Ako povedať manželovi, že som tretíkrát tehotná?

monika98
30. apr 2015

Ahoj žienky zistila som ze som treti krat tehotna a neviem ako mam to povedat manzelovi ked on tretie dieta nechcel a rodine mam zmiesane pocity neviem co robit na potrat nechcem ist ked vidim moje dve krasne baby neviem ako zareaguje aj rodina neviem co povedia mam strach

lucka3010
2. máj 2015

@monika98 ahoj, neboj sa a keď príde hneď mu to povedz. my máme tiež 3 deti dosť o sebe som na ne sama ani nechodia do škôlky, lebo ich nezobrali. máme aj úver, dom. zarába len muž z všetko ide aj dovolenky si doprajeme, všetko ss dá keď sa chce. hlavu hore, určite to dieťa bude milovať

monika98
autor
2. máj 2015

@kliara dakujem za povzbudenie dnes sa mi to skusim povedat len je odcestovany napisem mu to

monika98
autor
2. máj 2015

@zeytin heh no aspon viem ze niesom sama :D , no dobre si mu to povedala 🙂 ten musel byt v soku

monika98
autor
2. máj 2015

@lucka3010 no ved mas pravdu ked to dokazu iny tak aj my dnes mu to poviem som zvedava co povie

ivca88
2. máj 2015

@monika98 mozno je aj dobre ze mu to napises,,,,aspon si budr movt premysliet eakciu - teda dufajme 😀

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinamarkova
2. máj 2015

@monika98 otazka: preco mal s tebou sex - ked dieta nechce......?
otazka: preco si s nim mala sex - ked zvazujes uplne vazne potrat.........?
ani jednemu z vas nedoslo ako sa robia deti? to by ste uz po dvoch mohli vediet.......
rodina - ako zareaguje? - nie je to uplne jedno??? ved vase deti vychovavete ty a manzel, nie?

monika98
autor
2. máj 2015

@tanapeta nebojim len nemam s toho dobry pocit

monika98
autor
2. máj 2015

@katarinamarkova ja ich vychovavam sama on je snami dva dni v mesiaci vsetko jee na mne a kto mne pomoze ? nikto na vsetko budem sama , ja som mu to vravela ze ked zostanem tehotna ze ho zabijem no aj som skoncila co spravim nic . rodina no ty su hrozny budu len ohovarat manzela ze len deti si robi a oni sa maju starat pritom nicim nepomahaju tak nechapem

esterienka
2. máj 2015

@monika98 aj ja mam tri deticky a tiez som mala blby pocit ako to povedat,no nejako to uz vyslo same.. boli prekvapeni,najma rodina,ale ked sa to male narodilo,uz aj zabudli na vsetko okolo.. miluju ho ako vsetky ostatne,takze hore hlavu. Babo je najkrajsi dar na svete.

adamsimon
3. máj 2015

Ahoj Monika, obidvaja ste mali myslieť pred tehotenstvom, že si na všetko sama, že manžel býva málo doma, mali ste poriešiť antikoncepciu...
Teraz sa k tomu postav ako inteligentná žena a nerieš tu hlúposti a povedz to manželovi...
Veď to bábo, nový človek, nemáš právo mu vziať život...
Tak sa k tomu postav ako žena - matka a nie ako nejaká pubertiačka...

lucka3010
3. máj 2015

@adamsimon marka je jediná, ktorá ma právo sa rozhodnúť čo pôjde alebo nepôjde na interrupciu. je len na nej ču je testované alebo nie ona bude istým pocitom žiť. aké právo na to má. a kedy si čítala pozorne tak vidíš že chce dieťa tak také komenti si odpustiť

lucka3010
3. máj 2015

@monika98 monika tie rypacke komentoval sú neber, musia tu byť aj také chytre, čo sa musia do všetkého starať. hlavu hore to dáš 😉

adamsimon
3. máj 2015

@lucka3010
Keby dieťa chcela, tak tu nerobí také drahoty a netvrdí, že má s mužom pekný vzťah a bojí sa mu povedať, že je tehotná a tie vyjadrenia: povedala som mu, že ho zabijem, keď ostanem tehotná, to svečí o istej inteligencii toho človeka...

monika98
autor
3. máj 2015

@adamsimon tvoja inteligencia je aka keby si bola takej situaci tak aby si sa zachovala co ? ani sama by si nevedela co mu povedat ked nie si mojej situaci tak radsej pomlc

peneloppe
3. máj 2015

@monika98
tak ako to dopadlo?

monika98
autor
3. máj 2015

@lucka3010 dakujem za povzbudenie dnes som uz muzovi pisala som zvedava co mi povie este sa neozval , mozno spi ked sa neozyva alebo je v soku lebo som mu napisala peknu sms :D

monika98
autor
3. máj 2015

@peneloppe este som mu poslala sms ale neozyva sa asi je vsoku alebo spi neviem lebo nedvihal mobil chcela som mu to zavolat no nema asi pri sebe mobil , napisala som mu ze gratulujem budes treti krat otcom tak som zvedava dam ti potom vediet ked sa ozve 🙂

peneloppe
3. máj 2015

@monika98
super, uvidis ze sam si to predycha a ked sa ti ozve uz sa aj tesit bude 🙂

ukulela
3. máj 2015

@monika98 alebo sleduje hokej :P no, som zvedava, ako tato tvoja telenovela skonci 🙂

adamsimon
3. máj 2015

@monika98
Tak ale netvrď, že máš s mužom pekný vzťah, keď sa mu bojíš povedať, že si tehotná...
Ja viem, že my s mužom neplánujeme tretie dieťa, ale keby sa to stalo, tak by sa potešil, určite by som sa nebála mu to povedať, on je mojou oporou a nemusela by som takéto intímne záležitosti preberať na internete. A určite sa takto s mužom nebavíme typu: Keď otehotniem, zabijem ťa. Je to primitívne a ja som na túto tému skončila...

janinah
3. máj 2015

@monika98 akože fakt sms-kou toto oznámiť? ty sa ho teda ozaj bojíš,to nie je dobré 😒

domi77
3. máj 2015

Ani môj manžel tretie bábo už nechcel, ale stalo sa. Ja som mu to oznámila tak, že ráno som si spravila test a potom som mu tie 2 čiarky bola ukázať do postele. Zprvu bol šokovaný, ale teraz sa tešíme všetci, moja aj jeho rodina... už o necelý mesiac 😀 .
Ber to tak, že sa to tak malo stať. Kde sa vychovali dve...vychová sa aj tretie. 🙂
Držím palce.

ajkava
3. máj 2015

A čo bol u susedov, keď ste to robili? Však ste na to 2.

stepanka274
4. máj 2015

@monika98 tak ako to dopadlo, aká bola reakcia na sms, podľa toho, že už teraz nepíšeš tak asi nič moc ☹

katarinamarkova
4. máj 2015

@monika98 vychovavas deti sama.......sorry ale predpokladam, ze na vase jedlo, byvanie, elektrinu, vodu...atd....zaraba prave manzel, nie? takze vase deti vychovavate spolu s manzelom!
prepac ale, povedat manzelovi, ze ked otehotnies, tak ho zabijes a zaroven cakat ze po takychto tvojich vyjadreniach pri tvojej otazke, co by robil, keby si bola tehotna by mal mat ine komentare, nebodaj sa tesit.........mozno sa v kutiku duse aj tesi keby bol treti krat znovu otcom.......ale ked mu potencionalna matka povie, ze zabijem ta, ked otehotniem.......ak tato zena fnuka, ze sa o deti stara len ona sama, zatial co on drie aby ste mali doma co jest, aby ste mali strechu nad hlavou a vo vani teplu vodu......
ja stale nechapem preco si myslis a cakas, ze automaticky ked budes matkou, by tvoji znami mali skakat a ruky nohy si dolamat aby ti pomahali.....preco by mali? ved maju svoje zivoty - matkou si ty, otcom je tvoj manzel......to ze babka, dedko, susedka, sestra, ujo pomozu je len na ich lubovoli, nie je to ich povinnost.....to ze ti nikto nepomaha je z velkej miery o tom, ake mate vztahy..
ale to je uz na inu siahodlhu temu.
prajem pekny den - nechcem ti kazit naladu svojim prispevkom - ale skutocne by si sa mohla zamysliet nad tym, ze ak sa bojis manzelovi, s ktorym uz mas dve deti povedat, ze bude aj tretie.....tak je niekde vo vasom vztahu veeeelka chyba.
rovnako ako aj nad tym, ze matkou si ty, otcom manzel - o deti sa mate starat vy - nie je nikoho povinnostou vam s tym pomahat.
ps: aj to ze manzel zaraba - je veeeelky diel starostlivosti.
predstav si, ze ho nemas - ze sa o tri deti staras skutocne sama - tak ako aj o domacnost - tak aj o zivobytie - vtedy by si ich vychovavala sama.

beruska141
4. máj 2015

slubili ste si predsa, ze v dobrom aj zlom, v zdravi aj chorobe. dieta je dar, nie trest. povedz mu to normalne, vsak aj on bol pri tom, to dieta si si predsa sama do bruska nedala....
ani ty si predsa s tym neratala a co on ma byt co v soku, ty si tehotna, ty budes rodit, ty budes doma vychovavat dalsie deita, vacsie bremeno je na tebe, nie na nom. drzim palce, nech sa zachova ako spravny manzel , daj potom vediet, ako ste dopali....

lucka3010
5. máj 2015

@adamsimon tak to zase splietas hrušky s jablkami. a tebe to môže byť fuk čo mu hovorila to nieje podstatne pred alebo po sexe. .....

alerka
6. máj 2015

@katarinamarkova ona to asi ani nepovedala len zeny ju huckali od prvej strany ze nech sa ho neboji atd

neznama23
9. máj 2015

@monika98 ahoj mala som presne taky problem ako ty priatel ma dve deti tretie uz nechcel pricom vedel ze ja nemam ani jedno.tiez pracuje v zahranici domou chodi kazdy mesiac ale iba na vikend takze presne to iste.ked som sa ho spytala co by robil keby som ostala tehotna a vtedy mi povedal ze mentalne dieta nechce a ze si dava pozor takze sa nic mestane a ja tehotna neostanem to bolo pred vianocami a zrazu bum po novom roku som zistila ze som tehotna bol vtedy v zahranici asi oba dva dni a mal sa vratit po 5tyzdnoch zavolala som mu a povedala som ,,konecne ti mozem hovorit ocko,, do vtedy sa strasne na to hmeval ked som ho tak volala a on mi vravi ze preco som ho tak nazvala ked viem ze mu to vadi a ja vravim ze no lebo budeme mat spolu dieta.vtedy sa tiez nahneval nevedel ako to zvladneme moc sme sa nebavili na temu tehotenstvo asi po dvoch tyzdnoch som dostala silne bolesti a krvacanie isla som k dokyorovi a ten mi povedal ze musi vsetko zariadit tak aby som nepotratila podarilo sa mu to bola som dva tyzdne na tabletkach aby som nepotratila podarilo sa sme v poriadku v 5mesiaci a az po tomto zasahu si moj priatel uvedomil ze to ze bude treti krat otcom aj ked moc nechcel zacal sa velmi tesit vtedy som zazila chlapa ako sa v olamihu jedbej sekundy zacal obavat o svoje nenarodene dieta a teraz sa velmi tesi avuz da nevie dockat.neprajem ti aby si zazila to co ja ja ti len prajrm aby sa s toho tesil nemusi to byt teraz moze to byt aj o mesiac len nech sa trsi na male.pptom daj bediet ako to dopadlo.sorry za tie chyby pisala som cez mobil

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre