Skúsenosti s kočiarmi Britax

nina004
21. okt 2020

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s kočiarmi Britax čo sa týka terénu? Máme väčšieho psa,tak predpokladám ,že naše prechádzky s bábom a so psom budú hlavne v teréne. A zaujímalo by ma či niektorý z modelov od Britaxu by terén zvládol. Poprípade typ na iný kočiar vhodný do terénu a pri tom skladný aj do menšieho kufra? Ďakujem.

mima1
21. okt 2020

Ak mozem za seba povedat hrôza kocik. Tazky,isto nie do mensieho kufra ak tam chces este nieco davat. Akoze zvladnut teren asi zvladne ale teda ta vaha des. Ja som s nim bola raz v tatrach v kopci a myslela som ze dusu vyplujem

julka1990
21. okt 2020

tak podla toho aký britax, lebo ich je viac .. motion by mohol zvládnuť aj tažší terén .. rovnako ako next a go ale tie su dosť veľké a tažke.. skôr by som pozerala Thule tie si chvália do terénu

nina004
autor
21. okt 2020

@julka1990 O Thule som ešte nepočula. Skúsim ich pozrieť.

@mima1 Ja by som ho veľmi do kopcov nechcela, skôr na lúky, do lesa . Máme tu hlavne roviny. Pozerala som Britax b motion 3 plus a na obrázku mi práve prišiel taký skladný a ľahký, tak si ma tou váhou dosť prekvapila.

cookie29
21. okt 2020

Na prechádzky so psom by som asi brala skôr nosič.

nina004
autor
21. okt 2020

@cookie29 Keď pôjdem sama, tak to tak asi budem musieť riešiť, ale ako fyzioterapeut nie som veľmi za nosiče. Tak radšej ten kočiar ,keď pôjdem s manželom na prechádzku.

mima1
21. okt 2020

Ja som mala britax b motion 4 plus myslim ze mal 12kg. Moj ma teraz skoro 5mesiacov a cez 7kg a to keby mam len zaklad v taske este nech 1kg to mas hned 20kg tlacenia. Mne teda fakt prisiel hrozne tazky. Vymenila som ho po 3,5mes.

nina004
autor
22. okt 2020

@mima1 tak to je teda ozaj ťažký kočík. To radšej pozriem nejaký iný.

simulienka255
22. okt 2020

@julka1990 go next tazky? @nina004 ja som ho mala a chodila som s nim behat😂urcite tazke nie su, do terenu super, do maleho kufra ho asi nedate. Podla mna je to perfektny kocik ak chcete aj sportovat (beh, korcule). A thule je absolutne mega ale tam ma po pravde zabrzdila cena. Ja som mala britax go next, 3komb a najlepsia investicia🙂

mima1
22. okt 2020

Treba to vyskusat ak sa da. Ja som ho kupovala v case ked som bola asi 6mesiac a tak som ho nedvyhala. No potom nakladat vykladat niekolko krat za den do auta... vyskusaj uvidis neodhovaram ta ale dobre vyskusaj

ckatka
22. okt 2020

Najlepšie ísť do predajne najprv a skúsiť si tu manipuláciu a skladanie. Ja som mala kočík Jane, mam 65kg psa...A pohodili sme teda všeličo. Ale zasa...pes je panička....do blata mi nepôjde...A keď si má vybrať, volí čistý chodníček pred rozoranou lúkou...😂
Väčšinou kompromis medzi dobrým prechodom terénom a ľahkosťou a dobrou skladnostou do auta neexistuje...
Pripadne napíš tu do kočíkovej poradne, Eli ma.dobre tipy...

selu11
22. okt 2020

My máme Britax go big a som s ním veľmi spokojná, zatiaľ prešiel všetko. Je ťažší, ale výborne sa s ním manipuluje. Po zložení je veľký, ale máme veľké auto takže toto mne nevadí.

kubkovamama
22. okt 2020

@nina004 stretavame sa s jednou mamkou v škôlke,má spomínaný Thule,prejde všetko,veľké sedadlo..Len hľadáš iba športový či aj s vanickou?Ešte Baby Jogger GT myslím?Ten je aj na šport,nosnosť do 25kg,aj vaničku dokupis.Mne sa páčia,,dávnejšie som tiež hľadala,teraz sme mimo mesta a máme tiež psov,ale cenovo sú nad môj limit,kúpili sme iný a je pravda,že aj ľahší.Este pri druhej dcére som mala Concord Wonderer/Camino,to je fakt do akéhokoľvek terénu,ale neskladny a aj ten mi prišiel veľmi ťažký

nina004
autor
22. okt 2020

Ďakujem za reakcie.

@mima1 Do predajne sa určite chystáme. Len ktovie kedy nám to korona dovolí. Žijeme v Čechách a tu už nám opäť všetky obchody zatvorili. Myslím, že ja ho do auta moc skladať nebudem, to ozaj len výnimočne,keď pôjdeme do mesta. Ale zas potrebujeme ho dať do auta ,keď pôjdeme napr.na Slovensko. Máme Peugeot 206 a fabiu a ani jedno auto ten kufor veľký nemá. Manžel už rozmýšľa nad novým autom 🙂

@ckatka Tak to nás pes je pravý opak. Vonku väčšinou berieme psa a domov prasa 🙂

@selu11 @kubkovamama @simulienka255 Na Britax go next a Britax go big som už čítala viac dobrých recenzií a premýšľame nad ním. Thule je určite dobrý kočík,ale toľko sa mi do kočíka nechce investovať.

mirkamm
8. nov 2020

Ja mam Britax Affinity,teren zvlada perfektne,zatial presiel vsetko,kde sme boli.Je vhodny od narodenia s novorodeneckou vlozkou a ma korytkove sedenie,mala som 3 kociky a tento bol jednoznacne najlepsi zo vsetkych.Lahky,spratny,otocny v oboch smeroch a ten lesny teren teda zvladal na 1*.Mam ho aj v bazari pre predstavu😊

rd1812
26. nov 2021

@mirkamm ahoj, mozem sa opytat, ci ste kocik pouzivali aj s tou novorodeneckou vlozkou? S nou je lehatko rovne, alebo zachova sa to korytkove sedenie? A ak tam je ta vlozka, da sa tam dat este aj fusak?
Mam 3 mesacneho krpca, ktory sa mi uz zachvilu nezmesti do vanicky, tak rozmyslam co dalej a toto ma celkom zaujalo. Dakujem za info.

mirkamm
27. nov 2021

@rd1812 dobry den,praveze nepouzivala,,my sme kupili az ked mala dcera tusim 8 mesiacov a to uz ju mepotrebovala,za mna to bol jeden z naj kocikov,ktore som mala,len teda lutujem,ze som ho nemala skor.Kocik som posunula maminke,ktora kupovala pre synceka,ktory mal uz ale tiez asi 7 mesiacov,tak to zrejme tiez uz nevyuzila.Neviem Vam veru poradit🙈