Ľahký a malý mestský kočík

erikape24
28. sep 2022

Čaute, obzerám sa po druhom kočiari. Môj ťažký tereňák je síce na prechádzky okolo domu super, ale keď ho mám natrepať do auta alebo manévrovať v obchode ide ma rozdrapiť. Potrebujem niečo na rýchly presun. Kočiar, ktorý budem využívať naozaj len občas - ak pôjdeme na výlet, k lekárovi, na dovolenku, do lietadla, vlaku, auta a pod. Takže zháňam nejaký bazárový kúsok do max. 150€, ktorý by spĺňal toto:
- ľahký max. 8 kg
- malý, spratný, rýchlo zložiteľný
- nech zvládne taký ten bežný mestský terén
- dá sa dať do ľahu
- má vyššiu nosnosť. Nech mi vydrží do konca kočíkovacieho obdobia.

Pozerala som na tieto:
Cybex eezy S+
Ergobaby Metro
Babyjogger city tour
Valco baby Snap 4 sport (ten mi už ale príde trocha veľký, aspoň podla foto).

Viete mi na základe vlastných skúseností nejaký poradiť? Kľudne navrhnite. Do poradne som písala, ale nie som stotožnená s výberom.

Do kočíkovej poradne som písala, ale nie som úplne stotožnená s výberom :/

denden77
28. sep 2022

@erikape24 my mame Valco a kvoli dovolenke som dokupovala Easywalker Jackey.. ale ten si uz asi videla v poradni 🤔

erikape24
autor
28. sep 2022

@denden77 Easywalker Jackey vyzerá fajn, ale je mimo môj budget. :/

denden77
28. sep 2022

@erikape24 jasne, chapem.. tak hadam niekto daco poradi 😊🍀

oblecenie99
28. sep 2022

Za mňa určite Greentom, do mesta dokonalý

dzejsik
29. sep 2022

@erikape24 ak si nasla v tej cene Cybex Eezy S+2, tak ten obstoji aj na lucnom a polnom terene, mali sme ho pri starsom synovi do 2 a tristvrte roku, muzovi na nom vadilo len ze vkuse sa potkynal o zadnu tycku, lebo je vysoky, ale za to mal super striesku co zakryla cele dieta, mne trosku vadilo ze zadne kolesa boli uzsie ako predne, ked bol syn vacsi, ale len v terene …inak naozaj vydareny kociar

Ergobaby Metro je velmi fajn na cestovanie ale strieska je taka ze moc nezakryje, kolieska ma mensie ako Eezy, ale zase chrbtovu opierku vyssiu, vo verzii Plus ma polohovatelnu rukovat

BabyJogger City Tour som videla u znamej a vyzeral do mesta fajn, na rozbitejsi teren sa mi moc nezdal, a tusim ma rucku vo vyske 102 cize nizsiu ako tie dva vyssie zmienene

Valco je isto vacsie po zlozeni, to potom skorej Oyster Zero, velmi priestranny, ale myslim ze sa zlozi od Valca na mensie rozmery a zase o daco vacsie ako tie tri … na bazaroch je casto

dzejsik
29. sep 2022

@erikape24 a pozor pri tom Cybex Eezy len modely S+ a S+2 maju tie vacsie kolesa co prejdu fakt vsade, modely S a S2 su s takymi pidi kolieskami, takze pozeraj na to plusko

erikape24
autor
29. sep 2022

@dzejsik dík za rozsiahlu odpoveď. Najviac sa mi pozdáva ten Cybex eezy. A práve kvôli cene by som brala Eezy S+. Ak zoženiem v bazáre 🙂. Ešte raz vďaka aj za porovnanie ostatných ;).