S akou trojkombináciou máte najlepšie skúsenosti?

ivetbal
14. nov 2014

Preštudovala som nie pár diskusií ale stále sa neviem rozhodnúť. Preto by som ocenila Vaše rady ohľadom 3-oj kombinácií. Bábätko sa narodí na jar, takže veľkosť vaničky nie až taká dôležitá, nakoľko sa v zime už do žiadnej nezmestí a bude v športovej časti. Kočík by mal byť ľahký (často sa presúvam autom). Športová časť musí byť reverzná (v smere aj protismere jazdy) najlepšie keby sa dala dať do úplného ľahu. Žiadne korýtkové sedenie (zdá sa mi nevhodné pre väčšie dieťa). Strieška nesmie byť krátka, tak aby dobre tienila v lete a chránila pred vetrom v zime. Športová časť dostatočne veľká aj pre dieťa s fusakom. Ocenila by som aj veľký úložný priestor. Do lesa s ním chodiť nebudem ale musí zvládnuť našu 200m kamienkovú príjazdovú cestu. Neviem či chcem až toľko veľa ale budem všetkým vašim postrehom a pripomienkam veľmi vďačná. Ďakujem 🙂

ivetbal
autor
13. dec 2014

@mimik79 Potom pokukávam najviac. Len chcem ho kúpiť z bazáru a hľadám rok výroby 2013 na bielej konštrukcii. Zatiaľ som nenašla. Veď ešte to tak nehorí.

maca_p
13. dec 2014

@mimik79 brio je tiez celkom dobra volba. 🙂
co som videla negativum oproti BERTINI bolo v tom, ze ked dieta v tvojom lezi s vystretymi nohami, tak ho na nohach tlaci ta konstrukci. v bertini ma 3 rocne dieta nohy pekne vystrete a nevysia mu z kocika.

ivetbal
autor
13. dec 2014

@yanni Trojkolku nie ďakujem, tá je nespratná do auta.

lucy174
13. dec 2014

Bábo sa nám narodí síce až v marci, no kúpili sme peg perego nie s novým podvozkom. Ja ani netuším v čom je rozdiel medzi novým a starým :D Tiež som si ho vyberala podľa toho, že ho potrebujem ťahať po schodoch k bytu. Je to síce len 10 schodov, ale aj tak. Som dosť nízka a nie som rambo, aby som ťahala ťažšie kočíky. S peg peregom som sa stretla aj osobne, keďže ho mala moja sestra. A žiadny iný kočík mi nevyhovoval, tak ako PP.

yanni
13. dec 2014

@ivetbal no do takeho mini auticka fakt nie. Do SUV ziadny problem. A kocik je fakt na vsetko. Ziadny druhy, treti a neviem este kolky sa kupovat nemusi. Aj pre sportovcov fakt na nezaplatenie. Ma maraton ako stvoreny. Deculo ist aj fajne pospi 😉

yanni
13. dec 2014

@ivetbal inak nie je pravda, ze nespratny. On sa da krasne zlozit. Inak ta firma vyraba aj stvorkolky. Len neviem, ci ho vobec na Sk dostat kupit.

mimik79
13. dec 2014

@maca_p ak myslis ten plast ako opierka na nohy tak maly ma vyse 2 roky a ked tam lezi este mu to nezavadzia a okrem toho v kociku uz ani nespava a vozime sa uz par mesiacov len vynimocne, myslim ze kym dieta vyrastie tak aby mu to tam zavadzalo tak v tej dobe sa uz ani v kociku nebude chciet vozit

zm79
13. dec 2014

@ivetbal z mojej vlastnej skusenosti: Pre jedno dieta 3-kombinacia tak, aby si mohla autosedacku nacvaknut na konstrukciu. Teutonia cosmo ma super velku sportovu cast so vsetkym, co si pisala. Akurat ju posuvam dalej, tak kludne pozri.
pre dvojicky / surodencov nedam dopustit na abc design zoom.

ivetbal
autor
13. dec 2014

@zm79 15kg je pre mňa moc ☹

zm79
13. dec 2014

ja som ho naozaj denne nakladala do auta, a nebol to ziaden problem. Niekedy je lahsia vaha na skodu, lebo ten kocik potrebuje mat aj poriadnu stabilitu. Teraz mam golfac, ma 8kg a to je naozaj taka golfova konstrukcia..

nenabaja
16. dec 2014

@ivetbal Ano, clovek si najlepsie vyberie, ked vidi na vlastne oci, vyskusa. Mne sa inak casto pri vybere veci stava, ze si stanovim vsetky mozne kriteria, a potom idem do obchodu, do niecoho sa zamilujem a proste to kupim a vykaslem sa cele kriteria, alebo si ich nejak poupravim 🙂. Neviem v ktorej predajni ste boli, ale pozeram teraz aj ja kociky informacne (my ale budeme potrebovat dvojickovy🙂 a vidim ze obchod Predeti ma teraz akciu 15 percent dole na kociare a autosedacky, tak davam ako tip.

ivetbal
autor
18. dec 2014

@nenabaja Boli sme v predajni predeti v BB. A už som sa asi rozhodla pre Brio 🙂

zuzka2388
19. dec 2014

@ivish ja tiez mam v plane kupovat peg pergero book plus. Chcela by som sa opytat ake su kolieska? 🙂

basenaaa
27. dec 2014

@ivetbal Ahoj, kočíkujeme v kočíku Maked, máme rok aj 13 mesiacov a vošli sme ešte ako 9 mes. do vaničky, čo mi vyhovovalo, kedže sme potrebovali tam dať aj fusak. Teraz sme už v šporťáku. kolesá sú veľké, šp. časť reverzná ako píšeš. čo mna posunulo k pevnému rozodnutiu je rozzipsovateľná foto na šp. verzii. Pridávam foto striešky.

ivetbal
autor
29. dec 2014

@basenaaa Ďakujem už som sa rozhodla pre Brio🙂

nenabaja
29. dec 2014

@ivetbal Tiez dobry vyber, mam ho tiez, aj ked sportova cast nie je reverzna a neda sa dat do uplneho lahu. Teda aspon pri tom mojom modeli. Dufam ze budes spokojna.

ivetbal
autor
30. dec 2014

@nenabaja Športová časť je reverzná inak by som ho nechcela. Je to Brio go a ty máš čo za model?

monkalm
30. dec 2014

nepozerala si baby jogger? my bývame na liptove, máme baby jogger city mini gt a som nadšená. Ak by si predsa len chcela väčšie kolieska tak potom baby jogger city elite alebo ešte summit x3. Určite neobanuješ 🙂 Sú to športiaky, ale dajú sa k nim dokúpiť vaničky aj autosedačky. Ja som predala 3kombi pri dcérke v 9 mesiacoch a kúpila tento športiak, lebo sa nám kočík nešiel vpratať do auta a tento BJ má úplne geniálne skladanie. Dokonca mi v ňom cez deň stále spáva a to má 2r 2 mes a miesta má kopec. V máji čakáme druhé a určite ho meniť neplánujem. Dokúpila som vaničku a ešte pozriem vajíčko a budeme mať poriešené 🙂

ivetbal
autor
30. dec 2014

@monkalm Určite som ho pozerala, len nikde nepísali, že je reverzný (čiže sa dá otočiť v smere aj proti smere jazdy).

monkalm
30. dec 2014

aha, no to sa nedá. Ja som to tiež pri dcérke vyžadovala, no v 7 mesiacoch, keď šla do šporťáka a bola otočená smerom ku mne stále sa nakláňala do strany, lebo bola zvedavá a chcela vidieť kadečo iné, len mamu nie 😀 tak som ju aj tak vozila v smere jazdy. ale jasné, že to je nevýhoda. Je náročné nájsť kočík, ktorý by bol top, snáď budeš s výberom spokojná 🙂

ivetbal
autor
30. dec 2014

@monkalm No snáď budem, keby už bola staršia vôbec by som nevyžadovala aby bola športová časť reverzná ale teraz mi na tom záleží 🙂 No ale podľa mňa aj tak nezostanem pri jednom kočíku, určite budem neskôr zháňať ešte taký "šup" do auta.

monkalm
30. dec 2014

@ivetbal no presne. Časom je už 3 kombi zbytočná, keď dieťa vyrastie z vaničky a z vajíčka, takže potom sa oplatí ísť do niečoho menšieho, skladnejšieho 🙂 ... prajem teda pekný zvyšok tehotenstva 🙂

nenabaja
2. jan 2015

@ivetbal Zaujimave, ja mam tiez brio go, model 2013, ale sportovu cast viem dat len v smere jazdy. Inak moj maly ma uz 16 mesiacov a stale sa v nom vozi. Na zimu som ziaden golfac neriesila, teraz ked je sneh, ocenujem, ze je priestranny a pevny. Aj ked kolieska by mohli byt mohutnejsie a tiez odpruzenie by nebolo odveci.

ivetbal
autor
2. jan 2015

@nenabaja Terénne kolieska sa dajú dokúpiť. Pripájam foto Bria, ktorý som bola skúšať v obchode. Vyskúšaj nakliknúť aj opačne🙂

ivetbal
autor
2. jan 2015
daisylucky
3. jan 2015

Teutonia cosmo, pisala som aj recenziu na wiki modry konik. Splna vsetko, co pozadujes. Co sa tyka ochrany pred slnkom, strieska vo verzii s vanickou ma taku clonu na zips, ale aj tak nezatieni vzdy zo vsetkych uhlov. Preto pouzivam slnecnik.

mirka2003
3. jan 2015

Peg perego book plus, ale minuly rok bola uz nova verzia

s_mt
11. jan 2015

Ja mam brio sing,ma klady aj zapory,ako kazdy kocik. Co ti najviac vyhovuje aj tak zistis az pouzivanim ;) Brio ma korytkove sedenie,co mi najprv vadilo,ale zvykli sme si. A pisala si,ze 3 rocne dieta si nevies predstavit v korytkovom sedeni,hm.. Moj maly tam sedel,ked mal 2 roky aj nieco a veruze si neviem predstavit ho kocikovat ako 3 rocneho ;) Niektore deti uz nechcu sediet v koci aj menej ako 2 rocne.. A sportove kociky sa daju zlozit aj vcelku,ale je to tazke a neprakticke do auta,jednoduchsie je ho dat na 2 casti,ako pisala 1 pani.. Daj si pozor aj na sportovu verziu kocika,tu budes pouzivat najdlhsie.. Vela stastia pri vybere ;)Ja som si pri druhom dietati kupila dalsie 2 kociky a stale to neni to uplne prave..;)

edita111
12. jan 2015

my máme túto 3-kombináciu http://www.biboc.eu/produkty/100/espiro-enzo-ev... veľmi sa nám páči a sme s ním zatiaľ spokojní. Super kolesá sú nafukovacie, ide ľahučko aj na poľných, hrboľatých cestách, veľká vanička. Športová časť je veľmi praktická. Môžem len odporúčať 😉