Ako vyzerá krčok maternice v jednotlivých fázach cyklu?

janka9898
28. aug 2011

ahojte koceny potrebujem poradit uz googlim asi hodinku no nikde som to nenasla teda ak to dobre chapem tak krcok maternice je v case po menstruacii dlhy a tvrdi ako spicka nosu pocas ovulacie sa skracuje a po ovulacii aj do ms je zase dlhy a tvrdi tak nejak som to pochopila
no zaujma ma jedna vec ak spermia oplodnila vajicko a je tehu da sa to zistit podla krcku maternice mate s tmy niekto skusenost? ako vyzera krcok maternice po oplodneni dakujem za odpovede 🙂

lucatko1987
28. jún 2014

@katkavrazelova ahoj , robila si si testik? Lebo aj mne to skace hore , dole makky tvrdy.. Ms mi meska dva dni, test negativny 😢boli sme na inseminacii , v pondelok idem na krv, ale som strasne zvedava , priznaky mam samozrejme vsetky, ale zo mavam vzdy cez pms, tak dufam, ze teraz to bude konecne tehu

lucia941
5. aug 2014

zdravím baby mám na vas jednu otázku menštruácia mi mešká 8 dní .. väčšinou som mala pravidelní cyklus ale teraz nevime čo sa deje ... sledovala som si klčok maternice mam ho otvorení a to či je dole alebo hore to veľmi neviem ako neviem to tak určiť ... ale je trochu ťažko nahmatateľni ... neviem čo mam robiť som už nervózna ... tento týždeň si idem kúpiť test tak uvidím ale môžem byť podľa vás tehotná... ako pobolieva ma trochu brucho a aj prsia mam bolia ale to je tak ako aj pred menštruáciou tak neviem teraz ...

denamir
6. aug 2014

@lucia941 ahoj mne meska tyzden tiez mam pravidelny cyklus krcok mam polootvoreny. a este beriem aj inofolic

denamir
6. aug 2014

@petulka_ ahoj mne meska uz tyzden a krcok mam polootvoreny mozem byt tehu? kazdy mi rozprava ze krcok ma byt zatvoreny ?

petulka_
6. aug 2014

@denamir ja myslim, ze mozes 🙂 aj ja som ho mala taky a bola som tehu..

denamir
6. aug 2014

tiez si ho mala otvoreny a dole?

lucia941
8. aug 2014

@denamir ako ja mam krčok otvorený a dole.. test som si robila pred predvčerom a višiel negatívni neviem skúsi ešte teraz cez víkend..pokiaľ nedostanem kramy pretože dnes som začala už mať špinenie take aké pred kramamy... a ty ked chceš byť pokojná či si alebo nie tak si sprav test ..

denamir
9. aug 2014

@lucia941 test mam negativny

khadijahasif
30. aug 2014

Dobry deň začala som sa zaujímať o krcok maternice prečítala som si asi všetko o ňom ale nie je mi jasná jedna vec. Skúsila som sa nahmatať a na tom valci som našla takú velmi tvrdú gulicku a hned vedľa toho priehlbinku. Tak co je krcok maternice ? Ta gulicka alebo priehlbinka? Dakujem 🙂

wilagrande
14. okt 2014

@petulka_ ahoj chcem sa opytat ja moj krcok pri ovu byva makky vysoko nedociahnem a hned po ovu a pred ms ho mam tvrdy ako kamen a dolu nizko ...lenze teraz som mala ovu bol ako vzdy vysoko a makky a teraz pred ms je stale makky a tak v strede skor vyssie ako nizsie a ma ciarku ked nahmatam a som teraz vedla co si o tom myslis ty?

petulka_
14. okt 2014

@wilagrande ja som ho taky mala na zaciatku tehotenstva, takze mozes byt podla mna tehotna 🙂

wilagrande
14. okt 2014

@petulka_ dakujem za odpoved a nevies nahodou ako je to s tym otvorom na krcku co baby spominali??niektore pisu ze nahmataju akoby ciarku niektore len otvor ako bodku ja som nahmatala ciarku

wilagrande
14. okt 2014

@petulka_ tak uvidime mm by od radosti skakal ako maly chlapec 😀

petulka_
14. okt 2014

@wilagrande s tym otvorom neviem...ja som ho mala trochu pootvoreny, ale ci to bolo ako ciarka alebo bodka, to neviem :/ tak drzim palce nech to vyjde 😉

miculiatko
24. okt 2014

Kocky ja som si doteraz krcok nesledovala ani by ma to nenapadlo no momentalne si liecim gynekologicky problem a pri zavadzani vaginalnych tabliet som si odpozorovala krcok. Po skonceni ms som ho mala lahko hmatatelny tvrdy zatvoreny (len ciarocka na nom) pocas plodnych dni ktore sa mi ukazali bolestou v podbrusku som ho mala makky lahko hmatatelny a vedela som do neho strcit koncek prsta. Momentalne po plodnych dnoch ho mam total vysoko ze si na branku ani nedociahnem a je tvrdy. Este ho odpozorujem do zaciatku mrchy a uvidim ako to bude pokracovat. Podotykam ze sa snazime s priatelom o mimi 4 mesiac no nemyslim si ze sa zadarilo. Tot moja skusenost (bez toho ze by som musela tri dni nieco guuglit 😀

sonka_miro
25. okt 2014

ahojte, snazime sa o mimi, zatial mi to meska 3dni, krcok mam tvrdy a zatvoreny ale chcem sa opytat ak by mi mala prist mrcha kedy sa mi otvori krcok, bojim sa este tesit aj ked strasne by som chcela 🙂

danusa21
3. nov 2014

http://rodina.cz/scripts/printpreview.asp?id=3775
Ahojte kocky, pozrite toto. Bodku najde prvorodicka a ciarku ta, ktora ma uz porod za sebou 🙂
Velmi zaujimava tema, ten krcok.

chrustik120
18. nov 2014

Ahojte chcem sa spytat co to znamena ked som si nahmatala krcok,bol dolu a tvrdy,ked som to vyskusala po hodine, uz som ho nemohla nahmatat. Mam pred ms. Hmm?? Ale mala som ju dostat vcera.... 😒

danusa21
18. nov 2014

@chrustik120 Ahoj, tazko povedat, ked si ho len zacala kontrolovat. Ked ho nemozes nahmatat, zrejme sa posunul hore a dostanes MS. Ja to tak mavam. Rano vyssie, vecer nizsie, pred MS den albo dva velmi vysoko a uz len cakam, kedy sa spusti.

mucinqa
3. dec 2014

ahoj dievčata som teraz 7+3tt a krcok mam tazko hmataleny je to v poriadku ? nemalo by to byt opacne ???? 😕 ☹

jania023
7. dec 2014

@miculiatko ahoj aky bol nakoniec krcok pred ms??ja mam dostat zajtra pozajtra a krcok ledva nahmatam tak je vysoko..Je tvrdy a uzavrety aspon si to myslim🙂 vidim ze si tehu tak gratulujem..ktakze ty si uz dalsiu malo tom 24.10 nedostala??

miculiatko
7. dec 2014

@jania023 fuuu no ja som krcok hmatala v oktobri ked som liecila kvasinky a ak si dobre spominam tak pred ms som ho mala tvrdy akoby pootvoreny. Vedela som don dat spicku prsta no tiez sa mi tazko hmatal. V novembrovom cykle som ho uz neskusala a v novembri som otehu. Dakujem za gratulku.

bilandzija
14. jan 2015

@magic08 ahojky, si si istá že v tehu je dolu? 🙂

magic08
14. jan 2015

@bilandzija ano, som si ista. Preco?

jamimaja
18. mar 2015

A je ten krcok otvreny ci nie a je mekky a nizko pri tehu?

dnp
18. mar 2015

teraz by to zaujímalo aj mňa, dneska kŕčok dolu, tvrdý ale nie uzatvorený - špička prstu vôjde, 7 dní pred mrchou ... nafúknuté brucho a bolesti v podbrušku už 8 dní .. dnes mám 20 deň cyklu ... čo to môže byť ?

jamimaja
18. mar 2015

@dnp ja mam teraz krcok hore tvrdy a zatvoreny na obed bol uplne iny.... tak ja uz neviem co si mam mysliet.a to mam 6 dni do ms. Boze daj nech pride ms

jamimaja
18. mar 2015

@dnp a mas nejaky hlien?

jamimaja
18. mar 2015

@dnp alebo bazalnu mas aku

dnp
18. mar 2015

@jamimaja ... ja ho mám tvrdý, pootvorený a dole, takže som z toho zmätená tiež 😀 od 12teho bol však mäkký, otvorený, ale tiež dole ... to mohli byť asi predpokladám plodné dni .. teraz z toho neviem vyjsť ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre