu a teda velmi ho nesetrim 🙂 aj ked nas hlavny revir je asfalt ale teda niektore chodniky v BA 🥴 alebo teda vacsina, to je horsie ako tatranske chodniky, niekedy tie nafukovacie kolesa maju vyhodu a ten Thule chapem, ja behavam a velmi som ho chcela ale aktualne zial nemame miesto na dva kociky, uz tento jeden je na chodbe a to behanie, no veru asi to radsej vezmem ako psychohygienu a pojdem bez dietata ale tiez sa mi velmi paci 😍

medeaa
autor
19. feb 2022

@petamich ja to na behanie tiez nevyuzijem, ja som chronicky chrbtar a neviem si predstavit, ze by beh s kocikom mal benefity, lebo tam sa podla mna straca ten specificky pohyb s hornou castou tela, ktory pri drzani kocika asi chyba, ale mozno sa mylim a vobec to nevadi. Ale kazdopadne Thule je ozaj imidzovka a musim sa priznat, ze mi je sympaticky aj ten priezor, cez ktory sa da sledovat dieta 😂. My tiez bojujeme s Bratislavskymi chodnikmi, to je niekedy narocnejsie ako vysokohorska turistika a to moje Bugaboo to nezvlada, aj ked nie je mi luto ho rozbit, lebo som ho uz brala z druhej ruky 🙂.

petamich
19. feb 2022

@medeaa priezor na aj Britax aj Valco Snap - ten je super v tej verzii sport s nafukovacimi kolesami, oba maju extra dlhu striesku, co oceni clovek, ked dieta spi - Valco Snap je iba posmerny ale napr. Britaxy tym, ze su z kombinacii su aj obojsmerne - co sa moze hodit, ked svieti slnko jednym alebo druhym smerom 🙂 ja na Britaxe mam tak dlhu strechu, ze az po nohy maleho a to iste ma Valco - ten je aj celkom cenovo dostupny, u nas v terminovkach sa do neho zakukalo viacero zien, keby nemam Britax asi ho kupim aj ked mne osobne ucaroval aj Petit Mars Street a uz som skoncila s radami, nech nie som otrava

ten Thule na beh akoze preto, ze ma nizsie tazisko ten kocik, kolieska su na to prisposobene a ma brzdu - kamoskin muz s nim behava ale tak on je bezec bezec ja len taky hobby a mam co robit sama so sebou

dzejsik
19. feb 2022

@medeaa pozri na bazari aj Baby Jogger City Elite 2

kubkovamama
19. feb 2022

@medeaa momentálne mám Britax GO Next a práve som mala požiadavky ako ty na kočík,sme v prírode s pri rieke,nemám výhrady.Super odpruženie,pevný,prejdem všade.Este lepšie Go Big,má trochu väčšie kolesá.Kamoska má Baby Jogger Summit,tiež taký tank

gabika128
19. feb 2022

@medeaa Záleží či chceš športový kočík alebo 2 kombináciu? Ja som bola veľmi spokojná so športovým pegperego book cross. Ľahký, dobre ovládateľný a priestranný pre dieťa. Plus je brzda na rukoväti

medeaa
autor
20. feb 2022

@kubkovamama super, pozriem sa. Ten summit som uz pozerala, ale to uz je tiez nad moj rozpocet a bazarovy som zatial nenasla. Budem sledovat 😁.

medeaa
autor
20. feb 2022

@gabika128 tak ten vyzera, ze by splnal co potrebujem, velka vdala za tip 🙂.

alexandra197
20. feb 2022

@medeaa bývame pod lesom tak sme kúpili 3kolku z druhej ruky čisto len na výlety do lesa bol to Jane Slalom. Okrem neho máme kocik do mesta. maly ho ma strašne rád veľká sedačka, pohodlne vozenie a niekedy sa mi až rozum pozastavil kadiaľ ten kocik prešiel. Samozrejme nie je to výkrik poslednej módy ale to nám v lese bolo jedno.

medeaa
autor
20. feb 2022

@alexandra197 po Jane slalom som sa pozerala ale tiez sa da uz kupit iba z druhej ruky (co mi pri kocikoch nevadi, len niekedy je v okoli tazke najst v dobrom stave). No presne tento mam tiez na zozname... Ja som si mestsky kocik vyberala podla vanicky a Bugaboo si v tomto smere neviem vynachvalit, kedze syn je starne dlhe dieta a vanicka aspon dlho vydrzala. Ale tu sportovu cast uz az tak nevyuzijem. Ja sa len cudujem, ze tie kociky sa tak rychlo menia, ze co najdem odporucane na forach z minuleho roka je uz v podstate nezohnatelne..

medeaa
autor
23. feb 2022

Dievcata a co kociky Gesslein s vymenitelnymi vacsimi kolesami? Z tych 4 kolesovych by mohli byt este Gessleiny do terenu, ci?

dzejsik
23. feb 2022

@medeaa Gessleiny by to mali zvládať pekne

jane1987
23. feb 2022

@medeaa ahoj, tiez ma britax b motion 4+, on je parada na tereny, len mam pocit, ze ta konatrukcia, hlavne v klboch, je taka hrkacia. A je taky tazsi a nespratny, inac je super. Ja som si k nemu ako doplnkovy kociar kupila Valco snap4, lebo je lahky a spratny a mam nosic moyo. Takze vybavena na teren akykolvek 😂

medeaa
autor
23. feb 2022

@jane1987 mne by ani nevadiloy keby bol nespratny, mame vacsi kufor, ale hlavne nech sa s nim dobre jazdi 😁. Inak mam tiez Moyo a neviem si vynachvalit, len ja som po operacii chrbta, tak musim striedat nosic s kocikom, inak by som kocik asi ani nezhanala 😂.

jane1987
23. feb 2022

@medeaa jasne, chapem. Ono ta Britaxa je super kociar, predlzena strieska, odporuzene kolesa....len ako pisem teda, ta konstrukcia je taka aka je, aj ked pevna ale v klboch hybna

dddominikaa125
10. mar 2023

@medeaa dobry den, prosim vas ktory typ bugaboo mate? Prave rozmyslam ze upustim od predstavy thule UG2 a zameriam as na bugaboo fox, vyzeraju sikovne, minuly tyzden ich bolo niekolko vo vysokych tatrach (popradske pleso) a vyzerali fajne. Vopred dakujem za odpoved 🙂

medeaa
autor
10. mar 2023

@dddominikaa125 Mali sme starsi typ, Cameleon 🙂. Do narocnejsieho terenu by som sa s nim neodvazila, ale to asi so ziadnym kocikom, je to trapenie 😅. Mali sme chvilu trojkolku TFK , v terene rozhodne lepsi pohyb, to sme zvladli aj lesny teren, ale bola velmi tazka. Rozhodne vsak pomohlo, ze mala nafukovacie kolesa.