Citrusy v tehotenstve

zoe19
31. jan 2014

Ahojte,chcela by som sa opýtať na citrusy v tehotenstve.Pri prvom vyšetrení mi gynekológ povedal že to nemám s citrusmi preháňať.Dal mi odporúčané ovocie ako hrozno,jablká,a všetko čo rastie tu na slovensku.Ibaže mám problém,tehotenstvo mám síce super,žiadne nevoľnosti, nič okrem zmenených chutí.A to napríklad mäso som úplne vylúčila zo stravy.Tak na doplnenie bielkovín papám vajcia a mlieko.Ďalej napríklad zelenina ani cítiť,sladkosti takisto nie.Káva hnus,čaje tiež striedmo,skôr vodu Lucku pijem . No o čo vlastne ide je to že mám stále chuť na ovocie.Tak jem hrozno,jablká nie ( nafukuje ma z nich) , jahody a banány.Ibaže toto vôbec nestačí mávam chute aj na mandarínky aj na pomaranče.Tak sa pýtam či má s tým niekto skúsenosť pretože dosť málo toho jem a keby som mala vylúčiť ešte aj ovocie tak neviem čo do seba vôbec vopchám.Všetci na okolo hovoria že citrusy niesú dobré pre bábätko, nechcem mu škodiť ale ako mu potom dávať papať,keď som stále hladná a ovocie nebudem môcť??? a tiež ak niekto viete o nejakom riešení budem rada ak mi ho poviete,lebo toto je už kritický stav. Ďakujem 🙂

efrikola
11. feb 2014

Citrusy sú v pohode, skôr pozor v treťom trimestri na zeler. Nemyslím stopové množstvá aké sú vo vegete, ale vyslovene zelerová polievka, zelerový šalát. Môže to vyvolať predčasný pôrod. Inak sú všetky zdravé potraviny zdravé aj v tehotenstve. Opatrne s bylinkami, tiež môžu mať v tehotenstve tiež nečakané účinky. Treba sa radšej poradiť. Inak sa treba spoliehať na vlastnú intuíciu. Každé telo si vypýta čo potrebuje, len ho treba počúvať a nejesť nasilu to, čo si niekto iný predstavuje že by sme mali v tehotenstve jesť. Ja som pri synovi jedla 9 mesiacov len kapustu, klobásky, rezne, kapustu, klobásky... Tesne po pôrode som mala nadváhu 3 kg a to bolo všetko v prsiach. Pri dcére som jedla celé tehotenstvo len zeleninové a ovocné šalátiky a po pôrode som mala nadváhu tiež 3 kg. Takže treba jesť čo človeku chutí 😀

iva1009
24. jan 2015

presne tak ja som uz v 40 tyzdni, co chvila cakam na zazrak..a pcham pomarance banany mandarinky jablka, proste setko a ani raz som nebola chora, ziadne nadchy kasel cokolvek...ak mas na nieco chut a nejes to na kila je to v pohode...to keby sme sa mali riadit podla tych clankov co ano co nie tak asi by sme boli na surovej mrkve a o vode...

tinka1601
24. jan 2015

@zoe19 Ahoj
ja sa takisto pripajam, ja som teraz v 19tt a asi pred dvoma tyzdnami som sa nevedela dojest mandariniek :DD nejako som sa neobmedzovala, zase som toho nezjedla na kila. Nemyslim si, ze sa treba obmedzovat, skor ze vsetko s mierou.
Neviem, v ktorom si tt, ale ja som prvy trimester nemohla kavu ani citit, tak ako pises aj ty. A ani maso mi nejako nechutilo, skor naopak...A sladke uz vobec nie. Ale po prvom trimestri sa to zase vratilo do normalu, aj kavu si dam, aj sladke. Ale zase kazda sme ina, no urcite si daj vsetko, naco mas chut, no s mierou. A ak nemozes maso, tak by som Ti radila jest dost strukovin, pre vyvin babatka

zoe19
autor
24. jan 2015

@tinka1601 ahoj,toto bolo písané niekedy v minulom roku 🙂 momentálne mám už krásnu 5mesačnú slečnu 🙂

tinka1601
25. jan 2015

@zoe19 jaaaj prepac, ja som si vobec nevsimla tvoj datum, vyhodilo to ako novu temu na fore, tak som si precitala a reagovala...Akurat, ze to nie ty si prispela :D

cica8
22. okt 2017

Ahojte baby, po dlhom čase taktiež čakáme vytúžené babo, som iba v druhom mesiaci ale už ma. Príšerne bolia prsia a tak študujem všetko čo sa dá okolo stravy a tak som milo prekvapená t ovocím. Mne totiz vôbec nejde na chuť. Jem. Ale skoro všetko. Práve že čo mám rada to sa viac menej zakazuje takže bude asi diéta 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre