Boli ste na odber plodovej vody?

janus141
20. feb 2012

ahojte mamicky potrebujem radu dnes mi moj gynekolog oznamil ze prisli vysledky z krvy ktore sa robia v 16tt na geneticke chyby a ma 1z 85zien v termine to znamena ze 84zien sa narodi zdrave dieta a 1 bude mat dawnov syndrom adporucil mi odber plodovej vady je to moje 3 tehotenstvo a obe deti su zdravucke a nemame v rodine ziadne geneticke chyby ktora mamicka bola v podobnej situacii a boli odber plodovej vody dakujem vsetkym za odpoved🙂

hmmmmmm
5. sep 2014

A co ked tripple testy vysli negativne (s presnostou vraj na 70%) - ma zmysel odber plodovej vody? Pocas sono vysetrenia v 12. tyzdni bolo riziko poskodenia plodu 1:167 (Hlavne kvoli veku 32r a NT2.4).

andyka27
10. okt 2014

Ahojte. Ja som tiez bola na Genetike, mali by mne brat odber plodovej vody,ale doktorka vravela ze nie je nutné. Takze mi brali krv aj mojmu manželovi. Vysledky sme dostali po mesiac,zobrala som mojmu lekárovi a vravel že to bude dievčatko xx ! ale ja som este išla aj na UZV a tam som sa tiež pitala že aké je pohlavie! No on vravel že chlapček,ukazoval aj gulky aj vajička! 😒 Veľmi som sa prekvapila!! Vratila som sa naspet mojmu a povedala som že čo bolo na UZV a on že zle videl!! Vie niekdo poradiť , má niekto takéto skusenosti? 😨 Dakujem

niki89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sharmana
30. nov 2014

Ja som bola na odbere. Vôbec to nebolí a nemala som žiadne komplikácie. Akurát pár dní nesmieš dvíhať nič tažké, samozrejme do toho spadá aj zákaz zdvíhania detičiek, ak nejaké malé máš.
Aj ked je tu malé riziko, že môže dojsť k odtoku plodovej vody či potratu, rozprávala som sa s lekárkou na Kramároch, ktorá tieto odbery robí a ona si ani taký prípad nepamätá, že by sa stal.
Takže kludne na odber chod, budeš si istejšia. A určite prídu dobré výsledky. 😉

lia25
16. dec 2014

Ahoj babenky...neviete náhodou niektorá kde sa nachádza genetické oddelenie v BB?vopred ďakujem...

kikada
16. dec 2014

@lia25 Poliklinika F.D.R. nemocnice II.posch. je tam info navigačná tabuľa na posch. MUDr.Schwarz

gyurusiova
22. feb 2016

Ja som bola na amnio kvoli vysokému veku pred dvomi rokmi, som mala 36r, nemohli sme mať dlho dieťa a konečne sa mi podarilo otehotnieť. Za 1 bola to bolesť, za 2 strach a za 3 o dieťa som prišla práve kvôli tomu do niekoľkých dní a výsledky boli negatívne, čiže bábo bolo zdravé. Našťastie teraz som opäť tehotná a mám podstúpiť amnio znovu ale nikdy viac ani keby sa mi malo narodiť postihnuté dieťa. Ale každého je to osobná vec, niekomu sa nič nestane a niekomu áno, okrem toho ani tie výsledky nie sú 100%-né. Takže rozhodnutie je len a len na Vás. Držím palce nech máte zdravé bábo.

evittam
22. feb 2016

@gyurusiova No ja som čakala druhé-dcérku v 35-ťke - rodila som mesiac pred 36 a lekár ma vôbec neposlal na amnio aj keď som to čakala - povedal, že výsledky sú v poriadku.....a ani by som nešla aj keby ma poslal...

nika599131
1. jún 2017

Ahojte baby ták ja čakám bábo no keď som bola v 16tt mi bola odobratá krv ,,,,,,no visledky prišli zlé a ja som to zle znášala vislo mi pozitívni dawno syndróm 1:3 čo ozaj som nečakala bola som na ultrazvuku v Košiciach a tam mi povedali že nevidia nič že malinké je také ako má byť ?no môj gynekológ mi radil kvôli hodnotám ísť na odber plodovej vody zúčastnila som sa v 24tt keďže na diagnostické mi tvrdili že malinké je na niekoľko %chore zobrala som odvahu a išla som na zákrok keďže je 24tt a jeto riziko šla som chcem všetko dobré a byť si istá že testy klamú a moje malinké je v brušku úplne v poriadku ,,,,,no ešte neviem ako sme dopadli čakáme na visledky ale veryme že bábo bude v úplnom poriadku a zdravé

gyurusiova
4. sep 2018

Keď už, tak by som riešila Trisomy test, je to odber krvi a je bez rizika a bez bolesti. Len treba platiť a výsledky sú do 5 dní.

alojzova
25. okt 2019

@locko007 neboli ste ani na ultrazvuku

marikamilko
9. júl 2021

@miskafl mozem sa spytat ake priznaky si mala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre