Aký krém ste používali v tehotenstve proti striam?

mtn112233
16. feb 2021

Ahojte.
Chcem sa opýtať aky krém alebo olej ste používali proti striam? Rozhodujem sa medzi týmito dvoma tak by ma zaujímali vaše skúsenosti. poprípade ak sa vám osvedčil iný tak aký?
Dôležité je asi povedať že zatiaľ ešte žiadne nemám čiže preventívne počas tehotenstva.

Ďakujem 🥰

maillika
16. feb 2021

Ja som používala Weledu a Bi - Oil. Weledu môžem len odporučiť a Bi-oil by som si už nekúpila.

silwika123
16. feb 2021

@mtn112233 Ahoj, ja som používala obe krémy. Lepší bol určite Elasti-q nakoľko po Bi-oil bola pokožka ešte dlho mastná. S odstupom času si myslím, že tieto krémy sú skôr marketing a akýkoľvek, ktorý pouzijes bude dobrý, dôležité je iba aby bola pokožka hydratovaná.

kikulienka94
16. feb 2021

v podstate je jedno aký použíješ, kúp oba a striedaj
Bi-oil je olej, je to olej, teda budeš po nom mastná dlho ale ak ti to nevadí tak je inak super
ElastiQ mám trochu iný krém a mne sa zdá hutný a ťažšie sa mi rozotiera, ale zase, svoj "účel" zatiaľ plní
ono poslúži aj obyč telové mlieko, strie sú hlavne z dosť veľkej časti genetika.

tehotna40
16. feb 2021

ElastiQ olej je podla mňa naj a môžem len odporučiť

veronice
16. feb 2021

Ono je to v konecnom dosledku aj tak uplne jedno - strie su zalezitost genetiky cize ak nejake mas mat, tak ti ani 10 kremov naraz nepomoze, ak ich v genoch nemas, tak ich mat proste nebudes. 🙂 Ja som Bohu vdaka ten pripad ze ziadna zena u nas v rodine nemala ziadne strie na bruchu 🙏 ale natierala som sa DMkovym babylove mamacremom a na tu hydrataciu aby bola pokozka pruzna a nesvrbela mi stacil 🙂 z tych horeuvedenych citam dobre recenzie najma na bi oil 👍

babovka2321
16. feb 2021

Mala som obe, Bi-Oil som podarovala, lebo bol hrozne mastny a mne aj "nevonal". Elastiq super, aj olej aj krem... Ale tak ako sa vyssie spomina, je jedno cim sa budes natierať, stav pokozky vyrazne uz teraz nezmenis, ked mas mat strie, tak ich nat budes. Ja som natierala vsetko rovnako, brucho mam bez jedinej strie, zato stehna a prsia popraskane. Momentalne sa natieram uz len bambuckym maslom (este som neporodila).

lylyjana
16. feb 2021

@mtn112233 eucerin olej,bol tip top! Kazdy vecer asi od 4m som si natierala a nemam ani jednu. Ale citala som,ze je to hlavne o genetike, ze niekto sa v tom aj kupat moze a nepomoze. Ale na skodu to isto nebude 😊

3michaela23
16. feb 2021

Elasti q

3michaela23
16. feb 2021

@3michaela23 lepsi je krem ti vsiakne olej ostane mastny

moor
16. feb 2021

Ja som mala od Alverde z Dm-ky olej a bol pre mňa super hlavne kvôli vôni. Mazala som sa strašne nepravidelne, žiadne strie som nemala, no asi skôr genetika. Uvidím, ako bude teraz pri druhom, zatiaľ som len v 4.mesiaci, no raz-začas sa ním natriem 🙂 Ak máš obľúbené telové mlieko či olej, úúúplne postačí, hlavne nech pokožka nie je suchá, aby sa zvládala rozťahovať.

lienka9
16. feb 2021

@mtn112233 ja som pri prvom aj druhom tehotenstve pouzivala len kokosovy olej.treba hlavne premastovat a asi je jedno cim 🙂 a ja mam dost problemy so striami -este z detsva ked som rychlo vyrastla mam na nohach,ale nastastie na bruchu sa mi nespravili tak mozno aj vdaka oleju 🙂

noami12
16. feb 2021

Bi oil pouzicam a vyhovuje mi, som pár týždňov pred pôrodom a nemám ani 1 striu

petra889
16. feb 2021

Ja som používala bi-oil a bola som spokojná veľmi ...žiadne strie nemam

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flowerbomb
17. feb 2021

Bi-oil a nemam ani jednu striu ...

somvtom52
15. mar 2021

Strie su o genetike pisem z vlastnej skusenosti, je uplne jedno aky krem pouzijes neinvestovala by som do drahych ja som zvyknuta hydratovat svoje telo kazdy den a robila som to aj pocas tehotenstva kremami ktore mi vyhovuju aj mimo (napriklad Mixa je super za 7 eur velke balenie). A aj napriek tomu mi popraskali prsia, moja mamka mala pocas tehotenstva to iste. Cize ja by som neinvestovala plus Bi oil obsahuje latku ktoru je v tehotenstve zakazane pouzivat aj vela doktorov ho preto neodporuca. Prajem pekne bezstriove tehotenstvo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre