Chodíte sa kúpať na verejné kúpaliská počas tehotenstva?

iuc
21. jún 2012

som v 17 tt a umieram od týchto horúčav, chodíte sa kúpať na verejné kúpaliská?

strapco13
21. jún 2012

@iuc ja som chodila do 8 mesiaca..potom uz nie,. lebo som sa zacala otvarat
ak mas overene, s kvalitnou vodou a ciste a ty nemas rizikove tehu, tak nie je dovod sediet doma v teple 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkas1
21. jún 2012

ja by som urcite nesla

iuc
autor
21. jún 2012

@fidka79 chcela by som ist do aqaparku sa ist kupat, len neviem, ci to nie je velke riziko... Zatial chodim akurat tak do sprchy kazdu hodinu :/

mataharyy
21. jún 2012

@iuc Já jsem jako těhotná chodila i na rybník 😉

luciannka83
21. jún 2012

ja by som na tvojom mieste nešla,... aj keď kúpanie nie je zakázané, môžeš dostať nejakú infekciu a nemusí to dobre dopadnúť.

ikke
21. jún 2012

@iuc ja som v asi 12tt bola v aquaparku v senci, ako pise strapco13, ak nemas rizikove tehotenstvo, nie je dovod neist. len som sa vyhybala tym najteplejsim bazenom, ale do tych teraz asi aj tak nepojdes... 😅

miskafl
21. jún 2012

Ja som bola 3 krat na plavarni a dostala som infekciu, odvtedy by som uz radsej nesla... Ale tak ked nemas rizikove a plavanie sa predsa odporuca, existuju take tehotenske tampony proti infekcii pri kupani, ja s tym osobne skusenosti nemam, ale minule tu bola o tom diskusia na MK, tak tam urcite bude aj nazov tych tamponov a kto ma ake skusenosti...

abriela
21. jún 2012

@iuc http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

vazelinove tampony. Kupila som v zdravotnych potrebach, maju aj v niektorych lekarniach.

adula3334
21. jún 2012

ja som sa kupat chodila,aj na verejne kupaliska aj na prirodne...krasne mi to uvolnilo bolavy chrbat a klby...ak nie si nachylna na mykozy,tak to riskni... 😉 urcite ti bude lepsie

lucka1987
21. jún 2012

chodila som.. na " bagrovisku som bola dva krat .. ale len po stehna vo vode. a na kupku tiez asi dva ci tri krat.. brusko som si chranila pred priamim slnenim.. ja som mala posledny trim cez leto.. jedine vo vode mi nohy neopuchli tak straasne a konecne vo vode som sa citila trosku lahsie a nie ako veleryba 😀

anjelicek26
21. jún 2012

Napusti si na terasu, balkon, do zahrady bazenik, slnecnik nad to a hotovo.... kupalisko urcite nie... a rybnik tiez nie je moc lepsi napad.

amexa
21. jún 2012

vcera som sa pytala na to gynekologa... plavanie je naj sport pre zenu ale urcite vybrat vodu kde je to ako tak fajn...mna vobec nevaroval pred neakymi infekciami ako skor na veci s kupanim suvisiace - respiracne problemy, upal, alergia, prechladnutie a tak... ja chodit budem, vzdy sa prezleciem do suchych plaviek... inak skor by som sa bala ze ma tam niekto nestastne kopne ked tam bude vela ludi....

adula3334
21. jún 2012

@anjelicek26 a preco nie rybnik?z prirodneho jazera som nikdy nemala ziadne problemy,z kupaliska som si uz par krat doniesla paradu domov... 😒 jazera su sledovane,pokial tam nie je vysloveny zakaz,tak nie je treba mat obavy

anjelicek26
21. jún 2012

@adula3334 - v jazerach byvaju vo vode sinice, zive bakterie, to tiez nic moc... zavisi dost, co je to za jazero a aku ma kvalitu vody...

jerryjanka
21. jún 2012

v prvom tehu som bola cez leto 3-4-5 mesiac a chodila som na kupaliská
teraz leto vychadza 7-8-9 mesiac a chystam sa tiež len ešte nebola priležitosť - ale mam kupene špecialne vazelinou napustene tampony proti infekcii

adula3334
21. jún 2012

@anjelicek26 moj byvaly priatel je veterinar,a isteho casu sa aj tomuto venoval,v jazerach si priroda s bakteriami poradi,ale na kupaliskach to vsetko zostava stat...takze mas vacsiu sancu dostat nieco tam... samozrejme musia byt ale jazera sledovane,co u nas aj su

anjelicek26
21. jún 2012

@adula3334 - jj kupaliska su este horsie, o to nepochybujem..

sissy27
21. jún 2012

@iuc ja som sa chodila normálne kúpať aj na kúpaliská aj jazerá, a nebol žiadny problém, akurát teda ja si vždy mením spodok plaviek za suchý po vyjdení z bazéna, a to aj mimo tehu a to isté aj dcére - vždy suché plavky...vyhla by som sa akurát termálnej / teplej vode...btw. - rodila som na konci augusta 😎

boska79
21. jún 2012

Ako tehu som utekala pred slnkom...strasili ma pigmentove skvrny a nerobilo mi slnko vobec dobre

miskax2
21. jún 2012

ja som bola aj na kupalisku aj v aqva parkoch aj v deviatom mesiaci no do teplej vody som radsej nesla 😀 pytala som sa aj na gynde vraj sa kupat mozem a je to a je vraj dobre plavat pocas tehu a more by bolo najidealmejsie

tinki
21. jún 2012

@iuc vo verejných kúpaliskách je veľa baktérií. Sama vieš či máš sklon k mykózam alebo kvasinkovým infekciam. Obzvlášť v tehu je žena viac náchylná chytiť niečo.
Ale more je super. Je najviac vhodné na plávanie pre tehotné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre