Poznáte dobrý golfáč pre veľké dieťa?

zuzul1310
2. mar 2010

Sorry, že začínam novú tému, nikde na nete som nenašla dostatočnú odpoveď na môj problém. Zháňam golfáč pre syna, má 16 mesiacov, 15 kg a 84 cm. Rátam, že ešte rok a pol ho budeme potrebovať takže to bude asi dosť problém. Mala som Espiro Magic 4, ale museli sme ho predať, lebo nám je malý, mala som vybratý Jané energy, ale podľa niekoho je úzky, podľa iných je dosť priestranný aj pre väčšie dieťa. Naživo som ho nevidela. viete mi niekto poradiť golfáč, ktorý je dostatočne priestranný?

sheherazada
2. mar 2010

ahoj, řeším podobný problém, ale mám dvouletou holčičku a není cvalda. Dosud sem měla podobnej kočár jako ty, jen jinou značku a protože mi v kočáru i spí, tak budu kupovat větší, protože má už 3/4 hlavy nad opěrkou. Nicméně mám pocit, že všechny golfáče jsou jen do 15 kilo. Momentálně u mě vede asi chicco multiway, má dost vysokou opěrku i madlo

zajo79
2. mar 2010
zuzul1310
autor
2. mar 2010

chicco som skúšala liteway, ten bol malinký a malý mi tiež v kočíku spáva, používame Jané slalom, ale už behá takže preto chcem niečo ľahké vhodné aj na dovolenku a výlety.
Práve pozerám ten gesslein swift, dizajnovo vyzerá dosť podobne ako Espiro Magic 4, prečítam o ňom viac, diky za typ.

zuzul1310
autor
2. mar 2010

Nosnosť 25 kg, ten kočík som si nikdy nevšímala kvôli tomu dizajnu, diky krásne.

zajo79
2. mar 2010

😉 nieje zac. a je aj po technickej stranke jeden z tych kvalitnejsich. nech sluzi ak kupis, daj vediet. 😉

zuzul1310
autor
2. mar 2010

práve študujem, pri tom Espire som bola nadmieru nespokojná s kolieskami, WDčkovali sme ich po každej prechádzke inak sa zasekávali a pískali a podobne a tento kočík má tie kolieska podobné, dúfam že je to kvalitná značka, kvalitnejšia ako tie poľské.

zajo79
2. mar 2010

urcite ano. 😉

sheherazada
2. mar 2010

Ale zádová opěrka u swifta je jen 45 a jsou i kočárky co maj 50 cm. 45 cm má můj kočár a je nám krátkej a to máme dva roky a necelejch 90cm

zajo79
2. mar 2010

to chce ist do obchodu a vyskusat. pripadne si nechat poradit od predavaca.
mali sme ho v prahe, ked bol moj takmer vtedy 6 rocny syn unaveny, sadol si do neho a sme ho vozili..hanba nehanba, si oddychol. a to mal vtedy 18kg. zalezi ako je riesena aj strieska, kratky byt nemoze. 😕 ...ale ako pisem, to chce vyskusat

zuzul1310
autor
3. mar 2010

problém je že môj "drobec" bude mať 18 kg tak do dvoch rokov, teraz má cez 15 a má 16 mesiacov, je pravda, že túto váhu si drží už 4 mesiace a ide len do výšky ale zaručiť sa to nedá, väčšina kočíkov mu je malá už teraz. Aj Espiro nám bolo malé na výšku (teda momentálne bolo tak natesno, ale do leta by z neho bol vyrástol.

zajo79
3. mar 2010

tak ked pisu, ze do 25, by som tomu verila. a uz tak nebude priberat.

kamoska ma 3 rocneho, ma 27kg..co na kociku ani nechodievali. chodieval pesi.

zuzul1310
autor
3. mar 2010

aj môj behá a lieta celý deň, cez deň spí len raz a aj napriek tomu je taký aký je, proste má takú stavbu tela, dôležité je bay sme zohnali kočík, musím pochodiť babyshopy a nájsť kde ho majú nažiivo vystavený aby sme si ho vyskúšali.

kubinkov
3. mar 2010

Mě se líbí a je i dost velký Emmajjunga Scooter 2.0. Je určen dětem do čtyř let a udávaná nosnost je 20 kg. Problém je, že v ČR není k vidění a objednací doba je 10 týdnů. Viděla jsem první verzi, ale ta má nepoužitelný drátěný košík, který je ve verzi 2.0 nahrazen velkým látkovým. Ale sedačka je krásná a kočárek se dobře ovládá.
http://www.emmaljunga.com/start.asp?lang=CZ&cou...

zuzul1310
autor
3. mar 2010

Na to máme náš Jané slalom, ja potrebujem niečo čo hodíme do auta, zaberie to tam málo miesta, pôjdeme s tým na dovolenku, na výlety, proste niečo ľahké na leto, preto som písala gofáč. Ten Scooter je síce fajn ale veľký. ale aj tak diky.

katy1979
3. mar 2010

zuzul my mame buggstera. prave kvoli tomu ze je priestranny a velky. my mame tiez takeho drobecka teraz ma viac ako meter. a v pohode.

kessiee
3. mar 2010

katy mne tiez napadol buggs, len neviem, aku ma nosnost 😕

katy1979
3. mar 2010

kessiee nemci mam pocit ze pisu 15-18kg. a v amerike valco uvadza viac. ale je to ten isty kocik. ja netusim keby ze sa riadim nosnostou kocika tak moj syn by sa uz davno nemohol do kocika posadit.

katy1979
3. mar 2010

zuzul tu mal malý rok a miesta narozdavanie v buggsovi
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzul1310
autor
3. mar 2010

aj ten buggs vyzerá super, najlepšie by bolo naživo vidieť obidva a porovnať. gesslein swift v KN nemajú nikde, tak ešte skúsim zámky a buggs je síce drahší ako som plánovala, ale prečítam recenzie a ak by bol väčší a kvalitnejší ako swift tak by som ho brala.
Katy diky za fotku, naozaj tam má dosť miesta, mohla by si ešte napísať koľko mal vtedy kg, to je pre mňa smerodajnejší údaj ako vek....vekovo má môj váhu ako iné trojročné dieťa 😅

zuzul1310
autor
3. mar 2010

Katy prosím ťa aj cca výšku tvojho malého na tej fotke...tak sa dá lepšie utvoriť predstavu. Inak naozaj super vyzerá ten kočík a malý je fešák 🙂

zuzul1310
autor
3. mar 2010

Čo sa týka nosnosti tak s tebou maximálne súhlasím, Jané má oficiálnu nosnosť 15 kg, v pohode sa tam zmestí dieťa aj keď má 20 a Espiro Magic má nosnosť 18, ale pri tej váhe by mu bol strašne nepohodlný, ak by tam ešte vôbec vošiel.

katy1979
3. mar 2010

zuzul vtedy ak si dobre pamatam okolo 12-13kg a vyska fuuha okolo 85cm vozil sa v nom do tejto zimy. to mal uz cez dva roky cez 96cm a 16kg. a s fusakom. pockaj idem ti ho odmerat. nie maleho ale kocik 😅

katy1979
3. mar 2010

dlzka opierky je 50cm a od sedacky dole po stupatko je to nejakych 46cm. takze dokopy 96cm.

oni tie nosnosti zevraj uvadzaju podla nejakych noriem kazdy stat ma ine. takze na slovensku najdes nosnost 15kg, v nemecku napr. 18kg. a v amerike 25kg. tak si potom vyber.

katy1979
3. mar 2010

zuzul nabuduci vikend bude vystava v brne pre deti. tam by mali obidva. ja sa tam chystam tiez na lov.

zuzul1310
autor
3. mar 2010

no to asi nehrozí, nič by mi nespravilo väčšiu radosť, ale drahého by som tam nedostala, takže mám smolu, ale sráááášne ma bolí srdiečko ☹

keminek
3. mar 2010

Bubmleride flyer (má dokonce i přehazovací ručku), knorr eagle (85 cm je to vč. polohovatelné opěrky na nožičky), asi ještě chicco multiway, pp pliko moožná. Pak už jedině sporťáky jsou delší. Ale třeba bumleride indnie má jen 9 kg, prostorný i dlouhý je až až, protože je to sporťák - trojkolka. Samozřejmě je oproti golfkám neskladný.

keminek
3. mar 2010

Nosnost tady bude uvedena vždy 15 kg u jakéhokoliv kočáru. Je to maximum, které mohou výrobci v technickém popisu oficiálně uvést.

zuzul1310
autor
3. mar 2010

tie kočíky sú dosť veľké, šporťák mám slalom, ten meniť nechcem ani za nič, potrebujem nejaký malý priestranný golfáč 😉 spomedzi spomenutých kočíkov sa zatiaľ rozhodujem medzi swiftom a buggsom , čítam diskusie, porovnávam ceny u nás a v zahraničí a hlavne hľadám kde najbližšie by som ich mohla vidieť naživo. Skôr u mňa zatiaľ vyhráva swift kvôli polohovaniu opierky chrbátika, ale ešte ho musím vidieť. Ak máte ešte nejaké nápady tak budem vďačná a ďakujem za doterajšie typy, boli super a nápomocné.

nelar
4. mar 2010

Ahoj holky, s dovolením se zapojím do diskuze.
keminek: máš zkušenost s bumbleride flyer? Uvažujem o jeho koupi, ale není u nás ani v okolí k vidění v obchodech. Tak to budu muset risknout bez odzkoušení 😠

zuzul1310
autor
4. mar 2010

Kočky, nemáte niektorá skúsenosti s golfáčmi Jané? Myslím priestrannosť a pohodlie pre dieťa. Rada by som zostala verná značke. Medzi buggsom a swiftom sa stále neviem rozhodnúť bez toho aby som ich videla. Tento golfáč nám už musí vydržať, bude to náš šiesty, pri tomto už nemôžem šliapnuť vedľa.