Olej proti striám v tehotenstve

nastenka13
5. feb 2022

Ahojte. Kedy ste začali používať olej proti striám v tehotenstve? Máte nejaký tip na kvalitný olejčeky, ideálne na prírodnej báze?
Ďakujem

enoula
5. feb 2022

Olej od Saloos a od začiatku..

adrbat
5. feb 2022

Ja som od 6 mesiaca, keď mi začalo rásť brucho. Používala som Bioil ale ten bol veľmi mastný a nebola som s ním spokojná. Teraz používam elastiQ a ten je výborný. Urobí taký povlak na bruchu a keď sa ho dotknem aj po 2-3 h stále ho cítim. Mastim ráno a večer.

keytinka136
5. feb 2022

@nastenka13 cele tehotenstvo, vsetky kremy, olejceky prejdene. Vysledok. Nepomohlo. Ked raz clovek nema taku kozu, nepomoze nic. Mam postrielane cele brusko az k chrbatu a stehna😢

cyberk
5. feb 2022

tak tak.. strie su geneticky dane, ked to mas mat budes mat a mozes pouzivat aj kozmetiku za liter :D ale ... chapem, ze chces nieco pouzivat :D ja si sem tam (raz do 3 tyzdnov) dam elastiQ (pre dobry pocit, ze nieco "proti striam" robim) :D :D zatial nemam ziadne strie 🙏

happymom14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea_prestastna
5. feb 2022

@nastenka13 pouzivam attitude gel na brusko , je to topka kozu mam uplne pruznu gumenu, ja teda neviem ci su strie geneticky dane ale moja mama ma cele brucho strii a ja tretie tehu a nikde, ani segra nemala a ma tri deti

andrea_prestastna
5. feb 2022
adrbat
5. feb 2022

@cyberk súhlasím, genetika je genetika. U nás mamina ani sestra nemali na bruchu strie iba obe pár na bokoch. A to si sestra nič nedávala na brucho. Tak dúfam, že ani ja nebudem výnimka.

anne_mary2
5. feb 2022

@nastenka13 ja mam sice doma kadeco ale teda po sprche savam obyc mlieko aj to robim len teraz v tehotenstve lebo mam brutal suchu pokozku, a na brucho si spomeniem az ked ma svrbi, aj to co je po ruke.. zatial ziadne nemam (34tt ), ako pisu genetika, myslim ze tie oleje su hlavne pre fajn pocit od napateho brucha ale to urobi sluzbu hocijake tel mlieko aj.
Co vsak na strie ozaj pomoze ako prevencia aj ked uz su- je podla mna kartacovanie na sucho, pogoogli ked tak, a urcite je to aj lacnejsie, hlavne ale ucinne 🙂

lusyc
5. feb 2022

Genetika zaváži. Ale mne sa aj tak urobili malé slabé strie na vnútornej strane stehien, tam som nemastila. Inak sa mi najviac páčil z dmky Babylove aj vôňou aj konzistenciou.

mamina0078
5. feb 2022

Ja hneď ako som zistila, že som tehu. Používala som tehotenské maslo z DM, teraz mám Bi-Oil ale veľmi mi nesadol 🙄 už len čakám kedy ho miniem lebo je mi ľúto ho vyhodiť...

nikolani
5. feb 2022

@nastenka13 ja som začala už od druhého mesiaca. Najprv bi-oil, ale výsledok bol, že už v treťom mesiaci som mala prsia plne strií, a to som naozaj mazala poctivo dvakrát denne. Potom som skúsila olej od Saloos, ten mi zase spravil na koži reakciu, takže ak máš citlivejšiu pokožku tak neodporúčam. Nakoniec som skončila pri elastiq proti striam a úplne super (skúsila som aj jeho verziu "na prevenciu strií", ale ta mi pripadá byť horšia, najmä konzistenciou). Teraz som v 9 mesiaci a nové strie sa mi urobili len tam, kde som sa nemazala 🙂

mamina0078
5. feb 2022

@nikolani ten elastiq som dostala aj ja v balíčku od môjho gyn, som rada, že aspoň tak mám nejakú recenziu naňho, že je dobrý lebo po tom bi-oil som pôvodne ani nechcela nič nové skúšať... odkedy si dávam bi-oil mám tiež pocit, že sa mi začínajú tvoriť strie a každý deň pri pohľade do zrkadla ho mám 100chutí vyhodiť do koša... Veľká reklama naňho ale učínok žiadny...

slavkadi
5. feb 2022

@nastenka13 ja som používala arganový kozmetický olej, od 6mesiaca, na striedačku s detský olejom, ktorý som používala do kúpeľa, s masážnou rukavicou.

veronice
5. feb 2022

Je to uuuplne jedno. Strie su hlavne o genetike - ak maju byt, budu nech sa natieras cimkolvek. Ak byt nemaju, nebudu. V prvom tehotenstve som sa natierala babylove mamacremom z dmky. Asi tak od 5.mesiaca ked som zacala citit, ze ma svrbi koza. Strie ziadne. Teraz sa natieram cca od 6.mesiaca ked si spomeniem tak raz za tyzden, koncim 37tt,brucho vacsie ako pri dcere den pred porodom, strie ziadne. Pokozku kazdopadne hydratovat treba takze si len vyber co ti sadne 🙂 ja som bola spokojna s tym mamacremom - kremova konzistencia, nebol moc mastny a rychlo sa vstrebal 👍

travelllerka
5. feb 2022

Ja som používala weledu. Kúpila som si minule Elastiq, pozrela som na zloženie a hneď išiel do koša, samý paraben.

domka222
5. feb 2022

Už som to raz písala. Ak je zlá elasticita kože a ešte genetika, tak sa môžeš s prepáčením natierať aj 💩🤭 aj tak nepomôže. Ja som preto nevyhadzovala € do drahých olejov. Kúpila som obyč vazelínu.

srferreira
5. feb 2022

@nastenka13 cenovo dostupne a za mna super. Nie predrazene a naozaj pomohlo. Nemam ani jednu striu. Dokonca som to aj brachovi pubertiakovi odporucila lebo razom vyrastol a strie sa mu vyhodili po celom chrbate, a zmizli. Pomohlo mu to. https://www.notino.sk/palmers/pregnancy-cocoa-b...

matula12199
5. feb 2022

@cyberk presne, švagriná používala každý deň a ma strie aj na chrbte, brucho ani nehovorím... Ja som nepoužívala žiadne a po prvom klop, klop nemám ani jednu.. No ani moja mama nemá a tej svagrinej mama tiež má tak podľa je to genetikou

basska_b
5. feb 2022

Ja som pouzivala weledu a bolo mi to na dve veci, brucho mam otrasne, ako tiger... sestricky boli zhrozene... gynekolog mi zadrel, nech si dam vitamin C... 🙈 ja nechapem, jak moze niekto skoncit tehotenstvo bez jednej strie, ale asi je iny typ koze... napr. ja som nikdy nemala akne, cize koza skor sucha... malo elasticka

petkasaurus
5. feb 2022

@nastenka13 používam weledu.. Elastiq a bioil su cista chemia.. A papaj huspeninu.

nikapuggioni
5. feb 2022

Ja som sa počas tehotenstva nikdy nekremovala a strie nemám žiadne
Čítala som že je to genetikou niekto ss kremuje stále a ma strie a niekto vôbec a nemá
Počas tehotenstva som pribrala 18kg všetko som mala v brušku a ako som písala vyššie nemám žiadny náznak po striach
Na foto vidieť ako veľké bruško som mala. Rodila som 40+1 takže za tie 3 týždne ešte dosť narástlo 😅

kiki68
5. feb 2022

@nastenka13 bioil hned od zaciatku tehu. Nemam ani jednu striu a mala som mega velke brusko. Ale ci to neni skor genetika? Cize na bioil tu prisahat nebudem , ale mozno to pomohlo. Skodu tym nespravis

kiki68
5. feb 2022

@kiki68 3 dni do terminu, sa divim ze som sa neprekotila

vieruska3
8. mar 2022

@andrea_prestastna ahoj čítala som recenzie a ze je dosť mastny. Neviem co je to za firma....moc sa mi nepáči ze je umožnena len platba platobnou kartou. Za aký dlhý čas ti to bolo doručené?

andrea_prestastna
8. mar 2022

@vieruska3 vobec nie mastny, koza ostane gumena vyborny je , celkovo ich kozmetika je vyborna kvalitna, ja som objednavala na firmu priamo z attitudu ale cize dorucenue bolo kratsie ale s feedom mam len dobre skusenosti

saxana000
8. mar 2022

Pouzivala som bioil mastila poctivo a brucho sa potrhalo tyzden pred porodom z oboch stran

katka533
8. mar 2022

@nastenka13ja som nekremovala, je to len genetika..nemam strie vobec a to mam 40rokov. Keď maju byt, budu a nepomoze nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre