Skladný kočík s otočnou sedačkou a rukoväťou v celosti

lusita27
20. jan 2017

Ahojte dievčatá. Nebývam tu často, tak sa tu ešte neviem úplne orientovať. Chcem Vás poprosiť o radu. Už dlhšiu dobu zháňam kočík. Prečítala som rôzne diskusie, ale obvykle išlo o starší dátum (napríklad 2013). A predsa len doba sa posunula. Chcela by som sa Vás opýtať či mi viete poradiť kočík ktorý by spĺňal tieto kritériá -
- otočná sedačka
- skladny aj do kufra auta (konkrétne kia ceed)
- zloženie bez odopinania sedadla
- rukoväť v celosti.
Niečo medzi "športovým a golfáčom".
Zatiaľ uvažujem nad mamas and papas sola 2. A veľmi zvažujem i britax. Len tam nie je to sedadlo otočné.
Veľmi pekne Vám vopred ďakujem za vaše tipy. Vážim si to. 🙂

mirka3101
20. jan 2017

tak taký je Quinny senzz,ale nemá otočnú sedačku

zamilion
20. jan 2017

armadillo flip

zajaciq
20. jan 2017
lusita27
autor
20. jan 2017

Dievčatá ďakujem popozeram na vaše tipy. 😘

ematko29
20. jan 2017

Ja som hladala presne tsky kocik ako ty a nakonieccsom si kupila z kamennej predajne lahky sportovy kocik,ktoremu sa sice nedala prehadzovat ani sedacka a ani rucka,ale ma predlzenu striesku a vyhovuje mi taky.Teraz je uz vela takychbkocikoch takze super vyber.

barbye
20. jan 2017

Valco snap ultra ale je skor pre take utle deti. Nasa uz ma 14mes a v overali s fusakom je tam napratana a to je chudunka. Ale na zaciatku bol super. Je to ale korytko. Ked mala bola mensia tak mi tam tak neplantala tym ze je uzsi

eliskapa
20. jan 2017

Skus pozriet oyster zero ... novinka roku 2017 ... je lahky a velm soratny nam sa zmesti aj do maleho peugeotu 206 😉

lusita27
autor
20. jan 2017

Ďakujem krásne. Idem mrknut 🙂

terka1607
20. jan 2017

X- lander pulse, mam a max spokojnost 🙂

chiara189
21. jan 2017
eliskapa
11. feb 2017

@lusita27 ahoj, no co pre aky kocik si sa nakoniec rozhodla? Cista zvedavost :-P

lusita27
autor
16. feb 2017

Ahojte babule. Chcela som Vám napísať, ale až keď bude kočík kúpený. Rozhodla som sa pre mamas and papas armadillo flip (flip XT) a práve riešim jeho kúpu. 😀
Spísala som si tabuľky, premerala svoj kočík asi po mesiaci som prišla nato, že tie armadilla sú 5 druhov... Ale teraz už som v tom macher. 😎😇
Ďakujem krásne za Vašu pomoc ❤

lusita27
autor
19. feb 2017

@zamilion môžem sa opýtať. Viete mi ešte poradiť? 🙂Dá sa kúpiť náhradná strieška a poťah? Lebo som to pozerala a našla som na armadillo, flip XT aj city ale flip nie. Alebo je flip kompatibilný s armadillo? Ďakujem 😘

zamilion
19. feb 2017

@anjelicek26 ty nevies poradit?

anjelicek26
19. feb 2017

@zamilion pokial viem nie su kompatibilne 😐

lusita27
autor
19. feb 2017

Hmmm. Na originál stránke sú "súčiastky" ale na flip som zatiaľ nevidela. Musím ešte popozerat. Ďakujem 🙂

katrin21
19. feb 2017

otocne a fajn su tieto
pozri si aj Casualplay LOOP,ale stoji viacej...ten mam a som spokojna..... do auta sa ti zmesti..
z tych mensich je fajn aj Easy GO Optimo..
Petite&Mars VARIO
Petite&Mars Street , ale nie je otocny
Valco snap ultra je fajn, ale je to korytkove sedenie, ak to nevadi....

lucilla29
11. dec 2017

@lusita27 ahoj,ja hladam presne nieco ako Ty. Zapacil sa mi tiez ten flip xt,dokonca vysiel uz flip xt2.rozdiely su ale v strieske,tu 2 pokazili mensou strechou ale zas pridali madlo,ktore pri flip xt chyba. Chcem sa spytat,ci si spokojna,ci sa lahko kociar manevruje jednou rukou. Ja som mala pri prvom synovi Valco Zee ,ktory sa ale neda otacat a vcelku som s nim bola ok,hlavne vdaka jeho lahkej manipulacii.Bojim sa,ci ten M&P nie je kvoli vahe narocnejsi manevre a teda aj ci idu lahko kolieska. Ten Casualplay Loop sa mi tiez pozdaval ale vobec neviem nakolko je ta znacka spolahliva.Ocenim aj vyskovo.nastavitelnu rucku. Prosim ak mas akekolvek postrehy,rada sa necham inspirovat.dakujem pekne

lusita27
autor
25. feb 2018

Ahoj. Prepáč, že odpisujem takto neskoro. K plusom kočíka - skladnost a veľkosť sedadla. Môj malý má za mesiac 2 a meria cca 90 cm. Vyzerá na 4. Aj ťažký je. Už teraz ma takmer 15 kg. Ale k mínusom - a to je to čo chceš vedieť. Nedá sa ovládať jednou rukou. Hlavne pri mojom malom veľkom chlapovi. Podľa môjho názoru je ťažisko kočíka zle položené. Lebo, keď si malý ľahne (pri sede tvárou v smere jazdy, teda hlava je v ľahu pri mne), s kočíkom sa omnoho ľahšie ide. Všimni si ako je vsadené sedadlo pri neotacavych sedadlách a ako na armadille. Ku kolieskam. Vzhľadom na skladnost sú akurát. No musíš myslieť nato, že to nie je kočík do terénu. Aj sneh zvláda ťažšie. Ale ja mám flip. XT je väčšie. Má aj väčšie kolesá.
Neviem aké veľké máš dieťa. No pre to moje si menší sedak neviem predstaviť. 😀 Snáď som pomohla. 😉

lusita27
autor
25. feb 2018

Ešte k ručke. Ja mám cca 160 cm a mne je v pohode. Manžel má cca 180 cm a ide s ním normálne. Ale ak bude vysúvacia ber to ako plus. 😉