Aké to je rodiť v lete?

22. jún 2021

Mamicky ktore ste rodili v lete jul-august.Ako ste to zvladli?
Momentalne som v 34tt,termin mam zaciatkom augusta a uz teraz mam nervy na to teplo,ja to nedam,fakt to je strasne.A neviem si ani len predstavit ake je rodit v lete ked bude take teplo🤯 budem rodit v komunistickej nemocnice kde klima neexistuje.Da sa to zvladnut v pohode?Dakujem

jana_eyre_2
22. jún 2021

Dá sa jasne.. ja som tretieho rodila začiatkom septembra, boli tropické dni.. navyše som dva tyzdne pred tým už ležala v nemocke kvôli preeklampsii.. celé tehotenstvo som zvládala ťažšie aj kvôli letným teplotám, ale pôrod to bol môj najľahší.. prvého som rodila vo februári, druhu v októbri, takže viem porovnať - dalo sa to zvládnuť, hlavne treba veľa, veľa piť..

1angelika
22. jún 2021

budeš to musieť zvládnuť takže to aj zvládneš , neboj .-) ja som rodila tiež keď boli horúčavy, na izbe 50 stupnov ale prežila som. chodila som sa sprchovať asi 4x denne

danulicek
22. jún 2021

rodila som sice v maji, ale vtedy bol zrovna extremne horuci tyzden a v porodnici snad 50 stupnov. poviem ti, ze posledne, co ma trapilo, bolo to teplo :D urcite to zvladnes, drzim palce. a vies co? porod v lete ma vyhodu: babatko nemusis babusit, obliekat xy vrstiev. a to je vacsia vyhoda ako par dni v horucej komunistickej nemocnici 🙂

gabikaa96
22. jún 2021

Rodila som v júli v najväčších horúčavách dokonca v rúšku nebolo to najideálnejšie ale dalo sa zvládnuť.

luccija
22. jún 2021

Co narobis porodit musis🙂ale je to diskomfort hlavne, ked prides domov teplo, ja som sa porode velmi potila, mlieko mi tieklo, dieta spotene nekludne..same negativa, ale zvladnes to..musis
V porodnici vsetky dvere pootvsrane mne vadil zase prievan..a to som pracovala do konca teraz neviem ako som mohla mat tolko energie

sandrika1986
22. jún 2021

Ja som svoju prvu dceru porodila koncom jula a dalo sa to zvladnut, mala som stastie na velmi rychly porod...bolo to v roku 2008 v Trencine a tiez tam klima nebola.

hettinka
22. jún 2021

Ja som rodila v júli a bolo v tom čase 2 týždne take chladnejšie, daždivejšie počasie, takže pohodička. Z hladisla počasia bol pre mna najhorší máj, ktorý bol v ten rok dosť teplý a ja som ešte musela chodiť do práce. Dieťa sa narodilo neskoro večer, ale to asi človek klímu nerieši 😀

luccija
22. jún 2021

Ale super budes mat, ze mozes hned chodit von hodis na seba saty...sestra rodila v januari tma, sneh, nervy obliect seba a dieta..

lelluska
22. jún 2021

Ja som vždy chcela rodiť v lete. Aj mi to tak vyslo. Dieťatko je v brusku zvyknuté na vyššiu teplotu, preto aj adaptácia je potom lepsia keď je teplo. A keď vás pustia z pôrodnice bude to uplna paráda, môžete hneď chodiť na prechádzky v teplucku☺️

admontis
22. jún 2021

Pravdaže sa to dá zvládnuť 🙂. Ja som rodila v polke augusta, teplo neskutočné, no keď to začalo...Aj zabudneš na to, že ti je teplo a sústredíš sa len na pôrod. A hlavne na to, aby dieťatko už bolo pri tebe a zdravé. 🙂
Potila som sa, nohy spuchnuté a čo? Všetko to bol len prechodný stav a na to som aj myslela.
Keď sme prišli domov, parádička, žiadne bambúšenie a obaja stále nahúšik skin to skin.
Držím palce. 🙂

nyusika
22. jún 2021

ked nedas, musis silno stlacat nohy k sebe a pockat do oktobra 😀

proste porodit musis a nemas na vybver ;)

zitaje
22. jún 2021

Ja som rodila posledné (4.) dieťa v strede júla. Už som bola zmorená dosť, ale malá mala vyše 4,5 kila, bola som ako vorvaň na suchu... ale malá sa vypýtala na svet v noci a expresne rýchlo, takže samotný pôrod bola pohodička a potom bolo horúco, takže odpadlo všetko babušenie, perinky a pod. 🙂

chouette0157
22. jún 2021

Nezdá sa mi to neja extra odlišné, len mi z tepla brutálne opuchli nohy, rodila som v polke augusta

tanickalab
22. jún 2021

To si nevyberieš, zvládnuť sa to dá, lebo kamošky tak viaceré rodili, ale teda najpríjemnejšie to nie je. Ale hlavne zbytočne dopredu sa nestresuj tým 🙂

deti95060810
22. jún 2021

nič lepšie neexistuje. rodila som v druhej polovici júna. vonku 35 st. stará kom. nemocnica. Horúco. okná dokorán. každé ráno na svitaní ma budili vŕgajúce vozíky ktoré tisli cez celú nemocnicu - mne popod okná - prevážali mŕtvych.
Domov sme si išli taxikom , ale najskôr sme sedeli na terase, bábo položené na stole a s mm sme si vychutnávali zmrzlinu ...
za mňa lepšie ako rodiť v januári, februári - čo aj to som zažila...

liz_lemon
22. jún 2021

ja som mala sekciu koncom juna, bolo uz velmi teplo, po porode som lezala na JIS, citila som sa ako v pekle, bolo to hrozne, pritom tam mali klimu, nepustali ju, ale sestricky, radsej otvorili okno, aby nam bolo este teplejsie...az ked tam raz nahodou zavital prednosta kliniky, a zdrbal ich ako siroty, tak okna zavreli, a pustili klimu

autor
22. jún 2021

Dakujeeeeem velmi ste ma ukludnili🙏♥️ akoze viem ze nic ine mi neostava ze to musim zvladnut len som chcela pocut ako ste to zvladli vy ktore uz mate za sebou😊 Inak teplo som milovala vzdy…no ale toto v tehotenstve sa neda vydrzat ja stale iba nadavam a uz prosim boha aby uz bola nejaka riadna burka🤣 zatial sere na mna😄

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
22. jún 2021

Rodila som na konci júna, nebolo síce ešte extrémne teplo, ale teplo bolo. Rodila som v noci, čo odporúčam 🙂 Ale naozaj som nejak to teplo nevnímala, pre bábätko je to po narodení super, lebo ide do podobnej teploty ako bolo vnútri. Doma už bola klíma na veľmi šetrný režim.

filili
22. jún 2021

Prvý syn sa mi narodil na konci augusta a bolo to pre mňa jedno úžasné leto 🤩 Veľmi som si to užívala, ani tie horúčavy mi až tak nevadili. Práveže sa mi páčilo, že len nahodím šaty, sandále a idem. Pri druhom synovi som celý čas s bruchom prežila v zime a teda to obliekanie xy vrstiev, obúvanie čižiem..uff buď vďačná za to leto 🌞

rude_baby
22. jún 2021

Úprimne, bolo to hrozne. Rodila som začiatkom augusta. Bývali sme v podkroví, tam bolo ako v pekle, vonku peklo tiež, nemocnica detto. Odvtedy neznášam horúčavy, pred búrkou ma strašne boli hlava, čo som dovtedy nemavala. Leto už len prežívam 🤦‍♀️

nttnnt
22. jún 2021

ja tiez august a vobec sa netesim uz teraz skapinam nohy jak slon vyjdem zo sprchy a mozem tam ist zase....ale co uz treba si vsugerovat musis von a hotovo i ked uz vidim ako tam budem skapinat :D

majka35
22. jún 2021

Ja som prvú dcéru porodila v decembri, druhú v auguste... Bála som sa toho leta, či to zvládnem, nakoniec úplne super... V zime kabát, sveter, čižmy, v lete šatičky, šľapky, no úplná voľnosť... Schovávala som sa do tieňa radšej, ale chodila som aj na kúpalisko... Za mňa je lepšie leto...

123369
22. jún 2021

Ja som rodila 4. augusta a vonku neskutočné horúčavy 35stupnov ,nemocnica bez klimatizácie. Jedno veľké otras,čo sa toho týka. Manžel má ovieval nejakým harkom papiera čo tam našiel, nevedela som či idem odpadnúť od horka, kontrakcií a neviem ešte čoho. Pán bozko sa nado mnou zlutoval a pôrod mi trval 3 hodiny 🙏 našťastie ❤️ Toto si proste nevyberieme. Veľa šťastia želám, možno príde práve studená vlna.

zuzubb007
22. jún 2021

V auguste som rodila bolo vonku 30 stupnov dalo sa to v pohode aj bez klimy, muz mi doniesol namocenu vreckovku na tvar a tlacila som, ale ked budes rodit aj zabudnes ci je 40 stupnov alebo nie :D

leuchtturm
22. jún 2021

sice v juni, ale horucavy sme mali riadne. Veru, nebolo to prijemne. Ziadna klimatizacia a zeny na izbe odmietali otvarat okno, aby im deti neprechladli 🙈🙉🙊 Kedze som prenasala a vsetko mi bolo tazke, motivovala som sa tym, ze ked porodim, bude mi lepsie plus po par dnoch pojdem frisko domov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre